Terminu vārdnīca

Videokulogrāfija – acu stāvokļa un to kustību reģistrēšanas metode.

Vēdera aizcietējums(obstipācija) – stāvoklis, kad zarnu trakta kustības ir retākas nekā parasti, vai ir mazs izkārnījumu daudzums, tie ir cieti, grūti vai sāpīgi likvidējami.

Vispārēja saslimstība(slimīgums) – visu jauno un seno slimības gadījumu skaits noteiktā populācijā atbilstošā laika posmā.

Virsnieru dziedzeru garoza – ārējais slānis, kas klāj virsnieru dziedzerus – abus virs nierēm esošos dziedzerus. Tas ražo stereoīdos hormonus, kas regulē elektrolītu un enerģijas maiņu, vielmaiņas ātrumu, kopējo organisma atbildi uz stresu un uztur nespecifisku pretestību.

Vidukļa punkcija – diagnostiska procedūra, kuru veicot, starp trešo-ceturto vai ceturto-piekto vidukļa skriemeli tiek ievadīta doba adata (kanula) muguras smadzeņu kanālā, lai izvilktu smadzeņu šķidrumu analīzei. Šī procedūra tiek veikta, lai varētu izmeklēt smadzeņu šķidrumu un noteikt, vai tā sastāvā nav MS raksturīgu izmaiņu (piemēram, palielināts leikocītu skaits, palielināts olbaltumvielu daudzums, oligloklonu joslas).

Virsnieru dziedzeru kodols – iekšējā virsnieru dziedzeru daļa, kas izšķir adrenalīnu (epinefrīnu), noradrenalīnu un dopamīnu.

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: