Avīze Cerība

1997. gadā iznāca pirmais avīzes „Cerība” numurs. Ņemot vērā finansiālās iespējas, avīze iznāk 2-4 reizes gadā. Avīze tiek veidota ar mērķi informēt par jaunumiem un aktualitātēm. Tā sniedz ieskatu nākotnes plānos un atskatās uz iepriekš paveikto. Avīzi saņem visi LMSA biedri, kuri ir izteikuši šādu vēlēšanos. „Cerība” ir asociācijas cilvēku kopdarbs – paši raksta rakstus un tādējādi informē citus. Neiztrūkstoša avīzes daļa ir LMSA valdes priekšsēdētajas neliela uzruna, kā arī ārzemju materiālu tulkojumi un asociācijas biedru sveikšana lielās dzīves jubilejās un citos svētkos.

                                                                  

   

 NR.51

Paldies visiem avīzes veidotājiem- rakstītājiem un radītājiem un atbalstītājiem

51 Nr. avīzes izdošanā

 

Skaties: ar pateicību — atpakaļ,
ar drosmi — uz priekšu,
ar mīlestību — sev apkārt,
ar ticību — uz augšu.

 

Mēs bijām, esam un būsim!

     Ir atkal jauns gads, ar jauniem spēkiem un jaunām cerībām. Darbs asociācijā neapstājas ne mirkli, ir daudz jaunu ideju, kuras mēs īstenojam, un vēl ļoti daudz plānu un ieceru, kuras mums vēl jārealizē. Ļoti gribas, lai mūsu dzīves ikdiena būtu vieglāka, apkārtējie saprotošāki un mēs spēcīgāki, veselāki. Dzīve piedāvā, protams, savas korekcijas, bet tāpēc jau mēs esam, lai tās pārvarētu. Mums varbūt biežāk jāsanāk kopā, lai atbalstītu viens otru un nestu savas idejas un spētu tās realizēt, jo kas tad ja ne mēs paši.

     Šogad cītīgāk esam piegājuši mūsu biedru uzskaitei, iecerēts, ja esi LMSA biedrs būs dažādas papildus iespējas atbalstam, ko savukārt sniedz mums atbalstītāji.

     Maija pēdējā trešdienā atzīmējām pasaules MS dienu gan Rīgā, gan visās reģionālajās nodaļās un ar fonda “Čaklās rokas” palīdzību un atbalstu, 30.maijā plkst. 12.00 tika aizdegta katram izdalītā svece ar gaišu domu par cerību, mīlestību, ka kādreiz šī slimība būs izārstējama. Tas radīja šo kopības sajūtu multiplā sklerozes slimniekam, ka neesi viens, bet mēs esam daudz, mēs atceramies par katru un mums visiem ir viena cerība.

     Šogad maijā atzīmējām Saldus nodaļai 20 gadu jubileju, apsveicām, un novēlējām vēl daudzu gadu darbību, sadarbību un aktivitātes.

     Jūlijā Cēsu nodaļa ar autobusu rīkoja ekskursiju pa Cēsu skaistākajām vēsturiskajām vietām, kur piedalījās arī citi MS slimnieki no Latvijas pilsētām.

     Ar prieku jau varam paziņot, ka mūsu asociācija ar projektu - divu elektrisko ratiņkrēslu iegāde multiplās sklerozes cilvēkiem- ir UZVARĒJUSI labdarības veikalu "Otrā elpa" stipendiju konkursā un savai idejas realizēšanai saņēmusi finansējumu.

     Šogad maija mēnesī ar Rīgas domes Labklājības departamenta līdzfinansējumu, realizējām divas, divu dienu ekskursijas uz Lietuvu mūsu cilvēkiem ar MS.

     Augustā realizējām 4 dienu semināru ar ergoterapeitu, fizioterapeitu un biodeju nodarbībām, viesojās arī neiroloģe no RAKUS Gaiļezers, kurai varēja uzdot sev interesējošos jautājumus, viņa savukārt pastāstīja par jaunumiem un iespējām ārstēšanā. Seminārā bija arī citas interesantas lietas un nodarbības.

     Oktobrī piedalījāmies NVO izstādes veidošanā,

izstādes “NVO stāsti Latvijas simtgadē” atklāšana un tīklošanās pasākums, lai izstāstītu par savas organizāciju, atspoguļojot  īpašos notikumus organizācijas dzīvē.

     Pateicoties mūsu aktīvistiem Raisai un foto māksliniekam Aleksejam esam jau realizējuši foto projektu ar mūsu cilvēkiem, 5.novembrī  bija izstādes atklāšana RAKUS slimnīcā Gaiļezers.

     Paldies visiem, kas bija aktīvi un palīdz asociācijas darbībā un pastāvēšanā, Paldies gribu pateikt  cilvēkiem, kas ilgus gadus ir vienojuši visu asociācijas darbu , pirmām kārtām Skaidrītei un mūsu ciparu pavēlniecei Sanitai tad, protams, Monikai, Aijai, Ievai, Zaigai, Aivim, Ženijai, Didzim, Ingrīdai, Margai, arī Gaļinai un Raimondai un visiem tiem, kas palīdz nodaļu darbos saviem līdzbiedriem, lai asociācija pastāvētu.

     Paldies par atbalstu, cerams, ka nākamais gads atnesīs mums daudz jaunas ieceres, realizēsim jaunus projektus, ekskursijas un citas aktivitātes. Kopā veidosim mūsu biedrību, informēsim un izglītosim sabiedrību par multiplo sklerozi, mazināsim nesapratni un pārpratumus ko nes līdz sev šī diagnoze.

     Lai Jaunais gads atnes mums jaunas iespējas īstenot visu, ko šogad nepaspējām, lai katra diena sniedz vairāk spēka, mīlestības un cerību.

     Mēs katrs dzīvojam dažādās Latvijas pilsētās, mēs esam tik dažādi, bet Tas, kas mūs vieno, ir lielāks par to, kas mūs šķir…  mums visiem ir viens mērķis,  viena cerība, viena ticība, un šoreiz nav runa, par ticību tam Kungam, bet ticību un cerību, ka kādreiz MS tiks izārstēta vai vismaz pilnībā apturēta slimības progresēšana..

 

Ar mīlestību,

Valdes priekšsēdētāja

Ineta Osipoviča.

 

                                                                                                                       

 Avīzes turpinājumu skatīt - ŠEIT