Avīze Cerība Nr.49 ( 2.daļa)

Projekts " Mēs varam "

No 5. līdz 8. augustam īstenojās projekts  " Mēs varam "

    Mūsu cilvēkiem bija iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs, kur varēja piedalīties  lekcijās, konsultācijās, meistarklasēs, dažādās sociālajās aktivitatēs (diskusijas, viktorīnas).

     Igaunijas MS biedrības organizētais seminārs - konference notika Kaasmu ciematā, Igaunijā. Piedalījās 10 LMSA biedri ar kustību traucējumiem no Daugavpils, Rīgas, Tukuma, Līvāniem un Alūksnes. Konferences laikā tika apmeklēta Dr. Katrin Gross-Paju lekcija par jaunumiem MS ārstēšanā un konsultācija par kognitīvajiem MS simptomiem. Apmeklēta lekcija par pieejamām rehabilitācijas programmām specializētājā MS centrā  Benita Home. Iepazīšanās ar mākslas, kreatīvo, mūzikas un skaņu terapiju, to ārstniecisko ietekmi, piedalīšanās praktiskajās meistarklasēs.  

     Iepazīšanās ar regulāru fizisko aktivitāšu nepieciešamību, kas rekomendējama cilvēkiem ar MS.  Notika piedalīšanās dažādās fizisko nodarbību meistraklasēs atbilstoši fiziskajam veselības stāvoklim ar individuāliem padomiem un norādījumiem. Uzklausīta Igaunijas Nodarbinātības fonda un Sociālās labturības organizācijas pieredze un padomi. Psihoterapeita padomi, konsultācijas. Diskusijas par atbilstošu diētu MS cilvēkiem.

 Projekts realizēts ar Charity fonda atbalstu

 

 

Svarīgākais - būt kopā!

Multiplās Sklerozes pacientiem svarīgākais ir domubiedru atbalsts un kopā būšanas prieks.

Kuldīgas nodaļā ir 16 biedru, bet pasākumā piedalās pieci, kuriem labāka veselība. Kā vadītājai man šie ir otrie Ziemassvētki, bet  tie notiek katru gadu. Agrāk šos pasākumus vadīja Zaiga Ribaka, bet diemžēl veselības dēļ stafeti vadīšanā bija jāpārņem man, jo negribējās zaudēt , gan iedibinātās nodaļas tradīcijas, gan draugu loku. Sākumā bija ļoti grūti, bet pateicoties Dievam, kurš mani dziedināja, šim darbam varu nodoties vairāk. Pasākumā viesojās arī kolēģi no Saldus. Pasākumā bija gan dzejas lasīšana, gan muzicēšana ar programmas nosaukumu „Uz baltajām debesīm”

Rudenī , mēs Kuldīdznieki, piedalījāmies baptistu lūgšanu namā Rīgā, kur ciemojās kristieši no Vācijas.

Labas ieceres ir arī nākamā gada pasākumiem, biedrība var cerēt tikai uz pašvaldības finansējumu. Šīgada aktivitātēm  saņēmām  400 euro un gada beigās, kā dāvanu vēl 200. Paldies Kurzemniekam, kurš vairākiem biedriem atvēlējis laikraksta bezmaksas abonementu.

Par visu šo un vēl drusciņ vairāk varat lasīt un skatīt avīzē „Kurzemnieks”

Zane Bermaka.

 

 

Daugavpils nodaļas klusa rosīšanās.

 

Ar jauniem spēkiem un entuziasmu šogad turpinām  darboties,  izlēmām,  nepieciešams tuvāk iepazīties ar pilsētas galvenās - Rīgas ielas vēsturi.  Ekskursiju  realizējām  MS dienā – 25 . maijā, pateicoties Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeja darbiniecei Gaļinai, kura mums sīki pastāstīja un parādīja, kas bija kādreiz un tagad. Parkā uz soliņiem, sarīkojām  mazu zināšanu  pārbaudi –eksāmenu ar nelielām balvām- suvenīriem ar Daugavpils pilsētas simboliku. Patīkamu pārsteigumu sagādāja kluba „Artilērijas pagrabi” īpašnieks Andrejs Faibuševičs, pacienājot ar garšīgajiem pīrāgiem, karstu kafiju, tēju - turpat parkā.

     Arvien vairāk gribējām kaut ko jaunu uzzināt, iemācīties.

Pateicoties ilgai sadarbībai ar 27.pimsskolas izglītības iestādes darbinieku un audzēkņu kolektīvam,  bija  iespēja īstenot šo ieceri, divi pedagogi  uzņēmās brīvprātīgi novadīt piecas radošās nodarbības: 

Pirmajās trijās  nodarbības – filcēšanā  ar adatu,  iemācījamies  darboties ar tādu siltu un draudzīgu materiālu kā filcu (vilnu) pagatavojot  interesantus, oriģinālus darbiņus  sev un dāvanu citiem. Uzzinājām, kā dekorējot audumu ar vilnu varēsim uzlabot sev mēteli, džemperi vai kleitu. Nu, kā var mierīgi nosēdēt, ja mēs esam draugos ar sportu? 

22. septembrī kopā ar bērnudārza bērniem un viņu skolotājām piedalījāmies pilsētas sporta nedēļā. Noslēgumā ļāvāmies bērnu „masieru” prasmēm, kas deva visiem lielu enerģijas pieplūdumu.

  Lai nodaļas biedri  vēl vairāk iegūtu pozitīvo emociju, nākamajā dienā devāmies  uz  Daugavpils teātra izrādi-komēdiju „Baismīgās mājsaimnieces”. Pārliecinājāmies, ka teātra māksla dod katram spēku un vēlmi dzīvot,  turpināsim apmeklēt teātra izrādes  un radoši darboties.

 Lieliska un neaizmirstama bija ķirbju diena, no biedrības „Varavīksne” atnāca jaukā „saimniece – kulināre” – Ņina Kapnajeva un iemācīja dažādas receptes, ko var pagatavot no ķirbja, izdekorēt galdu no augļiem un dārzeņiem.

Gaidot Ziemassvētkus, divās nodarbībās, kopā ar bērnudārza vadītāju Nataļju Isati  un darbinieci Ludmilu darinājām „filca eglītes”, sanāca jauki. Svētkos gaidām ciemos mūsu mazos draudziņus  ar savām radošajām skolotājām, lai mūs priecētu ar jaukām dziesmām un dejām.

  Ziemassvētkos un jaunajā 2017.gadā mīļi sveicam Vecmīlgrāvja slimnīcas neiroloģijas nodaļas labestīgās, zinošās dakteres, medmāsiņas un pārējos darbiniekus! Sveicam LMSA čaklos, darbīgos un neaizvietojamos biedrus, lai Jums visiem būtu vienmēr laba veselība, izturība un darba spars.

           monikai IMG_2976.JPG

        LMSA Daugavpils nodaļas vadītāja -  M.Jukša

 

Bauska - pārdomas par 2016. gadu.


       Ir teiciens: "Bauska ir vieta kur satiekas", pie mums satiekas cilvēki,  divas upes Mūsa - Mēmele un aizplūst Lielupe. Centrā satiekas  Kalnu , Zaļā iela pa vienu iebrauc, pa otru  izbrauc un otrādi, tā transportu plūsma kā ūdens straume cauru diennakti. Vai nav skaisti, atliek tikai priecāties un dzīvot?!

       Mūsu Bauskas MS nodaļas biedri nespēj nodzīvot mājās četrās sienās, paņem sev līdz pagasta čaklo Lieldienu "ZAĶI" ar dāvanu grozu un cilpo ar garausi uz satikšanās vietu.
Arī pilsētas "Zaķis" pagadījies ļoti gādīgs, čakls un zinošs pie kā griezties, lai svētkos apdāvinātu visus nodaļas biedrus. Satikšanās notika kafejnīcā "Rātslaukums" pie svētku galda ar mazo zaķīšu krāsotām oliņām. Katrs atcerējās savus bērnības iespaidus, kur meklētas zaķu paslēptās olas un skaitīja pantiņus par zaķīša
izdarībām, Lieldienu ticējumiem. Paldies visiem mīļajiem Zaķiem par sniegot atbalstu svētkos.
        Maijā mums 20. gadi, atskatījāmies uz lielo bagāžu, kuru
grūti pavilkt, tā nav sverama, ne mērāma, tā tika izdzīvota. Pasākumā pulcējamies Bauskas pilī, jo šī vieta piemērota pavadītiem gadiem. Ar savu klātbūtni mūs pagodināja Bauskas novada domes pr- tājs Raitis Ābeļnieks,
vietnieks Alvis Feldmanis, 

       LJMC MS centra vadītāja dr. Jolanta Kalniņa, dr. Maira Murziņa, un LMSA pārstāvji Skaidrīte Beitlere, Ineta - Andreijs Osipoviči, Sērone Grava, Aija Pafrate, Pārsla Petrone, mūsu draugi,  Lietuvas  MS biedrības pārstāvji no Paņevežiem. 

Mūsu svētkos koncertu sniedza folkloras kopa "Drenģeri" vadītāja Ināra Grēviņa, paldies visiem dalībniekiem.
    Turpinājām pie svētku galda ar laba vēlējumiem, dāvanām un  skaistu mūziku. Liels paldies visiem klātesošajiem,  sponsoriem, ziedotājiem Ivetai - Ārim Burkānam un pārējiem, Bauskas pils direktoram  Mārim Skanim ar kuru palīdzību varējām būt kopā kuplā skaitā un skaistā vietā, Initai Nagibedai- visa pasākuma organizatorei  un vadītājai. Dzīve un darbība nav apstājusies, tā turpinās.
        Vasara kā skaistākais gada laiks pagāja ar sarūpēto ziedojumu nogādi mājās mūsu cilvēkiem.

Novembrī noorganizējām psihoemocionālās palīdzības  10 cilvēku grupu kuru
    vadīja dr. Dace Krūmiņa no Rīgas psihosomatikas klīnikas. Notika sešas nodarbības un esam ļoti pateicīgi par iespēju saņemt tik labu un vajadzīgu palīdzību mūsu cilvēkiem, nemaksājot par vizītēm un vēl daktere atbrauc pie mums.
    Paldies, ka tikām piesaistīti tādam projektam, gaidīsim nākamo piedāvājumu no visiem, paldies, dr. Krūmiņai.
       Ziemassvētku brīnumi katru gadu mainās reizē ar mūsu dabu un laika apstākļiem. Pie svētku svinēšanas esam pieraduši un gaidām katru jaunu tikšanos kur sevi parādīt un citus apskatīt. Ja jau Ziemassvētki tad kā
    pienākas pušķota eglīte, piparkūkas, skābi kāposti un pelēkie zirņi ar speķīti piedevām, lai saldāka  būtu dzīve, visam pāri tortes gabals, svētku galds ir uzklāts un priecīgi acīs iezogas svecīšu starojums. Šajos Ziemassvētkos  nebija ne rūķi , ne sala vecis, tādēļ prieks bija lielāks, dāvanas tomēr saņēmām. Mums ir sava māksliniece Maija, kurai viss izdodas ar dzejas rindām, pantiņiem un kopīgi dziedātām dziesmām.
        Gads ir beidzies, lai kāds tas ir bijis, mēs visi vienbalsīgi sakām lielo PALDIES visiem, visiem sponsoriem, ziedotājiem, labvēļiem, kuru palīdzību mēs augsti novērtējām, vēl visiem Vecmīlgrāvja MS centra dakteriem, māsiņām, kas mūs vienmēr uzklausa un dod padomu, kā sadzīvot ar sevi.

Veiksmi LMSA vadībai  Gaiļa gadā.
          Visiem MS slimniekiem un viņu nodaļu vadītājiem veiksmi, izturību un visam pāri veselību!
         Bauskas MS slimniekiem veselību, veselību, veselību !

                                                                                       Bauskas nodaļas vadītāja  Ženija Stunda

 

        Arī Rīgā gadu mija klāt, Varam visus aicināt!

                                         RDLD.png

     Jaunais gads klauvē pie durvīm ar jaunām cerībām un vēlmēm. Un mēs atkal satiekamies, jo  tas ir tas , kas sagādā mums prieku- satikšanās un kopā būšana. Šoreiz tikāmies jaunās telpās, kuras mums atvēlēja Rīgas-Vidzemes priekšpilsētas sociālais dienests. Paldies tiem, kas bija atnākuši, bet kā paši saka, kā tad mēs varējām savādāk, vai tad var neatnākt, ja zini, ka tevi šiet gaida, saprot un izprot vislabakāk.  

  Paldies aptiekas ziedotājiem par  dāvanām, par dažādiem vitamīniem, kas mums ir tik ļoti nepieciešami, bet kurus dažkārt nevaram atļauties, dēļ mazajiem pabalstiem.  Pārrunājām par jaunākajām aktualitātēm un gaidāmajiem jaunumiem nākamajā gadā, jo 17 janvārī mums būs lielās valdes pārvēlēšanas . Paldies,  zemnieku saimniecībai „Kunturi” par cienastu galdam, ziedot .lv par cepumiem ko varējām galdā likt cienastam un dāvaniņās. Pateicoties RDLD /Rīgas Domes Labklājības departaments/ projekta finansējumam,  varējām sapirtkt  vienreizējos traukus,  kur likt cienastu, salvetes un citas preces, lai veiksmīgi varētu atzīmēt pēc visām tradīcijām šos Ziemassvētku-Jaungada pasākumus visās Rīgas nodaļās. Pateicoties RDLD finansējuma piešķiršanai, varējām saklāt Ziemassvētku kafijas galdu un iegādāties mūsu cilvēkiem  inkontinences līdzekļus, kā arī daudz ko  citu saimniecībai nepieciešamu.  

     Kā jau katru gadu, arī šoreiz dāvanas netika dalītas tāpat vien, tās bija jānopelna, ar kādu laba vēlējumu, dzejoli vai dziesmiņu.

   2016.gada nogalē arī apciemojām cilvēkus mājās, mēs cenšamies nevienu savu asociācijas biedru neaizmirst, lai arī trūkst palīdzīgo roku, transporta ar ko visu sagādāt un nogādāt līdz katram adresātam, paldies Skaidrītei, kura ir vienīgā, pateicoties kurai tiek izvadāts pa nodaļām pirmās nepieciešamības preces, līdz nodaļu vadītājiem iepirktas lietas, kuras mums pašiem vien ir vajadzīgas....

     Uz tikšanos nākamgad, ar jauniem spēkiem, cerībām, ka nākošais būs labāks par šo, un ja mēs ticēsim, tad tā arī būs.

 

Laimīgu jauno, 2017. gadu!

Ineta Osipoviča

 

Svētki Jelgavā.

" Lai katrā mājā un katrā sirdī Ziemassvētku laikā ienāk gaisma un siltums, lai reizē ar svētku prieku visur iemājo arī saticība, patiesa mīlestība citam pret citu, domu brīvība un apgaismība, jo: kurš staro gaismu citu cilvēku dzīvēs, pats nekad nepaliks tumsā..."
 Ziemassvētku ieskaņās ar gaišām, baltām domām 16.decembra pēcpusdienā kopā pulcējās Jelgavas MS nodaļas cilvēki. Piparkūku smarža vedināja atcerēties kopā pavadīto laiku un apkopot paveiktos darbus.
 Pateicoties Jelgavas domes atbalstītajiem projektiem, šogad  varējām  noorganizēt Vispasaules MS dienas pasākumu, kā arī  mums ir sadarbība ar Jelgavas poliklīnikas dienas stacionāru, kur mūsu pacienti var  bez maksas saņemt pakalpojumu (t.i. injekcijas, sistēmas). Fiziski aktīvākie var  apmeklēt baseinu.
 Oktobra nogalē Jelgavas domes Sabiedrības integrācijas pārvaldes telpās, sirsnīgā atmosfērā notika tikšanās ar mūsu vācu draugiem ,kas atbalstījuši mūs gan grūtā brīdī, gan arī svētkos. Pasākums pulcēja ļoti kuplu skaitu mūsu biedru un noritēja vieglā gaisotnē, ciemiņi ar Dieva vārdu un dziedājumiem  izteica savu domu ikdienai.
Sirsnīgs paldies Jakovam un Annai kā  arī visai Hemeras pilsētas kristīgajai draudzei.
 Šajā svētku laikā  es gribu teikt paldies gan sponsoriem, atbalstītājiem, gan Jelgavas domei. Bet vislielākais paldies mums visiem kopā... gan Jelgavas nodaļas  biedriem, draugiem, radiem...kā  arī  citām nodaļām...asociācijai.
 Veiksmīgu, radošu un veselīgu Jauno gadu! 

Aija Pafrate

 

Ziemassvētku noskaņas Daugavpilī.

2016. gads tuvojās noslēgumam, tāpēc nodaļas biedri arvien biežāk sāk novērtēt  gadā iegūto, pieredzēto un sajusto.

 Pateicoties Daugavpils pilsētas Domes Sabiedrisko  organizāciju atbalsta fondam, nodaļai bija iespēja attīstīt savu radošumu, iztēli, prasmi darbojoties meistarklasēs. Mēs apmeklējām teātri, devāmies ekskursijā pa Daugavpils pilsētas galveno Rīgas ielu.

 Novembrī un decembrī notika četras psihosomatiskās nodarbības, zinošās un atraktīvās psihoterapeites dr.Tatjanas Petrovas vadībā. Viņai bija grūti ar mums, mēs esam liela grupa un katram gribas, lai viņu uzklausītu. Nodaļas biedri secināja, šādas nodarbības dos labu, pozitīvu rezultātu, ja psihoterapeite darbosies individuāli ar vienu cilvēku. Sakām paldies LMSA valdei, kas uzrakstot projektu deva šo iespēju darboties psihoterapijas grupā.

Mēs bijām lepni, kad Mākslas un dizaina Saules skolas direktore Ingūna Kokina mūs uzaicināja uz fotogrāfiju izstādi, kur redzamas četrpadsmit Latvijas  un četrpadsmit Zviedrijas  cilvēku pieredze un skatījums uz invalīdu 2016.gadā.

 Priecīgs notikums bija 15.decembrī, ciemos atnāca mūsu mazie draudziņi ar savām skolotājām  un priecēja ar jaukām dejām un dziesmām. Koncerta beigās bērni uzdāvināja pašu ceptās piparkūkas ar skaistu novēlējumu un iesaiņotas bērnu darinātajās kastītēs. Saņemot šīs dāvaniņas, mums acīs bija prieka asaras, raugoties bērnu smaidīgajās sejiņās.

 Novēlam visiem LMSA darbīgajiem, rosīgajiem un nenogurstošajiem „ rūķīšiem” Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno 2017.gadu!!!

 

 Daugavpils nodaļas biedre: Jeļena Romanova

 

Ziņas no Alūksnes

2016. gada nogalē nodaļas biedri pulcējās uz Ziemassvētku pasākumu. Šoreiz darba kārtībā nodaļas vadības pārvēlēšanas. Sapulces dalībnieki vienbalsīgi ievēlēja Didzi Apsīti par nodaļas vadītāju.  Esmu gatavs turpināt Ināras Priedes un Annas Fursenko iesākto darbu. Novēlu visiem LMSA biedriem veiksmīgu 2017.gadu!

Didzis Apsītis Alūksnē

 

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Mājas lapas izveidi un esamību atbalsta: