Delfīni un Dzintars

 Dzintars un Delfīni.

 RDLD.png  Pateicamies Rīgas Domes labklājības departamentam par materiālo palīdzību līdzmaksājumā, projekta Nr.DL-18-59-lī  īstenošanai.    

     Rīgas-Kurzemes LMSA nodaļa, aicināja draugus un kolēģus 19.un 20.maijā aizrautīgā Vasarsvētku ceļojumā pie brāļiem Lietuvā. Izbraucām sestdien 19.maijā. Laiks bija brīnišķīgs, garastāvoklis labs. Nu-tad tikai uz priekšu!
Pēc vairāku stundu brauciena nonācām Palangā. Te mana jāsaka liels paldies mūsu Ludmilai Kolpaščikovai, kura 
interneta dziļumos atrada firmu "Mundus Travel", ar iespēju sagādāt autobusu ar pacēlāju. Draugi kuri sēdēja ratiņos tika ar visiem riteņkrēsliem iecelti autobusā bez problēmām.

    

Palangā paēdām gardas pusdienas un devāmies uz dzintara muzeju grāfa pilī. Brīnišķīgi atjaunotajā pilī izveidota arī grāfu dzimtai veltīta izstāde, kas bijuši Palangas patrioti un daudz laika un naudas veltījuši pilsētas un kūrorta attīstībai. 
Tagad pilī izveidots muzejs skaistajam Baltijas jūras dārgakmenim –dzintaram, kuram atvēlēti divi pils stāvi. Muzeja gide plaši izklāstīja dzintara rašanās vēsturi daudzu miljonu gadu garumā. Muzejā ir plaša iedzintarojumu kolekcija. Kādi tik insekti tur bija redzami mušas, odi, skudras, zirnekļi, pat neliela ķirzaka un krāsu gamma no baltas līdz melnai. Visvairāk jau dzintars ir medus krāsā. Pēc muzeja devāmies uz viesnīcu kura atradās 50 metru attālumā no jūras krasta. Paēdām vakariņas, pēc kurām spītējot aukstajam ziemeļu vējam, stiprākie gāja uz promenādi gar krastu. Atgriezās pārsaluši niknajā vējā un devāmies gulēt.

     No rīta, pēc sātīgam brokastīm, kāpām autobusā un atkal ceļā. Caurbraucot Klaipēdai nokļuvām pie prāmja, kurš mūs aizvizināja uz Kuršu kāpu. Braucot pa Kuršu kāpu priecājamies par skaisto mežu, kurš ataudzis pēc lielā ugunsgrēka 2000-šā gadu sākumā. Aizbraucām līdz delfinārijam, kuram blakus, veca cietokšņa vaļņos izveidots Jūras muzejs. Jūras muzejā bija redzamas dažādu sugu zivju paraugi kā arī akvārijā peldošie delfīni, pingvīni u.c.zivis, kuri tunelī peldēja virs galvām. Apbrīnojām milzīgos kašalota žokļu dabīgā lielumā apm.2,5-3 metru garumā, par platumu baidos spriest.

https://youtu.be/oGBmIPUGdNQ Ara baseinā bez pingvīniem peldēja arī pelikāni, nerunājot nemaz par pīlēm un zosīm.
Un tad sākās pats skaistākais-delfīnu šovs, kā arī jūras lauvu priekšnesumi.
Teikšu atklāti, aprakstīt šos priekšnesumus nav iespējams tie ir jāredz savām acīm. Tas ko darīja šie skaistie, gudrie dzīvnieki izsauca sajūsmu. Bijām aizkustināti un sajūsmināti par redzēto. Pēc garīgās barības saņemšanas devāmies apmierināt arī apetīti. Restorānā "Neringa" tikām cienāti ar gardu auksto zupu, kuru lietuvieši ēd ar siltiem kartupeļiem, nevis ar maizi, kā arī ar slavenajiem cepelīniem. Bija ļoti gardi. Piekusuši , paēduši, apmierināti devāmies uz māju pusi, pa ceļam vēl veicot nelielas vietējās apskates ekskursijas.


                                                                                                              LMSA Rīgas Kurzemes nod. vadītāja Marga Ozoliņa

marga1.JPG

marga2.JPG

marga3.JPG

marga4.JPG

marga5.JPG

 

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: