Baltijas nometne -Latvija 2012

  • Jaunumi
  • Baltijas nometne -Latvija 2012

Atvadas no vasaras Siguldā.27.08.- 30.08..
Lai arī šogad vasara mūs nelutināja,tomēr žēl,ka viņa aiziet vēsturē/Kā katru gadu MS asociācija sarūpēja kārtējo starpvalstu nometni. Tiesa sagaidījām tikai draugus no Igaunijas,lietuvieši nevarēja ierasties. Sapulcējāmies viesu namā "Brūveri",izvietojāmies pa istabiņām vai mājiņām ,kā nu kurš, un steidzāmies tikties ar ārstiem un citiem speciālistiem.

    Ar interesi noklausījamies dr.Kalniņas stāstu par jaunumiem veselības aprūpē, jaunākajām zālēm un ārstēšanas metodēm,ieradusies bija arī  firmas „Gedeon Richter” pārstāve V.Eglīte , kā arī noklausījāmies psihoterapeites dr.I.Mihailovas un ergoterapeita dr. F.Bernadska  lekcijuju. Pēc sātīgām pusdienām varējām nodarboties ar dažādām interesantām lietām,pēc izvēles.veidot ziedu pušķus no konfektēm, šūt skaistus maisiņus,veidot dažādus dekorus no dabas materialiem, kartiņu izgatavošana, ziedu brošu izgatavošana no materiāla, šūšanas darbnīca. Pēc vakariņām Igauņu draugi solīja parādīt savu gadsimta filmu "Pēdējā relikvija", bet tehnisku iemeslu dēļ noskatījāmies tikai vairākus klipus par Igaunijas dabu un cilvēkiem.

   Otrajā rītā laiks bija labāks nekā iepriekš un mēs varējām aplūkot visu palašo pagalmu. Turpinājās visas iesāktās nodarbības., sakūrām "draudzības ugunskuru" apkārt kuram pasēdējām,uzdziedājām un papļāpājām. Ļoti interesanta lekcija un praktiski padomi higiēnas līdzekļu lietošanā bija klausāma ar visiem piemēriem un demonstrējumiem no firmas ‘’Tena” pārstāves dakteres V.Dreimanes. Patīkami pavadījām laiku draugu pulkā. Vakarā bija jābūt Lietuviešu vakaram. Ar sajūsmu sagaidījām Lietuvas asociācijas prezidenti Aldonu, kura atnesa sveicienus no lietuviešu draugiem un izteica nožēlu, ka citi nevarēja atbraukt. Nometnes organizātori uzaicināja pie mums Siguldas senioru deju kolektīvu "Sniega roze". Tas bija kautkas. Zālē, kā gulbji, iepeldēja dāmas skaistos tērpos. Koncerts burtiski aizrāva elpu, cik skaistas bija šīs kundzes,pensiju gados. Nobeigumā dejot līdzi tika aicināti arī skatītāj, kas jutās spēcīgāks ļāvās dejas priekam.

   Trešajā  dienā braucām ekskursijā uz Siguldu , apskatījām Siguldas pilsdrupas, Gūtmaņalu un Turaidu ar 3 autobusiem. Visu par Siguldas un Turaidas senajiem un arī jaunajiem laikiem mums, ļoti interesanti, pastāstija gids Andrejs.

   Noguruši, bet apmierināti atgriezāmies "Brūveros. Pagalmā tika izveidota izstāde no pašu paveiktajiem darbiem un vakarā labākie tika atzīmēti ar nelielām dāvaniņām. Pēc tam Igauņu draugi demostrēja jaunākās modes un mēs sniedzām nelielu koncertu. Sekoja dejasun citas aktivitātes līdz vēlai naktij.

No rita, pēc brokastīm, nometne tika slēgta, atvadījāmies no draugiem un braucām uz mājām. Tās bija ļoti jaukas, interesantas un neaizmirstamas dienas.

Skat. Bildes

                                                                                                                               Marga Ozoliņa

                                                             Liet-Lat-Ig.jpg

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: