Avīze Cerība Nr.49

Katram laikam savi cilvēki, katram cilvēkam savs laiks!

            Aizvadīts 2016. gads, sācies jauns – ar cerībām, ar labām domām un laba vēlējumiem, ka nākamais nesīs vairāk prieka, mīlestības, jēgu dzīvot savādāk, saticīgāk, ieklausīties gan sevī, gan apkārtējos. Mums visiem ir jāiemācās, kā dzīvot ar to, kas mums ir dots, gan veselība,  mīlestība, kā ģimenē, tā pret citiem līdzcilvēkiem, gan sapratne un attieksme pret visu notiekošo, vistuvāko cilvēku starpā, tā arī mūsu Latvijā un pasaulē! Visam tam ir kaut kāda jēga. Viss galvenais ko mēs dzīvē darām,  nāk no Dieva un tajā mums ir jādalās!

Cilvēks reizēm pārvērtē savas spējas, iespējas, savu varēšanu, veselību un tad tuvojas izdegšanas robeža! Reizēm tā notiek, bet tāda nu ir dzīve...

2017. gads LMSA ir atbildīgs gads, 5.martā beidzās četru gadu biedrības Valdes pilnvaras. Jāatskaitās par četros gados padarīto, jāvēl jauna LMSA Valde, jālemj kā dzīvot, darboties tālāk. Kādi ir mūsu mērķi, uzdevumi, vai turpināt kā līdz šim, vai meklēt citas iespējas. Vai asociācija cilvēkiem ir vajadzīga, ja jā tad, kā turpmāk darboties. Protams ir žēl, ja būtu kādas nepatīkamas izmaiņas, 21 gadu veidotais MS slimnieku atbalsta loks, mūsu visu nodaļu biedru darbība līdzcilvēku labā, sponsoru atbalsts, varētu mainīties vai pat beigties. Tāds nu ir jautājums, kurš 17.01.17. mūsu pilnvaroto biedru Pilnsapulcei būs jārisina. Biedrības Valdē ir vajadzīgi jauni, atbildīgi, brīvprātīgi darboties griboši cilvēki. Tas nav viegli, bet, lai kādreiz iesāktais turpinātos, LMSA ir vajadzīga jaunu cilvēku iesaistīšanās organizācijas darbā.

Ir grūti, sarežģīti, ja dažiem cilvēkiem ir jāiznes viss biedrības organizatoriskais darbs, reizēm jābūt kā sargsunim – jāatgādina nez cik reizes, jāseko visam līdz, jāzvana, jāmeklē sponsori. Protams biedrība ir cilvēku ar MS, organizācija, cilvēkiem ir veselības problēmas, dažādi ģimenes un sadzīves jautājumi, bet ja jau reiz tāda LMSA pastāv, katram asociācijas biedram ir kaut neliela artava jāieliek kopējā lietā, ne vienmēr par katru pasperto soli, jāgaida kāda atlīdzība. Tikko decembrī visas mūsu aktīvās  nodaļas, visos novados, sanāca kopā uz Ziemassvētku pasākumiem, atsauksmes jaukas gan no tiem kas piedalījās, gan no tiem mūsu cilvēkiem kas tika apciemoti mājās, bet vai daudzi aizdomājās, kāds darbs, kādas pūles, cik daudz stresa, tas prasīja tiem mūsu cilvēkiem , kas visu to sagādāja, noorganizēja. Ja tie bija dažādu atbalstīto projektu finanšu līdzekļi, tad par to ir arī jāatskaitās.

Tādas mazliet skumjas, nedaudz pesimistiskas pārdomas man ir, uzsākot šo gadu. Novēlu Jums katram, Jūsu ģimenēm, atbalstītājiem, Laimīgu, veselīgu Jauno gadu! Lai veicās visās lietās un vietās!

Skaidrīte Beitlere

 

 

Neirologa prognozes Jaunajā gadā

 

Atnācis jauns gads un katram ir vēlēta laba veselība, izturība, dzīvesprieks un notikumiem bagāts Jaunais gads. Kad lasām un klausāmies  prognozes par nākošo gadu, ir vēlme,  lai tās būtu uzmundrinošas un visādā ziņā labvēlīgas. Tas pats attiecas arī uz slimības prognozi, kad akceptējam tikai un vienīgi labās ziņas, pat neiedziļinoties, cik tās var būt neatbilstošas attiecīgai situācijai un konkrētam indivīdam. Jāsaprot, ka vislielākās cerības katram jāliek uz sevi pašu!

Gada sākums saistās ar apņemšanos vairāk nodarboties ar sportu, veselīgāk ēst, vairāk domāt par savu izaugsmi, citiem par ģimeni utt. Ja runājam pavisam nopietni, tad multiplās sklerozes pacientiem katru dienu jāceļas ar kādu konkrētu apņemšanos, bet apņemšanās uzsākot jauno gadu arī nenāk par sliktu.  

Multiplās sklerozes pacientiem īpaši jāpiedomā pie veselību un labsajūtu uzlabojošiem pasākumiem,  tādēļ vēlos parunāt par mūsu pacientu  labsajūtu. Ne vienreiz vien pacienti uzdod jautājumu par tām labsajūtas izpausmēm, kuras visvairāk ietekmē MS pacienta dzīves kvalitāti. Mēs  saprotam, ka šos jautājumus saprātīgi ir izskatīt psihologiem, psihoterapeitiem, diētas ārstiem, rehabilitologiem, vienā vārdā – multidisciplinārai speciālistu komandai, un tieši tāpēc dažādas MS asociācijas, tai skaitā National MS Society, ir izstrādājušas vadlīnijas, kurās ietverti īpaši MS pacientiem aktuālie jautājumi par labas vides un pašsajūtas uzlabojošiem pasākumiem. Tiek akcentēti vairāki aktuāli jautājumi, kuri tiek diskutēti , ieteiktas dažādas iespējas personām ar MS uzdot savus jautājumus veselības aprūpes speciālistiem, uzskaitīt savus personīgos sasniegumus un identificēt soli pa solim nepieciešamo to sasniegšanā.

 Šīs asociācijas mājas lapā aprakstītas dažādas MS pacientus interesējošās jomas, bet īpaši akcentēta:

-          Fizikālā labsajūta, kas ietver veselības profilakses pasākumus, diētu un vingrinājumus

-          Emocionālā labsajūta

-          Alternatīvo terapijas veidu nozīme MS pacientu aprūpē.

Un Jaunā gada gaisotnē vēlos minēt dažas apņemšanās un to mērķu sasniegšanu MS pacientiem. Mēs visi zinām, ka liekais svars sagādā dažādas veselības problēmas un ari MS pacientiem tas nav nekas labs. Minētajā mājas lapā norādīti mazie mērķi un viens no tiem skan tā: „Nākošā mēneša laikā es aizvietošu trīs kalorijām bagātus desertus ar augļiem katru nedēļu”. Principā tas nav nekas nesasniedzams.  Kā zināms, fiziskas aktivitātes var palielināt aerobo kapacitāti, muskuļu spēku, kustību apjomu, mazināt nogurumu, depresiju, uzlabot urīnpūšļa un zarnu darbību traucējumus. Mazais mērķis varētu būt tāds: „ Es vienu nedēļu katru dienu iešu piecas minūtes, nākošā nedēļā iešu 10 minūtes dienā” . Protams šo apņemšanos neattiecina uz indivīdiem, kas var noiet vairākus kilometrus, bet mēs arī zinām, ka tie kas var noiet, bieži strādā un ir tik aizņemti darbā, ka ļoti maz velta laiku fiziskām aktivitātēm. Šādi mērķi ir specifiski, izmērāmi un sasniedzami, un šo rezultātu sasniegšana konkrētā laika periodā rada cerību piepildījumu. Bet personām, kuras ir stipri ierobežotas kustībās, mazos mērķus var novirzīt uz aktivitātēm saistītām ar aerobiem un nostiprinošiem vingrinājumiem vai ūdens aerobiku. Un jāsaprot, ka nav divu vienādu cilvēku ar multiplo sklerozi, līdz ar to nav divu vienādu treniņu programmu.

Pagājušais gads un šī gada sākums ir patīkams ar ilgi gaidītām ziņām par imūnmodulējošo medikamentu iekļaušanu kompensējamo medikamentu sarakstā. Pagājušā gada sākumā kā 1.līnijas medikamentu kompensējamo medikamentu sarakstā iekļāva Peginterferonu beta-1a, kuru nozīmē recidivējoši remitējošas multiplás sklerozes ārstēšanai un pacients medikamentu ievada subkutāni reizi divās nedēļās, kas salīdzinot ar interferonu beta-1a intramuskulāri ievadāmo ir 2 reizes retāk, kas nodrošina labāku pacientu līdzestību. Otra labā ziņa ir tāda, ka Natalizumabs kā 2.līnijas medikamentu recidivējoši remitējošas MS ārstēšanā valsts ir iekļāvusi kompensējamo zāļu sarakstā pagājušā gadā no 1.decembra. Tas paver iespēju savlaicīgi uzsākt intensīvu eskalējošo terapiju pacientiem ar agresīvi noritošu multiplo sklerozi. Pieredze ar šo medikamentu mūsu centrā ir gandrīz septiņi gadi un var teikt, ka preparāts ir ļoti efektīvs, bet no ārsta un pacienta tas prasa lielu atbildību monitorējot iespējamos medikamenta riskus. Un trešā labā ziņa – ar šo gadu kompensējamo medikamentu sarakstā iekļauts Teriflunomīds, kas ir 1.līnijas preparāts, un paredzēts recidivējoši remitējošas MS terapijā. Šī medikamenta priekšrocības ir tā lietošana, jo medikaments ir tabletes formā un to jālieto reizi dienā, bet protams, ka ir arī medikamenta blaknes, kuras ar katru pacientu individuāli jāizrunā.

Novēlu visiem sākt ar mazumiņu, kuru tad arī izpildīt. Baudīt ziemas priekus, neaizmirst par D vitamīnu.

Vēlu izturību, drosmi un pacietību!

 

MS centra kolektīva vārdā

Jolanta Kalniņa

 

Pārskats par LMSA darbību

 no 2013.gada februāra līdz 2017. janvārim.

2013.gads.

 • Alūksnes, Cēsu un Rīgas nodaļu sadarbība ar vietējām pašvaldībām.

 • Daugavpils un Saldus nodaļas īsteno „Fonds Ziedot” projektus „Sociālās palīdzības sniegšana” ar A/S „Latvijas Valsts meži” atbalstu.

 • Ekskursija Bauskas nodaļa – Mūsas upes apskate.

 • Alūksnes nodaļas pieredzes apmaiņas brauciens uz Latgali.

 • Saņemti ziedojumi no divām Vācijas kristiešu draudzēm.

 •  MS dienas pasākumi Rīgā, Kuldīgā, Bauskā, Alūksnē, Daugavpilī un Cēsīs.

 • Saldus nodaļai 15 gadi.

 • Īstenots Kopienu iniciatīvu fonda projekts .

 • Turpinās Leonardo da Vinci projekts par alternatīvām  iespējām.

 • Noslēdzas ES Grundtvig projekts.

 • LMSA pārstāvis piedalās EMSP konferencē Briselē.

 • Iznāk Cerības 41., 42. un 43. Nr.

2014.gads.

 • „Fonds Ziedot” projekts Jelgavā.

 • Alūksnes nodaļas brauciens uz Ventspili, reitterapijas nodarbības Daugavpilī. Rīgas Zemgales nodaļas pieredzes apmaiņa Cēsīs.

 • Pasaules MS dienas pasākumi Rīgā, Bauskā, Alūksnē, Daugavpilī.

 • LMSA pārstāvis ar EPF atbalstu  piedalās konferencē Tallinā, Igaunijā.

 • Sešu francūžu dalībnieku uzņemšana Bauskā un Rīgā, projekts „Velo tūre apkārt pasaulei”.

 • RD LD atbalstīts 22 MS cilvēku brauciens uz Vāciju.

 • Noslēdzas Leonardo da Vinci projekts.

 • Vācu draugi ierodas Rīgā, saņemti ziedojumi.

 •  MS pacientu organizāciju apaļā galda diskusija

 • Iznāk Cerības 44. un 45. Numurs.

2015.gads.

 • Pasaules MS dienas ietvaros uzsākts projekts ar RD LD atbalstu.

 • Rīgas Zemgales nodaļas 2 dienu ekskursija pa Vidzemi.

 • Vietējie projekti Jelgavā, Cēsīs, Alūksnē, Bauskā, Daugavpilī un Rīgā.

 • LMSA izdots jauns buklets „Par multiplo sklerozi..”

 • LMSA 20 gadu jubilejas pasākums Rīgā.

 • LMSA piedalās Igaunijas MS biedrības 25 gadu jubilejas pasākumā Tallinā.

 • Rīgā atkal viesojas vācu draugi.

 • Starptautisks semināru-nodarbību cikls „Kopā esam stiprāki par MS” Leiputrijā, Ādažos. LV, LT un EE pārstāvji un izveidota videofilma.

 • Atjaunots izdevums, bērnu grāmatai „Sveiki mani sauc mielīns”.

 • Izdots Cerības 46. u n 47. Numurs.

2016.gads.

 • RDLD projekti-2 dienu brauciens uz Latgali, Rīgas nodaļu Ziemassvētki, brīvprātīgais darbs senioru zvanu centrā, biroja telpu noma.

 • Novadu pašvaldību projekti Alūksnē, Jelgavā, Bauskā, Daugavpilī .

 • MS dienas pasākumi visos Latvijas  novados.

 • Aptieku atbalsts cilvēkiem.

 • Bauskas, Alūksnes 20 gadu jubilejas.

 • Seminārs-nometne Igaunijā, sponsoru atbalstīts brauciens uz Vāciju.

 • Hemer kristīgās draudzes pārstāvju divas tikšanās Latvijā.

 • Projekts -psihoterapeitu konsultācijas Bauskā, Daugavpilī un Rīgā

 • LMSA pārstāvja konferences – semināru tikšanās EMSP, MSIF – Frankfurtē, Amsterdamā, Londonā.

 • Laikraksta „Cerība „ 48 Nr.   

 

LMSA Valdes līdzpriekšsēdētāja    Ineta Osipoviča

 

 

                      msday.jpg

Pasaules MS dienaMS mani neapturēs........ jo es eju un daru!     

  ms2016.png MS mani neapturēs, jo es eju un daru! MS man parādīja, cik stipra es varu būt.

Pasaules MS diena tika uzsākta 2009. gadā ar vairāk nekā 200 pasākumiem  67 valstīs un  pieaug  katru gadu.

     Tā nav diena, kad tiek svinēta, kā svētku diena, kā priecīgs notikums, ka man ir MS, šī diena ir, lai visā pasaulē apvienotos visi cilvēki kam ir šī slimība, gan līdzcilvēki un atbalstītāji, lai mēs varētu apkārtējiem pastāstīt, informēt, arī izglītot cilvēkus, kas tad īsti ir Multiplā skleroze, lai pie simptomiem, kas raksturīgi šai diagnozei, laicīgi meklētu ārstu un vērtos pēc padoma un palīdzības, lai savlaicīgi varētu diagnosticēt šīs slimības esamību vai neesamību.

     Pasaules MS diena 2016, šogad tiek atzīmēta 25. Maijā. Šogad šīs globālās kustības moto ir „NEATKARĪBA „vai arī PATSTĀVĪBA, galvenokārt tas ir saistīts ar nodarbinātību, bet neatkarību/ patstāvību mēs varam izpaust daudz un dažādos veidos. Mēs paši varam iedvesmot sevi  un viens otru, un es gribētu, lai Jūs pabeigtu frāzi "MS mani neapturēs, jo ..."

     Diagnoze MS var pārvērst savu pasauli kājām gaisā. Daudzi cilvēki domā, ka MS var liegt jums dzīvot "normālu" dzīvi, bet tas ne vienmēr tā ir.

     Daudzu valstu piemērus var minēt, brauc ar riteņiem apkārt pasaulei, kāp kalnos, brauc ar laivām, spēlē basketbolu, bet ja jāmin mūsu pašu, tad piemēram Valērijs, lai arī ratiņkrēslā arī nodarbojas ar sportu un tas ir Kērlings. Marga sociālā dienestā vada vingrošanas grupu, mēs katrs ar kaut ko nodarbojamies un no dienas uz dienu pierādām sev, ka es varu, daru un savu mērķi sasniegšu ar savu neatlaidību.

     Nelielam ieskatam, kā šo dienu atzīmēja citās Latvijas pilsētās:

     Bauskā cilvēki devās jau pāris dienas iepriekš uz  Bauskas pils apskati un Daugavpilī mūsu cilvēki  gida pavadībā devās ekskursijā pa galveno Rīgas ielu, kas par godu gadadienai  ir atjaunota. Kuldīgas cilvēki brauca uz Saldu un kopā ar Saldiniekiem kopā atzīmēja šo dienu. Alūksnieši arī sanāca kopā un lika viesiem paskatīties cik viņi  ir neatkarīgi un patstāvīgi, savos darbos, gaitās un domās.

     Mēs Rīdzinieki 25. Maijā izbraucām ar kuģīti pa Daugavu un arī šis ir mazs solis uz neatkarību un patstāvību, pierādot, ka mēs varam ne tikai tie, kas staigā uz divām, bet arī ar spieķi, rolatoru, ratiem, iziet no mājas un ne tikai pārvietoties ar sauszemes transportu, bet arī, ceļot pārvietoties šādā veidā. Kādam šāds izbrauciens ir nieks, citam prasa lielu piepūli, pierādīt sev un apkārtējiem , ka esmu neatkarīgs, pats tieku galā un varu, lai arī ar citu piepalīdzēšanu, bet varu.

                                                                                                                          Ineta Osipoviča

 

Cilvēki, kas ir svētīti savos darbos

 

            2010.gada rudenī Jūrmalā, kūrortu rehabilitācijas centrā ”Jaunķemeri’’, desmit mūsu asociācijas biedriem, ar labdarības fonda ”Les Ailes” dibinātāju Jūlijas un Valērija atbalstu, bija laimīga iespēja iepazīties ar jauku kristīgo ģimeni no Vācijas pilsētas Hemeras. Jakovs ar dēlu Artūru, cilvēku ratiņkrēslā, liktenīgi satikās ar sev līdzīgiem mūsējiem – Anniņu un Ināru no Alūksnes, Maiju no Viļāniem, Līgu no Tukuma, Aksanu no Saulkrastiem, Intru no Ikšķiles, Andreju no Jelgavas, Jūliju, Valēriju, Inetu, Pārslu un Vitu  no Rīgas, un sākās mūsu draudzība ne tikai ar jauko Artūra ģimeni, bet ar daudziem Hemeras  kristīgās draudzes cilvēkiem. Visu šo gadu garumā, šie atsaucīgie cilvēki palīdz mums gan ar ratiņkrēsliem, staiguļiem, funkcionālajām gultām, higiēnas precēm, gultas veļu, gan ar daudz ko citu. Katru gadu viņi mēro ap divi tūkstoši kilometru, pāri visai Eiropai ar savu busiņu un piekabi, lai atvestu mums humanitāro palīdzību. 2014.gada augustā un arī pagājušā vasarā, ap divdesmit mūsu cilvēki, no vairākiem Latvijas novadiem, tika uzaicināti  atpūsties pie viņiem Hemerā, viesu namā. Daudzi no viņiem izbrīvē laiku un atlido pie mums arī, lai tiktos ar mūsējiem – kopīgi lasītu Bībeli, muzicētu, parunātos, atbalstītu mūsu ļaudis viņu ne tik vieglajā ikdienā. To visu no sirds var darīt, labestīgi, sirds skaidri, citu bēdas un rūpes saprotoši, kristīgi cilvēki, kādi ir mūsu draugi Vācijā.

         Pagājušā gada maijā, deviņi vācu draugi atkal atveda mums daudz nepieciešamo lietu un kopīgi ar LMSA noorganizējām tikšanos ar mūsu ļaudīm no Alūksnes, Babītes, Bauskas, Daugavpils, Jelgavas, Kuldīgas, Līvāniem, Ogres, Saldus, Viļāniem  un Rīgas.  Kopīgi pavadītais laiks ar Bībeles lasījumiem, muzicēšanu, sarunām, ar dāvaniņām, mīļiem sveicieniem, mums visiem palika prātā kā neaizmirstams mirklis, jo tā bija tikšanās ar labiem, seniem draugiem. Jūnijā atkal Jakovs bija Latvijā, šoreiz Limbažos, kur apciemoja invalīdus pansionātā, bet mums atkal atveda ratiņkrēslus. Jauki!  

         Kā jau minēju, no divdesmit ceturtā augusta līdz  ceturtajam septembrim – 19 mūsu cilvēki no Bauskas, Daugavpils, Saldus, Ogres, Viļāniem un Rīgas, piedalījās nometnē/seminārā  Hemerā. Mums tā bija tikšanās ar seniem draugiem, dievkalpojumi Hemeras kristīgās draudzes dievnamā, Bībeles lasījumi, dažādas nodarbības gan rokām, gan acīm- smalkās motorikas attīstīšanai,  ekskursijas gan uz Dortmundes zoodārzu, gan ciemošanās  skaistās Zoestas pilsētiņas dievnamā pie labiem paziņām, vakari ar čebureku cepšanu, mīļā, jaukā attieksme no vācu draugiem, tās visas ir atmiņas kuras neviens mums nevar atņemt! Lai Dievs Jūs visus svēti, mīļie draugi !    

Oktobrī atkal mūsu vācu draugi mūs apciemoja Latvijā. Satikāmies Babītē, pie Hroloviču ģimenes, viesu namā ”Ide, tad apciemojām mūsu ļaudis , kuri vairs nevar tikt uz kopējām tikšanās reizēm , gan Rīgā, gan pansionātā Madlienā, gan Saulkrastos. Jauka, neaizmirstama tikšanās bija ar Jelgavas 25 mūsu MS slimniekiem Jelgavā Sabiedrības Integrācijas pārvaldes telpās sapulcējās cilvēki gan ratiņkrēslos, gan ar staiguļiem, spieķiem, mūsu jelgavniece – nodaļas vadītāja Aijiņa bija noorganizējusi skaistu pasākumu kopā ar mūsu vācu viesiem. Pēdējā viesošanās dienā mūsu ciemiņi kopā ar Rīgas kristīgas draudzes pārstāvjiem mūs, 35  cilvēkus no daudziem Latvijas novadiem uzaicināja viesoties Kristīgajā lūgšanu namā, Drustu ielā, Rīgā. Saņēmām gan garīgo svētību, gan arī materiālo, ilgam laikam!  Tādi lūk ir mūsu Vācijas draugi!

Lai Dieva svētība gan mums, gan viņiem ! Dots devējam atdodas!

 

               Vacija IMG_6997.JPG

Skaidrīte Beitlere  

   

 

"Latgales burvība"RDLD.png

Realizētais projekts "Latgales burvība" norisinājās divas dienas . Ar Rīgas Domes Labklājības departamenta līdzfinansējumu 30 MS cilvēki un viņu atbalstītāji ar autobusu apceļoja gleznaino Latgali.
     28.maija rītā devāmies ceļā, lai izbaudītu tūrisma firmas "Skaistie skati" speciāli sagatavotu programmu, kuras ietvaros biedrības cilvēku grupai bija iespēja apmeklēt :

     Leļļu muzeju Preiļos,  cilvēki varēja aplūkot fantastisku raksturleļļu galeriju, katra lelle ir mākslinieces Jelenas Mihailovas radīts mākslas darbs. Ikvienam galerijā ir iespēja pārtapt prinčos un princesēs, musketieros, galma dāmās.
Aglona- ievērojams katoļu centrs un pasaules nozīmes svētvieta nevienu ekskursantu neatstāja vienaldzīgu. Dievnama interjerā vietējā gida (priestera) vadībā varējām aplūkot 18.-19.gs.mākslas vērtības.
     Pirmās ekskursijas diena noslēdzās ar sātīgām vakariņām un iekārtošanos atpūtas kompleksā "Aglonas Alpi" Raudiņa ezera krastā.
     Nākošajā rītā Aglonas maizes muzejā bija iespēja klausīties kolorītās muzeja vadītājas Vijas Ancānes stāstījumā par maizi no grauda līdz klaipam, darba tikumu un latgaļu kultūras mantojumu.
     Nākošais ekskursijas pieruras punkts - M.Rotko mākslas centrā Daugavpilī, kā arī tikšanās Daugavpils cietokšņa teritorijā tikšanās ar Daugavpils nodaļas biedriem.
    Rotko centrā tika piedāvāta iespēja iepazīties ar pasaulslavenā mākslinieka darbiem un viņam veltītu ekspozīciju " Dzīve un māksla", un apmeklēt Latvijas un ārvalstu mākslinieku izstādes un kultūrvēsturiskas ekspozīcijas.
     Vienam otru atbalstot bija iespēja pilnībā baudīt jauko ekskursiju.

           aglona1.JPG    

          aglona3.jpg   

          aglona2.jpg      

                                                                               Rīgas Zemgales nodaļas vadītāja Ingrīda Krēbsa

 

      

Alūksnes nodaļā

Šā gada 26.maijā nodaļas biedri sanācām Alūksnes novada Sociālā dienesta kamīnzālē, lai atzīmētu Starptautisko MS dienu. Par jaunāko sociālajā jomā mūs informēja Sociālā dienesta vadītāja Regīna Kalniņa un viņas vietniece Vija Vārtukapteine. Pie kafejnīcas „Gustiņš” sarūpētā svētku galda apspriedām gatavošanos nodaļas 20 gadu jubilejai.

Atjaunotā Alūksnes kultūras centra mazajā zālē pulcējāmies, lai svinētu LMSA Alūksnes nodaļas pastāvēšanas 20 gadu jubileju. Klātesošos uzrunāja nodaļas vadītāja Ināra Priede. Kopā ar Annu Fursenko viņa vada nodaļu kopš tās dibināšanas. Pateicoties Alūksnes novada domes finansiālajam atbalstam un sponsoriem, saprotošiem līdzcilvēkiem esam varējuši visu šo gadu garumā pastāvēt un darboties - iesaistīties gan vietējos, gan starptautiskos projektos, piedalīties nometnēs un doties ekskursijās. Lielu atbalstu esam saņēmuši no LMSA vadības.

Laiks svētku apsveikumiem. Mūs sveica Alūksnes novada un Sociālā dienesta vadība, kā arī pārstāvji no citām Alūksnes sabiedriskajām organizācijām. Mūsu biedrus svētkos sveica Vecmīlgrāvja slimnīcas MS centra kolektīva vārdā dr.Maira Murziņa un tikpat aktīvi darboties arī turpmāk aicināja LMSA valdes pārstāves Skaidrīte Beitlere un Ineta Osipoviča.

 Pēc kafejnīcas „Ābols” sarūpētajām svētku pusdienām devāmies izbraucienā ar plostu „Kaija ” pa Alūksnes ezeru, klausījāmies gides Ilonas Riekstiņas stāstījumā par Alūksnes vēsturi, dziedājām akordeonista mūzikas pavadījumā sen zināmas latviešu dziesmas. Vēlāk fotografēšanās un neliela pastaiga pa Pilssalu. Šajā dienā saule mums smaidīja.

Paldies Alūksnes Kultūras centra darbiniecei Līva Leimanei par pasākuma organizēšanu un vadīšanu un izjustajām dzejas rindām! Paldies mūziķim Arnim Grapam par atraktīvu saksofona spēli! Paldies Alūksnes novada Sociālā dienestam par atvēlēto specializēto transportu!

   Aluksnes_nodalai_20_gadi__17.jpgDidzis Apsītis Alūksnē

 

2,daļa

 

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Mājas lapas izveidi un esamību atbalsta: