Vingrošana

  • Diagnoze MS nenozīmē, ka jāsāk izvairīties no aktīva un kustībām bagāta dzīves veida. Gluži pretēji – fiziskās aktivitātes palīdz justies labāk gan fiziski, gan emocionāli. Sportošana palīdz vairot muskuļu spēku, mazināt līdzsvara traucējumus, kā arī cīnīties ar pastiprinātu nogurumu un depresiju. Galvenais nosacījums ir sevi nepārpūlēt. No pārpūles var izvairīties, izvēloties tādas aktivitātes kā peldēšanu, staigāšanu, jogu, vingrošanu. Vispiemērotāko nodarbi iespējams atrast, konsultējoties ar ārstu un fizioterapeitu.

  • Svarīgi ir nepārvērtēt savus spēkus, uzsākot aktivitātes. Ilgākais stundu pēc nodarbības vai aktivitātes sākuma ir jādod iespēja organismam atpūsties un atgūt spēkus. Noteikti ir jāatceras par iesildīšanos un atsildīšanos, sportošana jāuzsāk ar īsiem treniņiem. Ik pēc vingrojuma ir jāieplāno kāds atpūtas mirklis.

  • Noteikti nevajag sporto, ja ārā ir karsts laika vai arī telpa šķiet pārāk silta, jo MS pacientiem daudz piemērotākas ir vēsākas vietas.

  • Veicot sportiskās aktivitātes grupās vai kopā ar kādu, vismaz vienam (draugam vai grupas vadītājam) cilvēkam jāpasaka par slimošanu ar MS.

  • Kā ikvienam jāatceras par šķidruma uzņemšanu un jāvalkā sporta apģērbs, kas ļauj ķermenim elpot.

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Mājas lapas izveidi un esamību atbalsta: