Terminu vārdnīca

Katetrs – doba, lokana caurulīte, kas ražota no plastmasas vai gumijas, kuru caur urīnpūšļa iekšējo urīnizvadkanālu iespējams ievadīt urīnpūslī un caur to likvidēt lieki uzkrājušos urīnu, kuru nav iespējams izvadīt normālā veidā.

Klīniskā pārbaude – oficiāla medicīniskas procedūras vai farmaceitiska līdzekļa pārbaude.

Klīniskais rezultāts – medicīniskās apskates laikā ievēroti dati, kas rāda fiziskās vai psihiskās funkcijas izmaiņas vai traucējumus.

Klonus – spazmatiska pazīme, kad patvaļīga kāju drebēšana vai kontrakcijas rodas liekot uz zemes kājas pirkstu, bet celis ir nedaudz saliekts. Drebēšanas iemesls – ritmiska, refleksa muskuļu saraušanās, kas atkārtojas.

Komplements – liela asins olbaltumvielu (vairāk nekā 20) sistēma, kas tiek iniciēta aknās un piedalās gandrīz visās imunitātes un nespecifiskas pretestības daļās.

Koordinācija – organizēts muskuļu un to grupu darbs, kuru mērķis ir veikt mērķtiecīgas kustības, tādas kā staigāšana vai stāvēšana.

Kortikosteroīdi – dabīgi steroīdi hormoni vai mākslīgas zāles, kas veic kortizona funkcijas un kas parasti tiek izmantotas, lai slāpētu iekaisumu.

Kortizons – virsnieru saražots vai sintētiskā veidā iegūts glikokortikoīdiem pieskaitāms steroīdu hormons, kas izceļas ar pretiekaisuma un imūnsistēmu slāpējošām īpašībām. Šo vielu grupai arī pieder prednizons un prednizolons.

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: