Terminu vārdnīca

B šūnas – atbilstošas sugas limfocīti (baltās asins šūnas), kurus ražo kaulu smadzenes un kas sintezē antiķermeņus.

Baltā viela – baltas krāsas galvas smadzeņu daļa, kurā ir mineralizētas nervu šķiedras, pretēji galvas smadzeņu garozai, kurā ir nervu šūnu ķermeņi un, kas izskatās pelēka.

Bojājums – skat. funkcijas pavājināšanās.

Beta 1a interferons – beta interferons, ļoti līdzīgs interferonam, kas dabīgi tiek ražots cilvēka organismā. Tas tiek iegūts laboratorijas apstākļos, biotehnoloģiskā procesa veidā: beta interferona gēns tiek injicēts laboratorijas apstākļos audzētu zīdītāju šūnās un tās sāk ražot olbaltumvielas. Atjaunot dabīgo beta interferona uzbūvi spēj tikai zīdītāju šūnas.

Beta 1b interferons – tas ir beta interferons, kas nedaudz atšķiras no interferona, kas dabīgi tiek ražots cilvēka organismā. Tas tiek iegūts laboratorijas apstākļos, biotehnoloģiskā procesa veidā: beta interferona gēns tiek injicēts baktērijās un tās tad ražo šo olbaltumvielu. Tādēļ beta 1b interferons izceļas ar nedaudz citādāku aminoskābju struktūru un tam nav glikozilinta darinājumu, kas atrodami dabīgajā beta interferonā.

Bojājums – skat. plāksnīte.

Bojājumu smaguma pakāpe – galvas smadzeņu audu, kas bojāts ar patoloģisku MS procesu, kopējais apjoms (kā tas redzams T2 ar novērtējumu pamatotos MRT attēlos).

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: