Terminu vārdnīca

Locītavu muskuļu spazmas – patvaļīga, reizēm sāpīga locītavu muskuļu saraušanās, kas pavelk kājas uz augšu. Šīs spazmas, kas ilgst divas, trīs sekundes, ir spazmatisks simptoms. Tās bieži notiek miega laikā, taču var izpausties arī cilvēkam sēžot.

Lielās smadzenes – galvenā galvas smadzeņu daļa, kas aizņem virsējo galvaskausa dobuma daļu. Tās ir sadalītas divās puslodēs, kas savienotas ar lielo smadzeņu stobru (lokveida baltās vielas darinājums) un veido lielāko cilvēka centrālās nervu sistēmas daļu.

Lēkme  – skat. saasinājums.

Leikocīti – asins šūnas, kas piedalās organisma aizsarg reakcijās pret infekciju.

L Hermitte pazīme – nenormāla, elektrības izlādei vai adatas dūrienam līdzīga sajūta, kas pa mugurkaulu uz leju pāriet uz rokām un kājām, rodas liecot kaklu uz priekšu tā, lai zods pieskartos krūtīm.

Limbiskā sistēma – funkcionāla galvas smadzeņu sistēma, kas nav fiziska, kas vielmaiņā visbiežāk ir kā starpnieks, veidojoties emocijām. Dažādu limbiskās sistēmas daļu kairināšana izraisa baudu, sāpes, dusmas vai bēdas.

Limfocīti – īpašas imūnsistēmas šūnas, kas atpazīst antigēnus, bet pēc tam izdala vielas, kas izraisa citu šūnu aktivitāti vai tieši iznīcina antigēnu. Limfocīti tiek iedalīti divās galvenajās grupās: T limfocīti un B limfocīti.

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: