Avīze Cerība Nr.51 (2.daļa)

  Pieredzes apmaiņas brauciens uz Atēnām.

      2018. gada martā Atēnās notika 10. ikgadējais starptautiskās pieredzes apmaiņas starp pacientu organizācijām pasākums (The 10th Annual International Experience Exchange for Patient Organizations 2018),  un multiplās sklerozes pacientu grupas papildu sanāksme (IEEPO 2018 multiple sclerosis patient group ancillary meeting). Pasākumā piedalījās 165 pārstāvji no 154 organizācijām un 53 valstīm, pirmo reizi bija pārstāvēta Latvija un organizatori izvēlējās piedāvāt šo iespēju LMSA. 

     Trīs dienu laikā dalībnieki dalījās ar savu organizāciju darbības sasniegumiem un izaicinājumiem, kā arī veiksmes stāstiem, diskutēja par pacientu aizstāvības pamatprincipiem un metodēm, veselības aprūpes nākotni un tās turpmākas attīstības virzību veidiem, pacientu aktīvāku piedalīšanos to lēmumu pieņemšanā, kas ietekmē viņu dzīvi ("Nevienu lēmumu par mani bez manis !"). 
     Pasākuma laikā notika 5 paralēli semināri ar interaktīvu dalībnieku atbildēšanu uz uzdotajiem jautājumiem un diskusijām mazu grupu ietvaros, pēc tam prezentējot grupas kopējo viedokli. 
     Uzmanības centrā tika izvirzīta pacientu datu vākšanas nozīmība un veselības aprūpes turpmāka digitalizācija. 
Pasākuma gaitā gūtie galvenie secinājumi :
1. Digitālās veselības tehnoloģijas nākotnē kalpos kā veselības aprūpes pārmaiņu veicinātājs.  Digitalizācija mainīs aprūpes sniegšanu: pāriet no reaģējošas uz proaktīvu medicīnu, no "viens izmērs der visiem", uz tādu, kas vērsta uz konkrētam pacientam pielāgotu ārstēšanu un pakalpojumiem, no epizodiskas aprūpes uz pastāvīgu integrētu aprūpi. 
2. Datu reģistrēšanai digitālā formātā ir izšķiroša nozīme lēmuma pieņemšanas atbalsta progresā, tā kā pacientiem, kuri apmeklēs slimnīcu, viņu veselības informāciju piegādās viņu aprūpes komandai reālajā laikā un brīdī, kad jāpieņem lēmums. Tas palīdzēs dot iespēju veidot personalizētu medicīnas pieeju un tādējādi labāk optimizēs ārstēšanu. 
3. Digitālie plašsaziņas līdzekļi - Internets ir ievērojami mainījis pacientu iespēju līmeni - mums ir jāsavieno šīs tehnoloģijas, lai novērstu pašreizējās neapmierinātās vajadzības pacientu kopienās. 
4. Agrīna un precīza diagnoze aptur slimības no progresēšanas. Papildus dzīves kvalitātei agrīnai diagnostikai ir liela nozīme, lai samazinātu slimības pārvaldīšanas ekonomiskās izmaksas valstī. 
5. Uz vērtību balstīts vērtējums kļūs par normu. Farmācijas nozarei "vairāk jāiegulda pierādījumos" un jānoskaidro detalizēti, kas pacientiem vajadzīgs un ko tie vēlas no veselības aprūpes. Ir jāveido labākas farmācijas-pacientu attiecības un jāizveido pamats konsekventai, sistemātai pacientu iesaistīšanai ārstēšanas pētniecības iniciatīvās.   
6. Piekļuve individuāli pielāgotai (personalizētai) medicīnai, globāli un vienlīdzīgi, ir patiešām sasniedzama. Ir jāsasniedz līmenis, lai farmaceitiskie produkti būtu pieejami ikvienā valstī līdzvērtīgi. Pacientiem ir izšķiroša nozīme, ziedojot savus datus pētījumiem, lai pilnībā sasniegtu pilnu personalizētās veselības aprūpes potenciālu. 

                                                                                          LMSA valdes līdzpriekšsēdētāja Maija.

 

Ko mēs darām Alūksnē !

     Maija beigās, kā katru gadu nodaļas biedri sanācām kopā , lai atzīmētu Starptautisko multiplās sklerozes dienu. Šajā dienā mums bija paredzēts izbrauciens ar plostu pa Alūksnes ezeru. Slikto  laika apstākļu dēļ brauciens bija  jāatceļ. Nolēmām apmeklēt Alūksnes novadpētniecības muzeju. Apskatījām vairākas ekspozīcijas. Pirmā no tām- „Laikmetu mielasts”. To veido arheoloģiskajos izrakumos Alūksnes apkārtnē atrasti sadzīves priekšmeti un darbarīki. Tā stāsta par mūsu senču dzīvi un sadzīvi agrākos laikos. Nākošā ekspozīcija stāsta par mūsu novadnieku Leo Kokli. Arī viņš bija cilvēks ar invaliditāti, bet tas neliedza viņam kļūt par talantīgu gleznotāju. Muzeja pagrabstāvā apskatāma izstāde, kas veltīta politiski represēto piemiņai. Tajā apskatāmas izsūtīto personīgās lietas un dokumenti. Šīs ekspozīcijas mēs apskatījām arī pagājušogad. Muzeja darbinieki  mums pastāstīja un parādīja jaunākās ekspozīcijas. Apskatījām leļļu izstādi un padomju laika sadzīves priekšmetu izstādi. Muzejs aktīvi piedalās projektu konkursos, lai piesaistītu finanšu līdzekļus muzeja telpu restaurācijai. Paldies muzeja gidam Didzim Eglītim un citiem muzeja darbiniekiem par saturīgo stāstījumu!

      Pēcpusdienā jau kuplākā skaitā pulcējamies Anniņas dzīvoklī. Iededzām dāvinātās sveces un nofotografējamies. Sveicam pavasara jubilārus ar ziediem un vēlējām viņiem labu veselību un dzīvesprieku.

Baudījām gardās kafejnīcas „Gustiņš” sarūpētās svētku pusdienas. Kā vienmēr bija arī mūzika un dejas. Kopā pavadītās stundas savējo pulkā aizritēja nemanot.

       Jūlija beigās Alūksnes nodaļā svētki. Dibināšanas 22. gadadiena. Laiks saulains un silts. Nelielā pulciņā devāmies uz Pilssalu, kas atrodas Alūksnes ezera vidū. Pašlaik tur notika pilsdrupu restaurācija un arheoloģiskie izrakumi. Apskatījām arī brīvdabas estrādi un atjaunoto stadionu. Mūs priecēja pludmales volejbola laukumi un bērnu rotaļu laukums. Salā uzcelta jauna moderna pašvaldības aģentūras ALJA ēka. Šī aģentūra apsaimnieko Alūksnes ezeru un citas novada ūdenstilpnes. Vēlāk mūs gaidīja brauciens ar plostu „Kaija” pa Alūksnes ezeru. Braucienā mums pievienojās arī nodaļas biedru ģimenes locekļi. Skatījām ezera sakoptos krastus, labiekārtotās peldvietas un speciāli ierīkotas vietas makšķerniekiem. Mūs priecēja skats uz Tempļa kalnu un Saules tiltu, skatu torni un ezera salām. Alūksne patiesi ir skaista pilsēta! Paldies plosta kapteinim Jānim Kļanskim par šo braucienu!

Svētku turpinājumā pulcējāmies Anniņas dzīvoklī. Sveicam Dainu 65 gadu jubilejā un vēlējām viņai izturību. Viņa strādā un dzīvo vistālāk no Alūksnes, tādēļ mēs viņu satiekam reti.

       Jūlijā 75 gadu jubileju svinēja Ruta Grāpa. Viņas mājas pēc vīra nāves ir SAC „Balvi”. Nozīmīgajā dzīves jubilejā sveicām  telefoniski un sakarus ar viņu uzturam joprojām.

Vēlāk baudījām svētku  pusdienas. Laiks pagāja sirsnīgās sarunās, bija mūzika un dejas.

        Alūksnes nodaļā jauna tradīcija. Jau otro gadu septembra beigās satiekamies, lai  pirms rudens sākuma atskatītos uz vasarā piedzīvoto un pieredzēto.

Jūlija sākumā pēc Cēsu nodaļas uzaicinājuma viesojāmies Cēsīs. Apskatījām pilsētu, pilsdrupas. Ļoti patika ekskursija Cēsu bibliotēkā un Vidzemes koncertzāles apskate. Dienas beigās bibliotēkā neliels koncerts. Paldies Ingrīdai un Gaļinai par šo dienu!

     Augustā LMSA seminārs kempingā  „Leiputrija” Ādažos. Pavadījām tur trīs burvīgas dienas. Ieguvām jaunus draugus un satikām vecos. Baudījām gardu maltīti, našķojāmies ar saldējumu. Nodarbības bija interesantas, sevišķi biodejas.

      Paldies Inetai, Andrejam, Skaidrītei un kempinga saimniekiem, kas sagādāja MS cilvēkiem šos svētkus!

     Vēlāk baudījām  kā allaž gardo svētku maltīti, kuru sarūpēja kafejnīca „Gustiņš”.  Klausījāmies labu mūziku un dejojām. Ir prieks satikt savējos!

 

                                                                                           Didzis Apsītis Alūksnes nodaļas vadītājs.

 

Seminārs ”Kustībā ir dzīvība”    Logo pie seminars kustiba ir dziviba.png

 

Projekts tika īstenots ar Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrības un integrācijas programmas finansiālu atbalstu, no 19.08.-22.08. - seminārā ”Kustībā ir dzīvība” piedalījās 54 cilvēki ar multiplo sklerozi, atbalstītāji un brīvprātīgie palīgi. Seminārs deva iespēju pabūt kopā ar sev līdzīgajiem, satikties savā starpā, apgūt jaunas prasmes, zināšanas, piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs, tikties ar ārstiem-speciālistiem, neiroloģi dr.Dainu Pastari no Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas ”Gaiļezers”, ergoterapeitiem Zani Liepiņu un Aleksandru , fizioterapeiti Inetu Krūzi, piedalīties Maijas vadītajās biodejās, pierādīt sev, ka kustībā ir dzīvība, lai arī daudzi jau ar šo diagnozi pārvietojas riteņkrēslā, rolatoru vai spieķi. Katrs no mums varēja atrast sev piemērotākās aktivitātes, visas bija ļoti noderīgas, piemērotas un ieteicamas cilvēkiem ar MS.

     Pārstāvji no Palīdzi.lv piedāvāja iespēju iegādāties dažādas palīgierīces ikdienas aktivitāšu atvieglošanai, papildināšanai un uzlabošanai, savukārt pārstāves no TENA Alīna un Sandra pastāstīja par inkontinences līdzekļiem, to lietošanu un pareizu izvēli attiecīgajā gadījumā.

     Pasākums stiprināja veselību, deva jaunas zināšanas un prasmes, mazināja atstumtības sajūtu no apkārtējās sabiedrības.

     Speciālistu dotie norādījumi, kā atvieglot ikdienu lietojot dažādus palīglīdzekļus, vai arī mācīties tos nelietot, ja nav vajadzības, fizisko vingrojumu mācība un biodeju kustība apzināšanās, ka kustēties var arī ja esi riteņkrēslā, pārvietojies ar rolatoru vai spieķi. Viss seminārā iegūtais mācīja cilvēkiem būt aktīvākiem, iesaistīties sabiedriskās aktivitātēm, lai arī pēc semināra MS cilvēks būtu atvērtāks dažādām aktivitātēm un sabiedrībai kopumā veicinot piedalīties sociālo dienestu rīkotajās aktivitātēs un piedalīties ne tikai Rīgas ietvaros rīkotajos pasākumos.

Paldies visiem speciālistiem par dotajām zināšanām un visiem kas mūs atbalstīja, par gūto gandarījumu un cerību, ticību, ka šādi projekti ir vajadzīgi un mums visiem ļoti vajadzīgi, lai šī sajūta, ka kustībā ir dzīvība mums saglabātos vēl ilgi un gūtās zināšanas liktu lietā, lai ikdienas solis ir raitāks, spēka un izturības vairāk. Paldies visiem par aktivitāti,  secinājums- šādi pasākumi ir vajadzīgi vēl. 

      Kustībā ir dzīvība.jpg 

                                                                                       Projekta vadītāja Ineta Osipoviča

Kas notiek Daugavpilī

        2018.gada 5.aprīlī – saulainajā dienā,  aktīvākie  LMSA Daugavpils nodaļas biedri  sanācām Dienas centrā “Saskarsme”, lai svinētu Lieldienu svētkus. Atnāca mūsu mazie, labie draudziņi no 27. pirmsskolas izglītības iestādes „Mana Mārīte” ar savām skolotājām  un priecēja mūs ar koncertprogrammu „Lieldienas – dzīvības svētki” . Bērni uzstājās   ar tautas dejām, ar pavasarīgajām dziesmām un dzejoļiem, atgādināja par Lieldienas tradīcijām, katru samīļoja un uzdāvināja skaistas apsveikuma kartiņas, pašu rokām gatavotās.   Tas viss notika tik mīļi, tik sirsnīgi - gan bērniem, gan mums. Visiem  bija liels prieks . Arī saulīte tik spoži zāles logos spīdēja, -  laikam arī viņa priecājās par mūsu kopā sanākšanu, par lieliskajiem dzīvības svētkiem.

                 Glabāsim Lieldienu saulīti sirdīs,

                 Glabāsim Lieldienu prieku arvien,

                 Lai pazūd tumsa. kas dvēseles tirdī,

                 Lieldienu saule lai atspīd arvien.

      2018.gada 30.maijā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs savā 80 gadu pastāvēšanas dienā bija sarīkojis Pasaules Multiplās sklerozes dienai LMSA Daugavpils nodaļai veltītu  pasākumu. Ļoti sirsnīga bija muzeja darbinieces Gaļinas   uzruna,  jautrs un priecīgs  24.pirmsskolas izglītības iestādes bērnu koncerts, sevišķi  emocionāls moments bija  nodaļas biedru sveikšana Ms dienā un  svecīšu iedegšana. Skatoties šo svecīšu liesmiņās, mēs atcerējāmies  tos nodaļas biedrus, kuru nav starp mums - nez kāpēc? -  pa vaigiem ritēja asaras…. Tas viss bija tik sirsnīgi un mīļi. Par to mēs visi sirsnīgi  pateicāmies.

      2018.gada 14.jūnijā Daugavpils dienas centrā “Saskarsme” notika Daugavpils nodaļas biedru tikšanās ar Vācu draugiem, no Hemeras pilsētas kristīgās draudzes.

Mums  ļoti gribējās, lai piepildās, kā tai dzejolī:

                Vairāk dienu, kad mēs esam labi un mīļi,

                Dienu, kad esam atsaucīgi,

               Kad spējam palīdzēt it visiem,

               Kad spējam palīdzēt kaut vienam,

               Kad neesam vienaldzīgi.

       Tā  bija tik sirsnīga, tik sajūsmām bagāta tikšanās, ka  mēs vēl  līdz šim laikam, (ir pagājuši  gandrīz pieci mēneši), nevaram noticēt. Visiem acīs bija prieks, visiem lūpas rotāja smaids, katrs nodaļas biedrs saņēma dažādas dāvanas, -  rolatorus, ratiņus, gultas veļu,  divas ārstnieciskās gultas, pamperus un citas tik vajadzīgās mantas.

          Mēs, visi nodaļas biedri, ļoti gaidījām  šo tikšanos, jo šo “draugu plecu” mēs jūtam jau vairākus gadus – palīdzība nāca bieži un ceram, ka nāks vēl ilgi, jo tie ir īsti draugi, draugu plecu mēs jūtam jau vairākus gadus – palīdzība nāca bieži un ceram, ka nāks vēl ilgi.

                Dienu, kad esam atsaucīgi,

                Kad spējam palīdzēt it visiem,

                Kad spējam palīdzēt kaut vienam,

                Kad neesam vienaldzīgi.

Vācieši Daugavpilī-1.JPG

 

Vācieši Daugavpilī Monika ar Jakovu.JPG 

LMSA Daugavpils nodaļas vadītāja  M.Jukša

 “Delfīni un dzinatrs “RD logo pie Lietuvas abiem rakstiem.png


     Rīgas-Kurzemes nodaļa, aicināja draugus un kolēģus 19.un 20.maijā aizrautīgā Vasarsvētku ceļojumā pie brāļiem Lietuvā. Izbraucām 19.maijā. Laiks bija brīnišķīgs, garastāvoklis labs. Tik uz priekšu!

Delfīni un dzintars.JPGPēc vairāku stundu brauciena nonācām Palangā, liels paldies mūsu Ludmilai Kolpaščikovai, kura interneta dziļumos atrada firmu "Mundus Travel", ar iespēju sagādāt autobusu ar pacēlāju. Draugi kuri sēdēja ratiņos tika ar visiem riteņkrēsliem iecelti autobusā bez problēmām.

     Palangā paēdām gardas pusdienas un devāmies uz dzintara muzeju grāfa pilī. Brīnišķīgi atjaunotajā pilī izveidota arī grāfu dzimtai veltīta izstāde, kas bijuši Palangas patrioti un daudz laika un naudas veltījuši pilsētas un kūrorta attīstībai. 
Tagad pilī izveidots muzejs skaistajam Baltijas jūras dārgakmenim –dzintaram, kuram atvēlēti divi pils stāvi. Muzeja gide plaši izklāstīja dzintara rašanās vēsturi daudzu miljonu gadu garumā ir plaša iedzintarojumu kolekcija. Kādi tik insekti tur bija redzami mušas, odi, skudras, zirnekļi, pat neliela ķirzaka un krāsu gamma no baltas līdz melnai. Visvairāk jau dzintars ir medus krāsā. Pēc muzeja devāmies uz viesnīcu kura atradās 50 metru attālumā no jūras krasta, vakariņas, pēc tam spītējot aukstajam ziemeļu vējam, stiprākie gāja uz promenādi gar krastu. Atgriezās pārsaluši niknajā vējā.

      Pēc sātīgam brokastīm, kāpām autobusā un atkal ceļā. Caurbraucot Klaipēdai nokļuvām pie prāmja, kurš mūs aizvizināja uz Kuršu kāpu. Braucot pa Kuršu kāpu priecājamies par skaisto mežu, kurš ataudzis pēc lielā ugunsgrēka 2000-šā gadu sākumā. Aizbraucām līdz delfinārijam, kuram blakus, veca cietokšņa vaļņos izveidots Jūras muzejs. Jūras muzejā bija redzamas dažādu sugu zivju paraugi kā arī akvārijā peldošie delfīni, pingvīni u.c.zivis, kuri tunelī peldēja virs galvām. Apbrīnojām milzīgos kašalota žokļu dabīgā lielumā apm.2,5-3 metru garumā, par platumu baidos spriest. Āra baseinā bez pingvīniem peldēja arī pelikāni, nerunājot nemaz par pīlēm un zosīm.
      Sākās pats skaistākais-delfīnu šovs, kā arī jūras lauvu priekšnesumi.
Aprakstīt šos priekšnesumus nav iespējams tie ir jāredz savām acīm. Tas ko darīja šie skaistie, gudrie dzīvnieki izsauca sajūsmu. Bijām aizkustināti un sajūsmināti par redzēto. Pēc garīgās barības saņemšanas devāmies apmierināt arī apetīti. Restorānā "Neringa" tikām cienāti ar gardu auksto zupu, kuru lietuvieši ēd ar siltiem kartupeļiem, nevis ar maizi, kā arī ar slavenajiem cepelīniem. Bija ļoti gardi. Piekusuši , paēduši, apmierināti devāmies uz māju pusi, pa ceļam vēl veicot nelielas vietējās apskates ekskursijas.
                                                                         LMSA Rīgas Kurzemes nod. vadītāja Marga Ozoliņa

 

 

 "Lietuvas Burvība "

 

RD logo pie Lietuvas abiem rakstiem.png

      Projekta "Lietuvas burvība" ietvaros notika ekskursija 12.- 13. maijā. Ar Rīgas Domes Labklājības departamenta līdzfinansējumu. 30 MS cilvēki un viņu atbalstītāji no asociācijas  ar autobusu apceļoja Lietuvas skaistākās vietas.
     12.maija rītā mēs devāmies ceļā, lai izbaudītu 2 dienu tūrisma firmas SIA "Poētika" speciāli sagatavotu programmu. Apmeklējām Krusta kalnu pie Šauļiem, kurā pašlaik ir vairāk kā 200000 krustu.

Lietuvas burvība.jpg     Šauļi- ceturtā lielākā pilsēta Lietuvā. Šeit varējām pastaigāt pa gājēju ielu. apskatīt pieminekļus un skulptūras. Apmeklējām vietējā gida pavadībā arī Šokolādes muzeju. 
Pirmā ekskursijas diena tika noslēgta ar sātīgām vakariņām un iekārtošanos viesu mājā "Smiltynes sodyba" Pēc vakariņām pieredzes apmaiņas pasākums - tikāmies ar MS biedriem no Lietuvas.
Nākamās dienas rītā Paņeveža- pilsēta abos Ņevežas upes krastos priecēja ekskursantus ar skaistajiem pilsētas skatiem. 
     Ceļš turpinājās un nākošā ekskursija Burbišķu muižā. Burbišķi- īsta tulpju paradīze! Šeit apskatījām simtiem tulpju šķirņu no sīkām līdz metru garām tulpēm, kuras krāšņi ziedēja visās varavīksnes krāsās.
     Tālāk devāmies uz Pakrojas muižu, mūs sagaidīja baronese Aleksandrīna, lai vestu aizraujošā ekskursijā. Viens otru atbalstot mums bija iespēja baudīt šo jauko ekskursiju.
Nedaudz noguruši, bet ar labu garastāvokli un pozitīvu noskaņu devāmies mājup.

                                                                     LMSA Rīgas Zemgales nodaļas vadītāja  Ingrīda Krēbsa

 

Bauskas MS nodaļas aktivitātes.

     Lai saņemtu finansējumu  turpmākajām darbībām, katru gadu rakstām  projektu Bauskas novada Domei par atbalstu darbībai sociālā jomā. Pirmais pasākums Lieldienās, latviešu tradīciju gaisotnē, kafejnīcā z/s "Aveņi" 28. martā. Bija koncerts ar dažādām atrakcijām svētku noskaņā, apmeklējām MS slimniekus mājās, izdalījām visiem sponsora ziedojumus.
      Pasaules MS dienas tikšanās ar izbraukumu uz Mežotnes pili, kur  gida pavadībā iepazināmies  ar gleznu izstādi un citām pils ekspozīcijām. Mežotnes pils parkā gida lomu uzņēmās mūsu Uldis, kam šī vieta 50 gadus ir pazīstama no dzimšanas. Parkā koki ir izauguši par dižkokiem un to dažādība nav saskaitāma, bet mūsu gidam, atmiņu stāstījums, staigājot par bērnības takām, bija interesanti salīdzināt toreiz un tagad. Tālāk ceļš uz Ozolnieku novadu, Lielupes krastā, kur atrodas Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtās mājas ''Auči" . Apskatījām māju, kura celta 20.gs. 30. gados un kopš 1995. gada atkal pieder dzimtai, ko apdzīvo Čakstes ģimene. Vienā telpā Jāņa Čakstes darba istaba ar rakstāmgaldu un krēslu. Klausījāmies stāstījumu Čakstes dzīvi un darbību prezidentūras laikā, daudz ko  uzzinājām, kas nav nekur rakstīts, tikai nostāstos.
     Mūsu draudzība  ar MS slimniekiem no Lietuvas sadraudzības pilsētas Paņevežas ir sena, kad atzīmējām MS 10, 15, 20 darbības gadus uzaicinājām savus kaimiņus. Pagājušā gadā tikām uzaicināti ekskursijā pa  Paņevežas pilsētu un tās skaistākām vietām un  šogad jūnijā  bija atbildes vizīte Bauskā.  Lai tikšanās būtu interesantāka un sarunas saprotamas, uzaicinājām Bauskas  Lietuviešu Kultūras biedrības "Astra" biedrus atbalstīt mūsu  pasākumu un sniegt koncertu ekskursiju laikā. Sagaidījām ciemiņus un vedām uz Rātsnama informācijas centru,  sākās ekskursija  ar stāstījumu par to kā svēra - pudos,  mērīja olektēs un par apliecinājumu izsniedza apstiprinātu dokumentu ar parakstu katram dalībniekam par atmiņu. Varējām redzēt un aptaustīt dažādus darba rīkus, Lietuvā tādi nav saglabājušies.
      Nākamā pieturas vieta, Rundāles pils, gida pavadībā, apskatījām pilnībā  restaurēto pili un mūsu draugi bija pārsteigti par visu  redzēto un vēlējās atbraukt vēlreiz. Turpinājām ekskursiju apskatot skaisto rožu ziedu dārzu.  Mūsu draugiem fotografēties gribējās pie katras rozes  un visi bija laimīgi un priecīgi par pavadīto laiku Rundāles pilī, jo viņiem tik skaistas pilis Lietuvā nav. Ceļš turpinājās un sasniedzām Bauskas pili Mūsas un Mēmeles krastos, kur mūs laipni aicināja pilī. Saistošā stāstījumā gide parādīja  dāmu un kungu  valkātos greznos tērpus ar visām parūkām. No pils tālāk mūsu taka  virzījās uz vietu ko sauc par "Ķirbaksalu" kur satiekas divas upes Mūsa un Mēmele un tālāk turpina savu plūdumu  Lielupe. Jā, beidzot atradām pateicīgu vietu, kur netraucējot apkārtējos, uzaicinātie no Lietuviešu Kultūras biedrības "'Astra"  varēja savas skanīgās balsis kopā ar Lielupes ūdens plūdumu , droši vien, sadzirdēt pat Jelgavā.
Dienai noslēdzoties, visi kopīgi dziedājām divās valodās, kas mūsu kopējo draudzību nostiprināja.
     Dienas  ekskursija15. jūlijā Salaspils botāniskais dārzs. Sakarā ar sauso  vasaru āra dobēs ziedu bija maz, turpinājām apskatīt dendrārijā  eksotisko augu  lielo dažādību. Lai visu redzētu un izlasītu tos nosaukumus
vajadzīgs ilgs laiks, bet mums jau pietika ar pāris stundām. Tālāk turpinājām ceļu uz Rīgas zooloģisko dārzu. Mājup braucot iegriezāmies Rīgas Botāniskā dārzā. Te mūs sagaidīja gide ar savu interesanto stāstījumu par katru augu, kas gadījās vai nu taciņas malā vai dobes vidū. Lielu dažādību redzējām subtropu mājā, kur tauriņi lidinās tik tuvu, bija prieks tur ilgāk uzturēties. Šīs dienas ekskursija pa skaistām un sen neredzētām vietām, vilina uz pārdomām, nonākot mājās vientulībā savās četrās sienās, atkārtot šos skaistos  mirkļus.
       Mēs, Bauskas MS nodaļa, savos divdesmit  divos gados esam sanākuši kopā un svinējuši dažādus svētkus, bet šogad tikāmies 14.novembrī  “ LATVIJAI -100”  svētku noskaņā z/s kafejnīcā "Aveņi"  pie rotāta galda ar Latvijas simboliku.
     Lai pasākums būtu interesantāks, Maija bija sagatavojusi viktorīnu par Latviju. Uzdotos jautājumus nebija viegli atrisināt  vienam, bet visiem kopā mums izdevās. Šoreiz svētku reizē apsveicām  mūsu Uldi - 50 dzimšanas gadadienā un novelējām nodzīvot vēl 50 ,lai būtu tik pat cik tagad Latvijai.

     Svētku reizē pie kafijas tasītes pasēdēšana  bija ilgāka kā citu reizi, jo katrs atnesa savu mīļāko gardumiņu. Maijai paldies no visiem par saldo ēdienu un dāvanām svētkos!
     Novēlu  visiem  " Latvijai 100'' svētkos labu veselību.


Baušķenieki pie Mēmeles un Mūsas satekas.jpg 

Baušķenieki pie Mēmeles un Mūsas satekas                                             

                                                                                      LMSA  Bauskas vadītāja Ženija Stunda

Sveicam jubilejās ! + bilde Mūsu lepnums Ženija un Pārsla

            Šogad tāds nozīmīgs gads, gan mūsu mīļajai Latvijai 100, gan arī divām mūsu labākajām, jaukākajām, visu mīlētajām asociācijas zelta fonda pārstāvēm, nozīmīgas, cienījamas jubilejas!

            Vasaras vidū  jūlijā mūsu, Latvijas lepnums no Bauskas,

Ženija Stunda , nosvinēja nozīmīgu jubileju. Laikam jau nav asociācijā daudz tādu aktīvu cilvēku, kuri nepazītu Ženiju. Enerģisku, vienmēr izpalīdzīgu, reizēm draisku, par to es pārliecinājos šogad mūsu vasaras pasākumā Kadagā. Kopā ar divreiz, varbūt pat trīsreiz jaunākiem mūsējiem, Ženija azartiski piedalījās dažādās spēlēs, rotaļās, vingrinājumos, nemaz nejūtot savus gadus! Bauskas nodaļa, ir viena no aktīvākajām,  bagātākajām mūsu asociācijas nodaļām. Katru gadu Bauskas Ženija sarīko saviem cilvēkiem ekskursijas, dažādus pasākumus, sarūpē savējiem gan dažādus produktus, gan citas jaukas lietas. Pēc katriem svētkiem baušķenieki dodas mājās ar lieliem dāvanu saiņiem. Sirsnība, atsaucība, darba mīlestība , iejūtība, ir īpašības kas raksturo Ženiju. Ar kādu mīlestību, sirsnību viņa stāsta par meitas ģimeni, mazmeitu ģimenēm un  mazajiem ķipariem mazmazbērniņiem, par piecām māsām un viņu ģimenēm! Ženija tu esi bagāta! Ar aizrautību tiek apkopts un lolots skaistais dārzs, izaudzētas gan puķes, gan dažādi dārzeņi. Cik ļoti garšīgas ir viņas audzētās pupiņas, sīpoli, zemenes, tomāti, šķiet Ženijai nekas nav par grūtu!

            Mīļā, Ženija, mēs Tevi mīlam! Novēlam Tev ģimenes, mazmazbērnu mīlestību, cieņu! Lai Tev pietiek spēka un enerģijas daudziem ,daudziem gadiem, reizēm tomēr pasaudzē sevi!

            Veselību, dzīves prieku, mīlestību!

           

            Mēs esam bagāti, mums ir sava Ziemassvētku dāvana,

Pārsla Petrone!  Mīļā Pārsliņ, Tu mums esi sirmmāmiņa!  Labi atceros asociācijas sākuma gadus, ar kādu aizrautību, atbildību Pārsla rūpējās par saviem līdzcilvēkiem, visas Rīgas MS slimniekiem. Vācijas Sarkanā Krusta un Latvijas Sarkanā Krusta palīdzība sākuma gados mūsu asociācijas cilvēkiem bija ļoti nozīmīga un vajadzīga, un tas viss pateicoties Pārslai. Vadot visas Rīgas, vēlāk Rīgas Kurzemes nodaļas darbu, vienmēr tika domāts par visiem saviem likteņa biedriem.  Pārsla Petrone bija pirmā Rīgā, kas sāka rakstīt vēstules dažādām organizācijām, firmām, SIA un citiem, lūdzot palīdzību un atbalstu mūsu cilvēkiem. Pārslas vācu valodas zināšanas un inteliģence bija ļoti nozīmīga, arī mūsu asociācijas sākuma gados, darbam ar Vācijas MS biedrību / DMSG/. Neskatoties uz daudzām veselības problēmām, viņai vienmēr pietika spēka, enerģijas, atsaucības, mīlestības rūpēties par sev līdzīgiem.

            Pārsliņ, Tu mums esi Ziemassvētku dāvana, jo esi dzimusi Ziemassvētku priekšvakarā!  Tavi gadi ir Tava bagātība! Mūsu pateicība, mīlestība, cieņa, Pārsliņ, Tavā skaistajā, nozīmīgajā jubilejā! Vēlam veselību, dzīvesprieku, ļoti gribētos arī saticību ģimenē! Mēs Tevi mīlam!

 

            LMSA valdes un draugu vārdā sveicam abas Jubilāres!

              Mūsu lepnums Ženija un Pārsla.jpg

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Mājas lapas izveidi un esamību atbalsta: