28.04.2017Cerības uz jaunajām zālēm

Arī latviešu neiroloģe liek cerības uz jaunajām zālēm multiplajai sklerozei

Autore: Ilona Noriete, speciāli Veselam.lv

 

     Nule kā ASV Pārtikas un zāļu pārvalde reģistrējusi pirmās un šobrīd vienīgās zāles primāri progresējošas multiplās sklerozes ārstēšanai – vienas no šīs smagās un hroniskās slimības formām ar vislielāko invaliditātes risku. Tāpat tās ir paredzētas arī remitējoši recidivējošas slimības formas ārstēšanai. Jau visai drīz zāles būs pieejamas arī Latvijā, tāpēc ikviens ar multiplo sklerozi sirgstošais par tām aicināts jautāt savam ārstējošam neirologam. Multiplās sklerozes centra vadītāja, Latvijas   

     Jūras medicīnas centra neiroloģe Jolanta Kalniņa stāsta, kādas var būt multiplās sklerozes formas un kam var palīdzēt jaunais medikaments.

 

Dažādas izpausmes

     Pēc neiroloģes Jolantas Kalniņas stāstītā, MS ir hroniska iekaisīga demielinizējoša slimība, kas skar centrālo nervu sistēmu, kā arī redzes nervu. Demielinizējoša nozīmē stāvokli, kad rodas mielīna bojājums ap nervu šķiedrām galvas un muguras smadzenēs, veidojot perēkļus. Tas, kāpēc tā notiek, vēl līdz galam nav noskaidrots.

     MS uzskatāma par autoimūnu slimību, kur pats organisms „uzbrūk” savai nervu sistēmai, līdz ar to veidojas neiroloģiski traucējumi.

     Slimības izpausmes ir dažādas. Ne velti tēlaini mēdz teikt, ka tai ir neskaitāmi daudz seju. Biežākie simptomi, kas vispirms parādās, ir redzes pasliktināšanās, kas raksturojas ar pazeminātu un miglainu skatījumu. Nereti ir jušanas traucējumi vienā vai vairākās ķermeņa daļās – tie līdzīgi tirpšanas sajūtai.    

     Tāpat viens no simptomiem var būt kustību pavājināšanās ar roku, arīdzan kāju nevarību. Retāk slimība var sākties ar viegliem atmiņas vai urinācijas traucējumiem.

lasīt vairāk

26.04.2017Ielūdz Sustento

                Mūsu LMSA biedrus ielūdz SUSTENTO

              sustentoielugums.png

Tuvāka informācija un pieteikšanās pa tālr. 29864669 Ineta Osipoviča,

vai e-pastā multipla.skleroze@inbox.lv

lasīt vairāk

13.04.2017ASV apstiprina zāles līdz šim neārstējamai multiplās sklerozes slimības formai

ASV apstiprina zāles līdz šim neārstējamai multiplās sklerozes slimības formai

Amerikas Savienoto Valstu Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA, Food and Drug administration) marta beigās ir reģistrējusi pirmās un vienīgās zāles primāri progresējošas multiplās sklerozes ārstēšanai, kas ir viena no multiplās sklerozes (MS) formām ar vislielāko invaliditātes risku. Kompānijas Roche zāles ir paredzētas arī recidivējošas MS slimības ārstēšanai.

lasīt vairāk

10.04.2017Rīgas Vidzemes/Latgales nodaļas Lieldienas

Priecīgi pavasarīgas Lieldienas 2017.

     Šī ir atkal tā retā reize, kad Lieldienas svin gan pareizticīgie, gan katoļi, luterāņi vienā laikā. Lieldienas ir tas jaukais laiks, kad ne tikai Jēzus Kristus augšāmcēlās, bet arī visa daba mostas, ar putnu dziesmām, ar bēzu sulām, ar pirmajiem pumpuriem, kas tā vien tiecas pretim saulei,  lai pavēstītu, ka pienācis pavasaris . Lieldienas vēl skaita par to dienu, kuru varam uzskatīt par sākuma atskaites punktu, lai sāktu kaut ko jaunu, vai pārstātu darīt un atbrīvotos no kāda netikuma.

lasīt vairāk

10.04.2017Priecīgas Lieldienas

                  lieldienas17.jpg

lasīt vairāk

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Mājas lapas izveidi un esamību atbalsta: