Avīze Cerība Nr.54 (2.daļa)

LMSA jubilejā.

     Nav noslēpums, kādam vienmēr pieder ideja, pārliecība, spītība, drosme, spēja pulcēt ap sevi citus, reizēm stāvēt stingri, reizēm piekāpties, tomēr nekad nepadoties!   Kādam katrā stāstā ir galvenā loma.   Ar patiesu lepnumu jāuzsver, ka mūsu valstī stāstā par multiplās sklerozes pacientu veselības aprūpi un dzīves kvalitāti viena no svarīgajām lomām ir Latvijas Multiplās sklerozes asociācijai, kura šoruden sagaida  savu 25 gadu jubileju.

      Kā neiroloģei un rehabilitoloģei  man šo gadu laikā ar LMSA darbību saistās daudz atmiņu, jo ārstes darbs noritēja visu šo gadu laikā.  Konsultēti pacienti ar multiplās sklerozes diagnozi, rekomendēts un viņiem veikts medicīniskās rehabilitācijas kurss, vadot rehabilitācijas  multiprofesionālo komandas  darbu, dalība LMSA  ar aktuālu informāciju MS pacientu rehabilitācijas jomā. Katrs pasākums kopā ar LMSA bija aizraujošs, vērtīgs un pamācošs. Bija daudz jautājumu un atbilžu, taču svarīgākais- kopā būšana ar cilvēkiem, kas stipri un dzīvespriecīgi, neskatoties uz funkcionālo spēju  traucējumu pakāpi.

     Ir gandarījums, ka gadu gaitā paplašinājās sadarbība ar kolēģiem, papildinājās rehabilitācijas tehnoloģijas, ko pielietojām medicīniskās rehabilitācijas kursā.  Veiksme ir bijusi iespēja pilnveidot savas zināšanas  starptautiskos kongresos, semināros.  No 2007.gada esmu Eiropas asociācijas RIMS (Rehabilitation in Multiple sclerosis) biedre. Tā ir lieliska iespēja starptautiskās pieredzes apmaiņai un nodošanai kolēģiem. Ar gandarījumu apzinos, ka mūsu klīnisko un rehabilitācijas pasākumu klāsts kopumā neatpaliek no citu valstu multiplās sklerozes  pacientiem pieejamo.  Kā apstiprinājumu varu minēt   Multiplās slerozes  vadlīnijas ārstiem un speciālistiem, kas  kalpo  kā ikdienas rokasgrāmata mediķiem.

     LMSA izveidojusies no entuziastu- pacientu, speciālistu un atbalstītāju pašaizliedzīgā darba, no dažām nodaļām reģionos  par spēcīgu domubiedru organizāciju.

     Jāuzsver, ka  trīs Multiplās sklerozes specializēto  centru speciālisti  veic diagnostiku, ārstēšanu, pētījumus, rehabilitāciju. Arī pēc tam   rehabilitācijas pasākumi ir iespējami  ambulatori, dienas stacionārā un stacionārā ar fizikālās un rehabilitācijas medicīnas  ārsta nosūtījumu, taču to pieejamība  nav pietiekoša. Aktuālā informācija vienmēr ir atrodama gan LMSA mājas lapā, gan bukletos un semināros. Tā  ir iespēja uzzināt par jaunākajiem atklājumiem un sasniegumiem multiplās sklerozes  pacientu aprūpē.   Rezultātā, saņemot vairāk informācijas,  iespējas un atbildība pieaug pacientam, tuviniekiem, aprūpētājiem, ģimenei un ģimenes ārstiem to izmantot pašiem, ietekmēt slimības gaitu un simptomus.

     Svētku reizē novēlu visiem   saglabāt, uzlabot funkcionālās spējas, dzīves kvalitāti, izturību, dzīves prieku un integrēties sabiedrībā!  LMSA, valdei, reģionālām nodaļām, ārstu medicīniskajai padomei- pildot LMSA pamatmērķi, turpināt veiksmīgi koordinēt un atbalstīt multiplās sklerozes slimniekus, viņu tuviniekus, personas, kas viņus atbalsta.

     Ar patiesu cieņu īpaši veselības, visa laba vēlējumi un pateicība LMSA sekretārei  Skaidrītei Beitlerei apaļās jubilejas gadā, novērtējot  viņas aktīvo un svarīgo veikumu  LMSA visā tās darbības laikā.

                                                           Gita Bērziņa neiroloģe, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste

    

Apsveikums LMSA – 25 !

Nr.37LMSA patronese Mariella von Klenck.JPG  Esmu ļoti gandarīta jūs sveikt LMSA 25 gadu jubilejā! Es ļoti labprāt būtu ieradusies pie jums Rīgā, kā jau vairākkārt esmu bijusi skaistajā Latvijā, taču šī brīža situācija to diemžēl neļauj!

     Es jums novēlu gudrus prātus vadīt biedrību tālākos gadus, pilnveidot zināšanas un izmantot visas iespējas arī šajos grūtajos laikos, lai MS cilvēku dzīvi padarītu krāsaināku un lai jūs viens otru stiprinātu! Man ir jaukas atmiņas par mūsu kopīgiem pasākumiem Rīgā, pat Rīgas domē, Rundāles pilī, Alūksnē, Saldū un citur.

   Man ir 42 gadu pieredze MS biedrību darbā gan Vācijā, gan Starptautiskā līmenī, ilgus gadus biju MSIF valdes locekle, un man tiešām ir liels prieks, ka mūsu kopīgi iesāktais darbs ir bijis ļoti auglīgs, ka mēs spējām piesaistīt Eiropas Struktūrfondu līdzekļus, attīstīt LMSA darbu un dibināt reģionālās nodaļas Latvijā. Tas bija iespējams pateicoties dr. Mētras, prof. Millera, Valērija Ulmaņa un Skaidrītes Beitleres atsaucībai, ieinteresētībai un nesavtībai. Šajos gados LMSA ir kļuvusi patstāvīga un veiksmīgi darbojas vēl joprojām. Kad sabruka Padomju Savienība un rietumu valstis sāka palīdzēt austrumu valstīm gan ar pieredzi, gan materiāli, es nešauboties izvēlējos Latviju, jo tā man ir dziļi sirdī. Esmu dzimusi kā Mariella Baronese von Roenne un manu senču ģimenes vairākās paaudzēs līdz 1918. gadam dzīvojušas Latvijā, Kurzemē, Kuldīgas apkaimē, mans brālēns saimniekoja Ēdoles pilī. Tāpēc jutu sirdī pienākumu palīdzēt Latvijai un tās jaukajiem cilvēkiem. Kaut arī man tagad ir 92 gadi, es turpinu palīdzēt MS cilvēkiem šeit Vācijā un domās esmu arī ar jums Latvijā!

 

                                                                     Ar sveicieniem no Diseldorfas Jūsu Mariella von Klenck

 

Mīļie draugi Latvijas MS asociācijā!

     Es sirsnīgi jūs visus sveicu 25 gadu jubilejā un vēlu jums visu to labāko!

Es jūs neesmu aizmirsusi un ar prieku atceros visas mūsu tikšanās!

Mūsu draudzība iesākās 2003. gadā, kad mēs 18 cilvēki no Vācijas piedalījāmies neaizmirstamā vasaras nometnē Alūksnē! Tad no 2005. gada ik pa 5 gadiem piedalījos LMSA jubilejās Rīgā. Ļoti labprāt būtu devusies uz Rīgu arī šogad uz jūsu nozīmīgo 25.-to jubileju, taču diemžēl koronas vīrusa dēļ lielāki pasākumi tiek aizliegti. Arī šeit Vācijā, piemēram, šogad ir atcelts Oktoberfest. Reiz mēs ar jūsu LMSA vadītāju grupu bijām uz Oktoberfest, kā arī kopā bijām Unterhaching nodaļas pasākumā, un viņi arī vēl labprāt kavējas atmiņās par jūsu vizīti Vācijā.

     Neskatoties uz visu pašlaik pasaulē notiekošo es jums novēlu, lai jūs atkal drīz varētu pulcēties lielākā pulkā un atzīmēt savus svētkus! Man arī prieks, ka pa šiem gadiem esam ar Guntru kļuvušas labas draudzenes, viņa arī šad tad man ziņo par Rīgā notiekošo, jūsu aktivitātēm un projektiem, kā arī tagad tulko manu tekstu!

Nr.38 Ar goda viesiem no Igaunijas, Slava Vasačkina ar asistenti, no Vācijas Bārbele Tenge, Guntru mūsu biedru ielokā .jpg     

                                Lai jums visiem laba veselība un Dieva svētības jūsu tālākajā ceļā!

                                                                           Ar mīļiem sveicieniem no Minhenes – Bärbel Tenge

 

Jakovs no Hemeras

 Nr.39Anna,Jakovs un Artūrs Pankratz.jpeg 

Nr.39.1.jpeg 

   Mūsu dārgie draugi! Vēlos izmantot šo izdevību, lai ar jūsu laikraksta starpniecību paustu sirsnīgu pateicību par visiem jūsu laipnajiem, patiesajiem, sirsnīgajiem apsveikumiem un vēlējumiem manā 60 gadu jubilejā. No sirds es novēlu jums visiem Dieva svētību, viņa palīdzību katru dienu un ik uz soļa! Sirsnīgi sveicieni visiem draugiem un laba vēlējumi no visas manas lielās ģimenes!

                                                                                                         

Nr.40 mūsu ciemošanās pie Hemeras draugiem .jpg

                                                                                                           Jakovs Pankratz Hemera, Vācija

Lai pasaule ap mums gaišāka top!

     Man ir milzīgs prieks, ka LMSA pastāv jau 25 gadus! Es tajā sāku darboties ar lielo Eiropas projektu, kas sākās 2000. gadā, taču tinot atmiņu pavedienu atpakaļ, secināju, ka īstenībā biju netālu arī nedaudz agrāk. Toreiz strādāju Rīgā viesnīcā “Tūrists”, ko vadīja dr. Mētras dzīvesbiedrs. Reiz direktors paziņoja, ka vienu telpu pirmajā stāvā izīrēs Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas vajadzībām. Tad redzēju Skaidrīti ar dakteri Mētru viesnīcas koridorā. Skaidrīti gan toreiz vēl nepazinu. Un tad pēc dažiem gadiem dr. Mētra meklēja darbiniekus Eiropas projektam, tur bija gan jāiztur visādi pārbaudījumi un testi. Sākumā vācieši mani nepaņēma, jo CV nebiju norādījusi, ka bez angļu un vācu valodām protu arī krievu valodu. Nu, man likās, ka tas jau latviešiem ir pats par sevi saprotams. Kad šo pārpratumu novērsu, tad arī sāku darboties LMSA. Un šodien tos kopā pavadītos gadus atceros ar ļoti siltām atmiņām! Tik daudz jauku cilvēku iepazīts, ar vairākiem vēl tagad uzturu kontaktus sociālajos tīklos. Kas tik kopā nav piedzīvots! Vispirms jau nodaļu dibināšanas pa visu 

Nr.14Nodaļu vadītāju pieredzes brauciens uz Bavāriju.JPG

     Latviju projekta laikā, tas ir, no 2000.-2002.gadam. Kur tik nebraucām un ko tik nedarījām! Atceros pēdējo projekta pasākumu – tikšanos Valmierā un kā pēc tās bezspēkā ar Skaidrīti turpat uz vietas atkritām, jo 2 gadu maratons beidzot nu bija galā… Jā, ne visas nodaļas turpināja darbu, bet sadarbībā ar Vecmīlgrāvja dakterēm un māsiņām darījām, ko varējām. Pēc lielā Eiropas projekta paliku darboties LMSA, jo vienkārši nevarēju pamest tik jaukus cilvēkus. Tad sāku pamazām rakstīt citus projektus – par nometnēm Latvijā un Baltijā, sākām draudzēties ar lietuviešiem un igauņiem, vāciešu bērnu grupa atbrauca uz nometni “Cerības spēks” Alūksnē, tad mūsu bērni divas vasaras tika aicināti uz nometnēm Vācijā, tad Leonardo projekts par LMSA vadītāju braucienu uz Vāciju pieredzes apmaiņā. Pie reizes aizbraucām ekskursijā arī uz Zalcburgu Austrijā. Lai nu liels paldies vāciešiem un arī Eiropas fondiem par visām mums dotajām iespējām! Tas nekas, ka atskaite, piemēram, pēc SIF Kazdangas nometņu projekta bija uz gandrīz 900 lapām! Nav maizes bez garozas!     

     Labie notikumi un patīkamās atmiņas vienalga ir vairāk! Es tiešām apbrīnoju un noliecu galvu ilggadīgo vadītāju priekšā! Ženija, Monika, Pārsla, Zaiga, Anniņa, Ināra, Eva, Zigrīda ar saviem palīgiem aktīvi un centīgi un pāri saviem spēkiem darbojas kopš nodaļu dibināšanas un šo gandrīz 25 gadu laikā tik daudz ir ziedojušās līdzcilvēku labā un darījušas brīžam pat neiespējamo, pat savas mājas un dzīvokļus pārvērtušas par LMSA filiālēm! Augstu vērtējams arī Valērija un Zigrīdas Ulmaņu, prof. Millera, dr. Mētras, Vecmīlgrāvja kolektīva un citu atbalstītāju ilggadīgais ieguldījums LMSA izaugsmē! Neaizmirstami atmiņā palikuši pasākumi Rundāles pilī, arī vācieši to piemin un atceras. Prieks arī par tiem vadītājiem, kas vēlākos gados pievienojušies LMSA kolektīvam un arī veiksmīgi strādā, sevi nežēlodami. Un kur nu vēl Skaidrītes mūža ieguldījums visas LMSA uzturēšanā un aprūpēšanā! Tagad saprotu, ka spēku tik nesavtīgi darboties Skaidrītei deva Pauls, kam ar MS bija jāsadzīvo 35 gadus! Pauls bija mūsu LMSA Ārlietu un Sakaru ministrs, jo, tā kā pārsvarā bija mājās, tad vienmēr atbildēja uz telefona zvaniem un ļoti labi koordinēja visas LMSA darbības un bija lietas kursā pilnīgi par visu notiekošo un ļoti labi varēja atbildēt Skaidrītes vietā uz zvaniem! Pauls vienmēr bija klāt arī visos LMSA pasākumos, sanāksmēs, ekskursijās, gan palīdzēja ko atrisināt, gan ieteica kādu padomu, gan vienkārši parunājās ar MS cilvēkiem pa telefonu, jo kurš gan vislabāk sapratīs otru ar tādu pašu bēdu... Tāpēc prieks, ka Skaidrīte reiz pelnīti starp 80 kandidātiem saņēma Pasaulē Labākā MS slimnieku aprūpētāja balvu no Starptautiskās MS Federācijas (MSIF), jo īstenībā jau Skaidrīte aprūpēja ne tikai Paulu vienu pašu, bet vēl joprojām turpina rūpēties par ikvienu Latvijas MS cilvēku, cik nu viņas spēkos. Vismaz avīzīte CERĪBA vēl iznāk atkarībā no LMSA finansiālajām iespējām, ko var lasīt katrs, kas vēlas.

Lai nu LMSA veicas arī turpmāk! Paldies Inetai Osipovičai, kas abi ar Andreju uzņēmušies tās vadību un kopā ar pārējiem vadītājiem rauga, lai kopīgais vezums kust uz priekšu! Kā arī tagadējiem nodaļu vadītājiem lai spēks un iedvesma darboties tālāk! Projekti, ekskursijas, nodaļu tikšanās, CERĪBA, svētki, nometnes, atskaites utt. – regulāri vajadzīgas darbīgas rokas! Lai Dievs uztur visiem veselību, dod spēku un dzīves prieku! Šajā sarežģītajā laikā būtu sevišķi svarīgi saskatīt apkārt arī labās lietas. Skaidrs, ka negatīvā un nomācošā pasaulē pietiek, bet par spīti visam pacelsim acis uz augšu un pateiksimies par to, kas mums ir, stiprināsim viens otru, sazvanīsimies, parunāsimies, atbalstīsim savus līdzcilvēkus, tad pasaule ap mums gaišāka taps.

                                                                                                   Guntra Cīrule no Luksemburgas

 

Vispirms sveicu LMSA 25. jubilejā!

     Kaut kā nemanot ir pagājis laiks. Pa šiem gadiem mainījusies pasaule, un tai līdz arī Latvija un arī LMSA. Viestura, Maijas, Andreja un Valerija vietā ir nākuši jauni cilvēki,kuri turpina mūsu sākto. Daudzi, Skaidrīte, Ženija, Monika vēl turpina veiksmīgi darboties LMSA struktūrā.Mūsu valsts pa šo laiku ir kļuvusi bagātāka, un LMSA vairs nav jāsastopas ar tām problēmām, kuras bija 25 gadus atpakaļ. Arī sabiedrības un valsts attieksme pret cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir mainījusies.  

     Daudzām vajadzībām ir pieejams pilnīgs vai daļējs valsts finansējums,esam ES dalībvalsts-līdz ar to ir kļuvis pieejams ES struktūrfondu finansējums dažādiem nevalstisko organizāciju, tai skaitā arī LMSA, projektiem un iniciatīvām.

     Jubilejā gribu novēlēt LMSA turpmāko veiksmīgu darbošanos savu biedru interesēs, lai viss iecerētais Jums izdodas. Dzīvojiet līdzi laikam, un es ticu, ka reiz pienāks  laiks, kad abreviatūrai “LMSA” vairs nebūs sakara ar MS!

                                                                                                        Ar cieņu: Valerijs Ulmanis.

 

Tajos tālajos gados.

     Pirmo reizi par asociāciju dzirdēju 1996.gada pavasarī, kad mana meita Sandra , kura slimoja ar šo slimību, piedalījās kongresā un ar sajūsmu stāstīja par tā norisi. Vēlāk pajautāju dr.Mētrai , varbūt arī es varētu ko palīdzēt, tā mēs iepazināmies ar Skaidrīti. Tā kā es strādāju lielā firmā  par grāmatvedi, kur katram bija sava joma, patstāvīgi nebiju bilanci taisījusi, mācījos pati un mācīju nodaļu vadītājus. Marta otrajā pusē gāja pavisam traki, nebeidzamas telefona sarunas, vairākkārt labotas nodaļu atskaites, līdz ar to arī visa kopējā bilance. Tajos tālajos gados, vienīgais tehnikas palīgs bija kalkulators. Daudz kafijas, negulētas naktis, strīdi ar nodaļu vadītājiem, kāpēc vajag tā, nevis savādāk. Liepājas Guntis pats brauca uz Rīgu, ja vajadzēja vēl atvest papildus dokumentus. Spriedze mēneša beigās sasniedza kulmināciju, teicu viss…. Šī ir pēdējā bilance… Toties kad bilance iesniegta Finanšu ministrijā, atļauja saņemta, viss aizmirsās. Paldies par vienmēr savlaicīgi saņemtām atskaitēm Ženijai no Bauskas, Monikai no Daugavpils, Inārai no Alūksnes. Vienmēr esmu apbrīnojusi mūsu galveno dzinējspēku Skaidrīti, par viņas neizsīkstošo enerģiju, izturību, labestību, tā turpināt.

    Vēlot visiem enerģiju, spēku, veselību, turpināt šo fantastisko darbu !

                                                                                                                  Bijusī grāmatvede Māra.

 

Pārdomas no Bauskas Ženijas.

     Dzīvē  pats no sevis nekas nenotiek, jābūt cilvēkam, kas ar savām zināšanām  un darbiem to veido... Tāds bija mūsu pirmais prezidents Viesturs Puidītis.  Jelgavā 1995.gada novembrī, kopā ar 9 MS slimniekiem  nodibināja LMSA. Ar viņa atbalstu un piedalīšanos 11 MS slimnieki 1996.gada maijā izveidoja Bauskas nodaļu.
 Gadi steidzas, atmiņas paliek un krājas.
        Pirmais pasākums Ziemassvētki, manā dzīvoklī, galdā sautēti kāposti, desiņas, piparkūkas, kafija. Kā tradīcijas kļuva Lieldienas ar zaķi garausi, arī nodaļas darba atzīmēšanas pieci gadi. Darbības vērtēšanai jau pienākusi 10. gadskārta un pulcējamies  viesu namā.
 Saņēmām “Pateicības rakstu” no LR Ministra  prezidenta  A.Kalvīša un  " Atzinības rakstu" no Bauskas pilsētas Domes priekšsēdētājas  Ā.Gailes. Mūs visus ar muzikālo sveicienu un skaisto koncertu pagodināja dziedātājs Daņiļenko. Laiks nestāv uz vietas 15 gadskārtu svinam Rundāles pilī, kā dāvanu no pils direktora I.Lancmaņa saņēmām
pils apskati par brīvu.  Savus 20 gadus atzīmējām Bauskas pilī, saņemot  " Goda rakstu "no Bauskas novada domes priekšsēdētāja R.Ābelnieka.
    Vienmēr mūs ir pagodinājuši ar savu klātbūtni dakteri no MS centra, asociācijas vadība, ļaudis no pašvaldības, sponsori, ziedotāji un draugi no Lietuvas MS biedrības Paņevežas pilsētas -  Bauska ir pilsēta, kur satiekas.       
   Uzņēmām starptautiskās konferences " Par pasauli bez MS" dalibniekus -K. Purdī no Anglijas,  profesoru Golovkinu no St. Pēterburgas, L. Versalu no Dānijas un A. Droseikieni no Lietuvas. Protams arī mūsu dakterus un pārstāvjus no asociācijas. 
    Citā reizē arī mūsu patronesei Mariellai fon Klenkai no Vācijas tika noorganizēta tikšanās Rundāles pilī.     
     Atmiņā glabājas mans pirmais lidojums  un sagaidīšana Vācijā,  izbrauciens uz Zalcburgu  Austrijā, skats uz Alpiem un apmeklētie  Oktoberfesta  svētki. Labas atmiņas  paliks par Kazdangas nometņu projektu visas vasaras garumā , kurā piedalījos kā asistente. 
     Atmiņās palikusi viena no pēdējām Baltijas nometnēm Turaidā, viesu mājā, kopā ar Igaunijas MS biedrības ļaudīm .
    Arī Babītē  atzīmējot pirmo Vispasaules MS dienu palaižot gaisā krāsainus  balonus ar cerību un vēlmi izveseļoties, skats neaizmirstams, skaists.
    Savulaik palīdzēju Skaidrītei sagatavot grāmatvedības pārskatus , atskaites no visām asociācijas nodaļām. Paldies  Sanitai , kas pārņēma grāmatvedības darbu!

Atmiņas, atmiņas tā varētu skaitīt  tik reizes, cik reizes  esam  tikušies ar mūsu  draugiem no Vācijas  skaistās pilsētas Hemeras draudzes pārstāvjiem Jakovu,  Annu, Artūru, Petro un citiem, par draudzīgo  atbalstu un  sapratni. Izsaku  "LIELO PALDIES"!
     Lai katram tiek pa mazam "paldiesiņam" un uz tikšanos. Vienā reizē visas atmiņas nemaz nevaru uzlikt uz papīra, lai paliek atmiņu krātuvē!                              Ženija .

             

 

Sveiciens no Ināras Priedes

Mums katram vajag savu pili un savu ozolzīli rokā,

Un nēzdog’ vietā kastani, kas silst,

Jo tikai tā mēs varam palikt kopā un negausties par katru nieku,

un tikai tā mēs varam kopā būt, nedz zīlēt nākotni, nedz arī burt,

bet darīt to, kas sagādā mums prieku.

/M. Svīķe/

     1996.gadā manās rokās nonāca avīze “SM sevodņja”, kur bija pirmā MS asociācijas prezidenta rakstiņš – Jelgavā izveidota izkaisītās sklerozes biedrība un pievienoti arī telefona numuri. Mēs alūksnieši V. Puidīša iedrošināti 1996. gadā 26. jūlijā nodibinājām Alūksnes MS nodaļu 5 cilvēku sastāvā, piedaloties arī V.Puidītim, kurš mūs aicināja uzrunāt pašvaldības pārstāvjus, dakterus, vietējās preses ļaudis. Tāds bija sākums Alūksnē. Pa šiem , gandrīz 25 gadiem ir mainījušies pašvaldību darbinieki, bet nevienam nebija mums sevi jāpierāda, kas mēs esam, jo ar savu darbu MS cilvēku labā, mēs to pierādījām. Pirmā lielā tikšanās bija Rīgā, viesnīcā “Tūrists”, satikām Skaidrīti, kura mūs saprot un pazīst. Nākamās tikšanās jau VEF kultūras pilī ar Ričardu Hamiltona kungu, no starptautiskās MS federācijas , soli pa solim ieguvām atbalstītājus, draugus, daudzus biedrus arī ārzemēs. Pateicoties ES projektam “Palīdzība MS slimniekiem un viņu ģimenēm “ar Vācijas MS biedrības atbalstu, arī projekta vadītājas Sabīnes un Guntras iniciatīvu tika noorganizēta mūsu tikšanās ar Mariellu fon Klenkas kundzi Alūksnē. Mums ar Anniņu bija daudz satraukuma, atbildīgu pienākumu noorganizējot , gan uzņemšanu, gan tulku, lai visi mūsu cilvēki un arī ciemiņi varētu cits citu saprast. Viss izdevās !

     Mūsu asociācijas biedru bērni varēja 2 gadus atpūsties Vācijā, pateicoties sponsoru atbalstam. Vairākas reizes bijām sadraudzības nometnēs Igaunijā, Lietuvā, arī piedalījāmies starptautiskā pasākumā Dānijā. Savulaik, Alūksnē notika Vidzemes novada – Cēsu, Gulbenes, Balvu un Alūksnes MS nodaļu tikšanās projekta “Cerību spēks “ ietvaros, nometnē Alsviķos, pateicoties Guntras rūpīgajam darbam un līdzcilvēku atbalstam.

     2005.gada rudenī , mēs 12 cilvēki no LMSA Guntras pavadībā, desmit dienas atpūtāmies Bavārijā, tas bija neaizmirstami !

     Zīmīgs mums asociācijā 2010 gada rudens, tikšanās Jaunķemeros ar mūsu vācu draugiem no Hemeras pilsētas kristīgās draudzes. Ar Jūlijas un Valērija izveidotā fonda atbalstu, mēs 10 cilvēki ar MS atpūtāmies sanatorijā un sadraudzējāmies ar jauko Artūru un viņa tēvu Jakovu no Vācijas . Šī neaizmirstamā tikšanās pāraugusi draudzībā un visus 10 gadus mūsu vācu labvēļi palīdz mums ar humāno palīdzību. Paldies, Annai, Jakovam, Artūram, Petro, Ludmilai un visiem citiem kristīgās draudzes ļaudīm! Mēs to tiešām novērtējam no sirds.

     Pamazām gadu gaitā audzinājām sev maiņu, nebija viegli, bet tomēr tas ir izdevies. Tagad Alūksni esmu nomainījusi pret Rīgu, dzīvoju Babītē, laukos. Atkal esmu veiksmīgi sanatorijā satikusi domu biedreni Māru. Dzīve iet savu ceļu, īpaši nevienam pāri nedarot, varbūt kādu saaudzējot, bet tāds bija plāns, atstāt Alūksni un sākt jaunā vietā.

     Paldies ģimenei, atbalstītājiem , sponsoriem, dakteriem, aprūpētājiem, pašvaldībai, par sapratni un atbalstu visus šos gadus!

     Paldies manam vislabākajam palīgam  Anniņai, Skaidrītei, kura vēl aizvien mūs visus tura kopā, Inetai ar Andreju un visiem, visiem  mūsu labajiem cilvēkiem!

     Sveicu visus 25 gadu jubilejā, novēlu veselību, izturību un tādu pašu degsmi palīdzēt līdzcilvēkiem, kāda bija un  vēl joprojām ir mūsu asociācijas veidotājiem !

 

Savu prieku izdalīt tukšu pa lāsei, pa staram no sirds.

Un tad pa puteklim savākt no acīm , kas pretim  tev mirdz.

                                                                                           Bijusī Alūksnes MS nodaļas vadītāja Ināra.

 

 

Ar sveicieniem-  Anniņa no Alūksnes.

Pagājuši 25 gadi kopš MS asociācijas dibināšanas. Sākums bija ļoti grūts, tāpēc , ka visu mācījāmies no nulle, bet cilvēku atbalsts un mērķis palīdzēja tikt ar visu galā. Paldies asociācijas vadībai, ārstiem, medicīnas māsām un visiem atbalstītājiem. Paldies visu nodaļu vadītājiem par izturību . Mīļi sveicieni 25 gadu jubilejā.

 

Kavējoties atmiņās…. no Daugavpils.

Vairāk dienu, kad mēs esam labi un mīļi,
Dienu, kad esam atsaucīgi,
Kad spējam palīdzēt it visiem,
Kad spējam palīdzēt kaut vienam,
Kad neesam vienaldzīgi,
Un svešs cilvēks mums šķiet kā savējais,
Kad cilvēks sauc pēc palīdzības,
Un tiek sadzirdēts,
Kad cilvēks nav viens,
Bet mēs visi esam kopā,
Kad mēs visi esam kopā,
Lai palīdzētu...    

 

     Ar šādām domām, lielu vēlmi un gribasspēku , neziņu, kā būs tālāk, 1995. gada novembrī tika dibināta Latvijas Multiplās Sklerozes asociācija. Sirsnīgs paldies visiem tās dibinātājiem un turpinātājiem!

     Cik daudz dažādu patīkamu,  spēka un enerģijas dodošu pasākumu tika rīkoti. Daudz kas ir aizmirsies, bet daudz , ir arī palicis atmiņā. Ļoti bieži atceramies  tos cilvēkus, kuri ir bijuši kopā ar mums.

     Man ir liels prieks un gandarījums, ka 1997. gada  oktobrī  tika izveidota arī LMSA Daugavpils nodaļa.

     Piedaloties  asociācijas rīkotajos pasākumos  tika piedāvātas dažādas iespējas –  arvien biežāk izrauties no ikdienas rutīnas un būt lepniem un gandarītiem, ka MS slimnieki kā ikviens cilvēks (bez dažādām problēmām) var aktīvi darboties, radoši izpausties, integrēties  sabiedrībā, iegūstot nozīmīgas un vajadzīgas iemaņas. Braucot ekskursijās,  cilvēki no vairākām LMSA nodaļām,  iepazinās, sadraudzējās  uzzināja agrāk nezināmo vai sen aizmirsto - sirsnīgās sarunas, smiekli un joki brauciena laikā vēl vairāk satuvināja  cilvēkus.  

     Daugavpils nodaļas biedriem arī  ļoti patīk braukt ekskursijās, apmeklēt teātra izrādes,  piedalīties visos  atbalstītajos  projektos un pasākumos, pat tie, kuri nepiedalās, labprāt skatās fotogrāfijas un ieklausās stāstījumos par notikušo.

     Pārcilājot  dažādus  notikumus savā atmiņu lādē, man gribas  lielu paldies teikt par  doto iespēju lasīt avīzīti “Cerība, kur var atrast visas atbildes uz interesējošiem jautājumiem.

Vel gribu teikt lielu  paldies  iepazītajiem  sirsnīgajiem  draugiem no Vācijas, kuri  mums uzdāvināja tik ļoti vajadzīgās  mantas ( rolatorus,  ratiņkrēslus, pamperus u. c.).

Ar prieka asarām acīs,  es saku lielu Paldies  dakterēm Kalniņai, Murziņai, Paeglei, medmāsiņām:  Zentai , Sandrai, Tatjanai, mīļajai  saulītei – Skaidrītei, Inetai, Guntriņai, Ivitai, Valērijam Ulmanim,  dakterim Milleram, ari citiem  mīļajiem cilvēkiem , kurus  es  pazīstu un  kuri man ir dāvājuši  savu sirsnību. PALDIES!                                                                                            

                                                                                                                               Monika-Saulīte

Avīze Cerība Nr.54 (3.daļa)

 

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Mājas lapas izveidi un esamību atbalsta: