Nīderlande,Amsterdama

 eu_flag_llp_lv.jpg                                                                                    2013.gada oktobra nogalē Eiropas Savienības Leonardo da Vinči partnerības projekta „Atbalsts CAM (Complementary and Alternative Medicine) jomas speciālistiem” ietvaros notika dalībvalstu pārstāvju tikšanās Amsterdamā.

     Šī starptautiskā projekta ietvaros top divi svarīgi dokumenti - papildinošās un alternatīvās medicīnas esošo un topošo speciālistu  ētikas kodekss un rokasgrāmata, kas orientēta tieši uz pacientiem, kas sirgst ar hroniskām saslimšanām, tādām kā izkaisītā skleroze, un speciālistiem, kas strādā ar šiem pacientiem.

Latvijas pārstāvji šajā projektā piedalās līdzās Vācijas, Nīderlandes un Polijas komandām. Mūsu valsti pārstāvošās LMSA organizācijas loma šajā projektā ir tieši pacienta interešu, viedokļu un vajadzību atspoguļošana abos šajos dokumentos, kas noteikti dos artavu papildinošās un alternatīvās terapijas jomas sakārtošanā un tās piedāvāto iemācīties veidus, kā pašiem pacientiem strādāt savas dzīves kvalitātes uzlabošanā.

 Niderlande,Amsterdama1.jpg     Šoreiz projekta dalībniekus Nīderlandē uzņēma Tradicionālās Ķīnas medicīnas koledžas pārstāvji, kas ne tikai strādā ar pacientiem, bet arī apmāca studentus no visas Eiropas, kā arī Krievijas un Ukrainas. Tieši viņu piedāvājums ir nākamā gada vasaras sākumā rīkot praktiskus seminārus MS pacientiem un medicīnas darbiniekiem, kas ir ieinteresēti savu zināšanu paplašināšanā.

 Niderlande,Amsterdama2.jpg     Tikšanās laikā puses gan vienojās par tālāk veicamo darbu sarakstu, lai rokasgrāmata un ētikas kodekss būtu plaši pieejama gan speciālistiem, gan studentiem, gan pacientiem jau nākamā gada vidū un tiktu tulkota vismaz piecās valodās, kurā runā Eiropas Savienībā.

Daudz uzmanības tika veltīts tieši topošās rokasgrāmatas saturiskajiem jautājumiem, tomēr projekta dalībnieki neaizmirsa pārdomāt arī to, kā sagatavot šo svarīgo informāciju vienkāršai piekļuvei un lietošanai internetā.

 Niderlande,Amsterdama3.JPG   Partneri pārsprieda arī Leonardo da Vinči partnerības projekta pārbaudes rezultātus Polijā un atzinīgi novērtēja rekomendācijas – pēc iespējas pārdomātāk un kvalitatīvāk sagatavot informāciju par alternatīvās un papildinošās medicīnas iespējām un piedāvājumiem pacientiem ar hroniskām slimībām.

     Tāpat projekta dalībnieki pārsprieda iespējas turpināt attīstīt šī Leonardo da Vinči partnerības projekta ietvaros rastās idejas un praktiskās vajadzības jau citu atbalsta projektu ietvaros.

 

     Projekta dalībniekiem līdz nākamās tikšanās reizei Polijā vēl daudz darāmā, jo projekta noslēgums, kas paredzēts Latvijā maijā/jūnijā/jūlijā ???, vairs nav aiz kalniem.

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: