MS sessions 2019

"Eiropas MS jauniešu tikšanās konferencē "MS SESSIONS 2019"" 

 

     Oktobra pēdējā nedēļas nogalē, no 25. līdz 27. oktobrim, Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē tika aizvadīts nu jau otrais festivāls Eiropas jauniešiem, kas slimo ar multiplo sklerozi.

     “MS Sessions” ir divu dienu ilgs seminārs, kas ne tikai izglīto ar MS slimojošos jauniešus, bet arī rada iespēju sadraudzēties un nodibināt jaunus kontaktus ar jauniešiem, kas ikdienā saskaras ar MS izraisītām grūtībām.

     Pirmo reizi “MS Sessions” konference notika 2017.gada novembrī Prāgā, Čehijā un pateicoties lielajai jauniešu atsaucībai, rīkotāji, Eiropas Multiplās Sklerozes Platforma (European Multiple Sclerosis Platform) kopā ar organizāciju “Shift.MS”, to nolēma rīkot ik pēc diviem gadiem, lai saliedētu jauniešus Eiropā un palīdzētu saprast, ka mēs ar šo slimību necīnāmies vieni.

     Divu dienu garumā dalībniekiem bija iespēja klausīties dažādu veselības speciālistu, aktīvistu un pašu ar MS slimojošo jauniešu uzrunās. Šogad tika apspriestas tādas tēmas kā garīgā veselība, psiholoģiskā adaptācija pēc diagnozes saņemšanas, kā parūpēties par savu veselību un vislabāk sekot līdzi savam veselības stāvoklim. Tāpat tika sniegta informācija par jaunākajām aktualitātēm MS medikamentu un klīnisko pētījumu jomā, kā arī apspriestas tēmas par fiziskajām aktivitātēm, attiecībām un seksualitāti, sadzīvojot ar multiplo sklerozi. Sesijas auditorijai vadīja savu jomu speciālisti no dažādām valstīm: neiropsiholoģe Dr. Sabina Brennan, neirologs Dr. Jeremy Hobart, neiroloģe Dr. Sarmilee Gnanapavan, kā arī klīniskās izpētes speciālists un uztura speciālists Conor Kerley un seksa terapeite Moira Tzitzika, kuri paši ir arī MS pacienti.

     Katru dienu uz skatuves kāpa arī ar MS slimojošie jaunieši, lai dalītos savā pieredzē par sadzīvošanu ikdienā ar multiplo sklerozi un dotu padomus no savas pieredzes, kā pēc diagnozes saņemšanas nepazaudēt sevi, dzīvesprieku un neatmest domas par saviem sapņiem.

     Tā kā pasākums paredzēts jauniešiem, neiztikām arī bez tematiskām izklaidēm. Piektdienas vakarā, ierodoties konferences norises vietā, jauniešus sagaidīja gaumīgi klāti galdi, dzīvā mūzika un nepiespiesta atmosfēra, kurā iepazīties vienam ar otru. Savukārt, sestdienas vakarā visi, apmēram 130 dalī bnieki, devās vakariņot vietējā restorānā, kur konferences rīkotāji bija parūpējušies par gardām vakariņām, Rumānijas gaumē. Jauniešiem bija iespēja ne tikai kopā klausīties lekcijas par MS, bet arī kopīgi apskatīt Bukaresti un tās eleganto skaistumu.

     “MS Sessions” rīkotāji konferences beigās norādīja, ka jau tuvākajā laikā sāks darbu pie nākamās jauniešu konferences plāna 2021.gadam, kur gaidīs arī jaunus dalībniekus. Jāpiemin, ka “MS Sessions” rīkotāji rūpējas gan par aviobiļešu, gan viesnīcas izdevumu segšanu, tāpēc pašam konferences laikā nākas iztērēt naudu tikai suvenīriem vai kaut kam garšīgam, milzīgs paldies, viņiem par to!:)

     Man šī bija pirmā MS Sessions konference, kur biju arī vienīgā MS paciente no Latvijas un tikai viena no divām Baltijas pārstāvēm, kopā ar meiteni no Igaunijas. Noteikti mēģināšu izbrīvēt laiku un pieteikties arī nakamajai konferencei, kad rikotāji izziņos pieteikšanos.

     Pieteikšanās konferencei ir pavisam vienkārša - jāaizpilda pieteikuma anketa, jāuzraksta motivācijas vēstule un jāgaida atbilde no rīkotajiem, kas apstiprina dalību konferencē.

     Sekot līdzi rīkotāju aktivitātēm var mājas lapā www.shift.ms vai www.emsp.org

 

                                                                                                                                  Karolīna Bruža

MSsessions19.jpg

MSsessions_19.jpg

MS_sessions19.jpg

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: