Patiesi stāsti

21.10.2011Esmu iemācījusies priecāties par katru dienu

Ar mani liktenis ir izspēlējis „ļaunu joku”. Līdz 50 gadu vecumam ne par ko īpašu nesūdzējos. Pie augsta asinsspiediena biju pieradusi, zāles dzēru neregulāri. Man bija māja, dārzs un zeme. Pēdējos 15 gadus katru dienu devos uz tirgu un tirgoju saražoto produkciju. Mocīja nogurums un apātija, tirpa rokas un kājas, šad un tad zuda līdzsvara sajūta, kājas kļuva „smagas”, un bieži aiz kaut kā aizķēros un klupu. Gāju, kājas šļūkādama. Tirgus sievas aizrādīja: „Cel kājas augstāk! Nešļūkā!” Es vēl atsmēju: „Vai es kāds stārķis, ka man kājas jācilā?”

lasīt vairāk

21.10.2011Kas ir stiprāks – slimība vai es?

Saslimu es sen, tālajā 1973. gadā, janvārī, pēc neizgulētas gripas. Papriekš sāku nejust rokas. Mazgājot traukus, šķīvju plīsa viens pēc otra. Meitiņai bija 2 gadiņi, gaidīju otro. Palēnām rokas vispār neklausīja, un sāka arī kājas neturēt. Spēka nebija ne rokās, ne kājās, kā arī nebija vairs koordinācijas (stenderes skrēja virsū). Stāstīt, kā es nonācu Rīgas 1. slimnīcas 25. nodaļā, būtu par garu, tā kā nokļuvu pie dr. Ritas Princes. Pēc intensīvas ārstēšanas marta sākumā no slimnīcas izrakstījos gandrīz vesela (es tā domāju), tiesa – vēl kliboja koordinācija, bet ar laiku arī tā nostabilizējās.

lasīt vairāk

21.10.2011Dzīve MS zīmē

Dzīve rit tik uz priekšu, neraugoties uz to, ka pēdējie 11 gadi ir pagājuši MS zīmē. Un nekas neliecina, ka turpmākie gadi no šīs zīmes tiktu brīvi. Neārstējama slimība. Uzzināt, ka notirpusi seja ir multiplās sklerozes nopelns, bija ļoti smagi. Viss jūk un brūk, neziņa, kas būs tālāk, bezcerība, nolemtība... Te nu bez pieraudātiem mutautiņiem un spilveniem neiztikt.

lasīt vairāk

21.10.2011Mans stiprinājums – bērni un dzīvotprieks

Tas viss sākās pēkšņi. 1996. gadā man parādījās pirmās pazīmes, pazaudēju koordinātes un redzi. Aizejot pie daktera un guļot Bauskas slimnīcā, man neatklāja it neko, tad vasaras vidū mani aizsūtīja uz Rīgas Stradiņu slimnīcu, un tur dakteris Millers, atbraucot no komandējuma, noteica aizdomas uz diagnozi MS. Man tajā brīdī sākās panika – mājās divi mazi bērni.

lasīt vairāk

21.10.2011Ikvienam mākonim ir balta maliņa, arī pelēkajiem

Kad ārstu konsīlijs svinīgi ieskaitījis cilvēku multiplās jeb izkaisītās sklerozes slimnieku rindās, rodas apjukums, neziņa, bailes. Parasti jautājam sev: „Ko tagad no dzīves varu sagaidīt?” Reti kuram ienāk prātā V. Frankla izdzīvošanas mācības bauslis: „Un ko dzīve tagad gaida no manis?”

lasīt vairāk

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Mājas lapas izveidi un esamību atbalsta: