Terminu vārdnīca

EAE – eksperimentāls alergēns (autoimūns) encefalomielīts. Demielinizāciju izraisošas slimības eksperimentālais modelis, kas pārbaudīts uz dzīvniekiem. Tam raksturīga iekaisuma galvas un muguras smadzeņu infiltrācija un demielinizācija.

Edēma(tūska) – lokalizēts (neizplatījies) vai sistemātisks stāvoklis, kad ķermeņa audos ir uzkrājies pārāk liels šķidrumu daudzums. Sistemātiska edēma var būt neliela, tāda kā pirmsmenstruāciju ūdens aizture, bet tā var ietvert arī asins proteīnu zaudēšanu, nieru vai sirds mazspēju. Lokāla tūska veidojas iekaisuma gadījumā, ja tas ir plašs vai izplatījies, kad, izsūcoties asins proteīniem, tiek zaudēts intersticīna (starpaudu) koloīds.

EDSS(no angļu val. Expanded Disability Status Scale) – Paplašinātā Invaliditātes Statusa Skala. Tā ir skala, kuru visbiežāk izmanto, lai noteiktu invaliditātes pakāpi un invaliditātes izmaiņas slimības gaitā.

Elektroencefalogrāfija(EEG) – diagnostikas procedūra, kad ar elektrodiem, kas piestiprināti pie dažādām cilvēka galvas daļām, tiek reģistrēta galvas smadzeņu šūnu ģenerētā elektriskā aktivitāte.

Elektronistagmogrāfija – neuroloģiskā izmeklēšana, ar kuras palīdzību tiek mērītas sīkās acs muskuļu kustības; tiek izmantota, lai pārbaudītu nistagma iespējamību.

Epidemioloģija – atbilstošā laika posmā sabiedrībā esošas slimības izmeklēšanas rezultāti.

Etioloģija – visu faktoru, kas var ietekmēt slimības attīstību (ieskaitot slimnieka uzņēmību pret slimībām, slimību izraisošā faktora raksturu un veidu, kādā tas iekļūst cilvēka organismā) izmeklēšanas rezultāti.

Eiforija – neierasta jautrība un optimisms, kurus pavada kritiska spēju samazināšanās; parasti tiek uzskatīts, ka tās iemesls ir galvas smadzeņu bojājums.

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: