Patīkama atkalredzēšanās 26.–29. augustā Lietuvā

  • Jaunumi
  • Patīkama atkalredzēšanās 26.–29. augustā Lietuvā

Katru gadu augusta beigās tiek organizēta Baltijas valstu MS slimnieku nometne. Šogad tā no 26. līdz 29. augustam notika Lietuvā – netālu no Palangas, modernā veselības centrā „Energetikas”, jūras krastā. No Latvijas un Igaunijas bija aicināti pa 20 dalībniekiem, bet visi kopā ar lietuviešiem bijām 86. Liels paldies Lietuvas MS biedrības vadītājai Aldonai Droseikienei par labi organizētu nometni. Ļoti patīkami bija atkal satikt mūsu draugus un pavadīt kopā šīs dienas.

Mūsu delegācija Lietuvā ieradās 26. augustā tieši uz pusdienām. Tikām laipni sagaidīti, izmitināti istabiņās pa 3 un 4. No Latvijas uz Lietuvu devās mūsu cilvēki no Rīgas, Lielvārdes, Ogres, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes, Cēsīm, Jūrmalas un Bauskas. Pēc pusdienām devāmies pie jūras.

Pirmajā vakarā tieši Latvijas grupai bija jāorganizē atpūta. Mūsu meitenes Līga, Elita un Marga bija apguvušas līnijdeju soļus, pusgadu trenējoties dienas centrā „Ābeļzieds” fizioterapeites Katrīnas vadībā. Ierādījām deju soļus vēl arī Juliannai un Ženijai un stājāmies publikas priekšā. Skatītāji uzņēma mūs ar ovācijām, jo bija redzējuši mūs ienākam zālē ar spieķu palīdzību, bet nu mēs dejojām tīri naski bez spieķiem. Panākumi bija lieliski, paldies Margai Ozoliņai par sagatavoto priekšnesumu un tehnisko nodrošinājumu! Pēc līnijdejām kopīgi spēlējām vēl dažādas citas spēles, kam sekoja dejas līdz vēlam vakaram.

Otrā dienā pēc brokastīm sākās nodarbības. Visi dalījāmies vairākās grupās un darbojāmies līdz pat vakaram. Kas vēlējās, gatavoja maskas vai rotaslietas, apgleznoja akmentiņus. Citi ieklausījās psihologa padomos vai piedalījās mākslas terapijas grupā. Pēc pusdienām mainījām grupas. Garlaikoties nebija laika. Brīvajos brīžos devāmies uz jūru, laiks bija silts un saulains.

Otro vakaru publiku izklaidēja igauņu grupa, rādot teātri par Zelta zivtiņu (mūsdienu versijā). Turpinājumā bija sagādātas dažādas maskas un parūkas, citi atribūti un sekoja konkurss par labāko masku. Uzvarēja latviešu galdiņš, atkal izcēlās Marga un panāca mūsu uzvaru!

Arī trešajā dienā notika interesantas nodarbības ar psihologiem, psihoterapeitiem, gatavojām rotas, zīmējām. Pēc pusdienām atkal gājām uz jūru, ūdens bija ļoti silts, un drosmīgākie peldēja kaut arī bija palieli viļņi – kā jau atklātā jūrā.

Diemžēl viss jaukais arī kādreiz beidzas. Trešo vakaru mūs iepriecināja paši saimnieki lietuvieši ar teatrālu uzvedumu. Notika oficiāls nometnes noslēgums, sekoja cienasts ar kūku un kafiju, bet tad zālē ieradās „čigānu tabors” ar jaukām dziesmām un dejām. Tika zīlēts un zagts, te izcēlās arī mūsu Elita, „aptīrīdama” pašu čigānieti. Visam atkal sekoja dejas bez spieķiem līdz pat vēlam vakaram.

Nometne bija jauka, vieta ļoti skaista, istabiņas gaišas, mājīgas, ar visām ērtībām, ēdināšana 3 reizes dienā, ēdieni ļoti garšīgi. Šo dienu laikā aizmirsām par visām kaitēm un likstām, jutāmies vienoti un labi sapratām viens otru, domājām labas domas. Ar ilgošanos gaidīsim nākamo gadu, kad nometnei jānotiek atkal Latvijā. Paldies sponsoriem no Gedeon Richter, kas deva iespēju mūsu cilvēkiem piedalīties šajā nometnē! 

Bildes skatīt šeit.

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: