Avīze Cerība Nr.44

Jauni izaicinājumi un jauni darbi…

Es esmu Pelēkais. Es esmu pelēks kā pelēns. Es esmu pelēks kā putns, kā puteklis, kā pelni. Es esmu Puteklis. Tikai tāpēc, ka es esmu, tikai tāpēc citas krāsas var izcelties. Kur es esmu?  Kur jūs mani varat ieraudzīt? Visur. Bet sāksim ar pavasari. Pelēkā pavasarī viss ir pelēks, sniegs ir nokusis, zeme pelēka un pumpuri pelēki. Bet pārplīst pelēkais pumpurs (tas ir mans pelēkais pumpurs), un uzzied — pūpols! Vai pūpols būtu tik skaists un balts, ja es, Pelēkais, pavasarī nebūtu tik pelēks? Pelēkā pavasarī pelēkā zemē izlien zaļa tulpe, pelēkā zemē izlien sarkani rabarberi kā velna ragi. (..) (Imants Ziedonis. Pelēkā pasaka).

     Nemanot ir pagājuši gada pirmie mēneši un pavasaris jau klauvē pie mūsu durvīm. Ir patiess gandarījums, ka 2013.gada rudenī uzsāktais MS jauniešu atbalsta grupas veidošanas darbs Rīgā turpinās, esam noorganizējuši vairākas ikmēneša diskusijas, lai pārrunātu mūsu MS jauno cilvēku intereses, aktuālus jautājumus MS diagnosticēšanas, ārstniecības jautājumus pie mums - Latvijā, esam tikušies un uzsākuši sarunas par iespējamām turpmākām diskusijām ar  MS neirologiem.

     Liels prieks, ka esam varējuši apvienot spēkus un izveidot  un saņemt apstiprinājumu mūsu organizācijai gana lielu projektu ar Nodibinājuma Fonda Ziedot finansējumu, ietverot rehabilitācijas aktivitātes Jelgavas un Daugavpils nodaļās, datortehnikas iegādi Saldus nodaļā un ekskursiju Alūksnes cilvēkiem. Par kopējiem projekta rezultātiem stāstīsim mūsu rudens izdevumā.

     Šogad MS diena 29.maijā - tēma ir pieejamība – ne tikai fiziskā pieejamība, bet pieejamība medikamentiem, informācijai un ārstēšanai u.c. Šajā dienā mūsu biedrība iecerējusi organizēt pieejamu braucienu Rīga- Bauska un pieredzes apmaiņas pasākumu MS rīdziniekiem Bauskā.

     Lai mums jauks pavasaris un silta vasara!

                                              Priecāsimies un baudīsim, ko daba mums sniedz!

                                                                                                    Valdes priekšsēdētāja Ivita Faituša

 

Pavasaris.

     Gadalaiks, kad viss mostās un plaukst. Lai cik pavasarus esmu piedzīvojis – katrs no viņiem šķiet citādāks, bet, ja apskati kopainu, tad pavasaris ir laiks, kad pamosties. Pamosties no tumšajiem vakariem, slinkajiem rītiem. Pamosties no sniegotajām un ziemīgajām domām. Kā sniegpulkstenis izspraucies no vēl pēdējām sniega vērpetēm. Ar baltajiem ziedu zvaniņiem simbolizējot jaunu, tīru domu tiekšanos uz skaistāku un labāku rītdienu.

      Laiks, kad vari apņemties un uzsākt ko tādu ko varbūt esi jau reizi apņēmies vecgada vakarā, bet kādu zināmu, objektīvu iemeslu dēļ tos vēl nav izdevies izpildīt vai iesākt pildīt. Laiks, kad visas apņemšanās un ieceres var sākt darboties, ja tās darbina Tavs domu spēks. Pirmais ir domāt par savu vēlmi un ieceri. Doma ir galvenā degviela Tavam darbības mehānismam. Un kad domu degviela darbības mehānismā ir pietiekošā daudzumā, lai sasniegtu mērķi, tad aiziet uz priekšu. Galvenais mehānismā liet īsto degvielu – domāt pareizās domas. Vai ir gadījies kādreiz sajaukt dīzeli ar benzīnu un uzpildīt auto bāku ar nepareizo degvielu?  Man ir! Darbības, kuras tiek veiktas ar nabaga auto nav tās pašas labākās ne auto, ne Tavam makam. Tas pats arī ar domām Tavā darbību mehānismā – galvenais ir domāt pozitīvi un liet pareizās domas bākā, lai nevajadzētu veikt kapitālo remontu Tavam iekšdedzes dzinējam.

                Lai Jums visiem gaišas domas šajā pavasarī.

                                                                                                                     Kaspars Kviešons

 MS pacientu organizāciju apaļā galda diskusija Cīrihē, Šveicē

bilde_sveice_ivita.jpg      

     2014.gada 21. martā ar kompānijas Novartis atbalstu piedalījos Novartis organizētajā MS pacientu organizāciju apaļā galda diskusijā Cīrihē, Šveicē.  Jau iepriekš biju piekritusi prezentēt mūsu organizāciju, pastāstot gan vispārīgo informāciju, gan arī par mūsu MS cilvēku iespējām piedalīties ārstēšanas jeb medikamentu izvēles lēmuma pieņemšanā.

     Pārsteigums bija gana liels, kad saņemot pasākuma programmu redzēju, ka par pacientu vajadzībām un ārstēšanas lēmumiem uzstājas divas organizācijas - ASV MS pacientu organizācija un Latvijas MS pacientu organizācija. Pasākuma organizatoru mērķis bija parādīt krasās atšķirības starp ASV organizāciju, kuras gada ieņēmumi ir vairāki desmiti tūkstoši miljoni dolāri un mūsu Latvijas organizāciju, kas darbojas ar padsmit tūkstošiem kopumā? Šīs ir pilnīgi nesalīdzināmas lietas no ekonomiskā aspekta, jo atšķirīgs ir gan MS pacientu skaits, gan likumdošanas normas,  valstu tradīcijas, izmaksas, dzīves līmenis un kvalitāte kopumā, kā arī daudzi citi aspekti.

     Pasākums nenoliedzami bija vienreizēja pieredzes apmaiņa, jo piedalījās 16 dažādu pasaules valstu Ms organizāciju vadītāji no Rumānijas, Ungārijas, Īrijas, ASV, Portugāles, Izraēlas, Slovēnijas, Austrijas, Ēgiptes, Turcijas, Taizemes, Itālijas, Polijas, Lielbritānijas, Spānijas un Latvijas, vācu pētnieks un skotu MS neirologs, diskusiju laikā bija iespēja katram dalībniekam izteikties, tāpēc vispārīga informācija tika iegūta no visām organizācijām (valstīm).

     Vairumā minēto valstu pārstāvji kā savu organizāciju vājos punktus minēja mums visiem zināmos - trūkst brīvprātīgie, nav viegli piesaistīt jaunus cilvēkus, finansējuma nepietiekamība visām iecerēm, protams, kā galvenais faktors. Daudzās valstīs ir zems MS pacientu izglītības līmenis, kas rada nopietnas problēmas ne tikai ārstēšanas jautājumu sakārtošanā, bet arī ikdienas dzīvē, jo dažkārt cilvēkiem nav pat pamatizglītības, tāpat attālos lauku reģionos cilvēkiem ir sarežģīti sadzīves apstākļi.

     Diskusijas laikā mēģinājām apkopot, kādas ir MS pacientu atbalsta iespējas, kādi ir informācijas nodošanas veidi MS pacientiem, ietverot ieguvumus un riskus, domas dalījās, taču galvenais, ko arī es minēju, kas mūsu biedrībai ir svarīgi noskaidrot - ir jāsaprot, kādu atbalstu MS cilvēks vēlas saņemt no MS organizācijas.

    Ja mums būs informācija ar MS cilvēku vēlmēm atbalstam, tad mēs varam veidot efektīvus pasākumus un projektus, kuros gandarījumu gūs projekta veidotājs, īstenotājs un projekta dalībnieki kopumā.

                                                                                            Diskusijā Šveicē piedalījās Ivita Faituša

 

Beidzas Leonardo da Vinci projekts .       gruntvig logo.jpg

     Noslēgumam tuvojas ES Mūžizglītības programmas „Leonardo da Vinči projekts „ Partnership for Professional Growth in Complementary  and  Alternative Medicine (CAM)” jeb „Profesionālās izaugsmes partnerība papildinošās un alternatīvajā medicīnā”, kurā līdzās šo jomu profesionāļiem no Vācijas, Polijas un Amsterdamas ir aktīvi līdzdarbojusies LMSA, dodot ieguldījumi tieši pacientu interešu un skatījuma labākai izpratnei.

     Projekta ietvaros top divi ļoti praktiski dokumenti – alternatīvās un papildinošās  medicīnas ētikas kodekss un rokasgrāmata, kas paplašinās gan profesionāļu, gan pacientu redzesloku un padziļinās izpratni par šiem pagaidām visai pretrunīgi vērtētiem terapijas veidiem. Izkaisītās sklerozes pacientiem un viņu tuviniekiem šāda veida informācijas var izrādīties īpaši noderīga – jo projekta ietvaros speciālisti fokusējas tieši uz ieteikumiem hronisko slimību terapijā.

     Ja īsos vārdos būtu jāraksturo atšķirības starp mūsdienu un alternatīvo medicīnu, tad vienā gadījumā tiek diagnosticēta un ārstēta  konkrēta patoloģija, bet otrā - pacients tiek vērtēts kā viens veselums, individuāla sistēma, kas noteiktu iemeslu dēļ ir sākusi funkcionēt nepareizi. Nosakot šos cēloņus, un dažādām metodēm koriģējot visas sistēmas funkcionēšanu, cilvēka veselības stāvoklis, pašsajūta un dzīves kvalitāte uzlabojās.

     Tomēr tajā brīdī, kad cilvēks saka – jā, esmu gatavs pamēģināt, rodas tik daudz jautājumu un šaubu. Piemēram, kādu metodi un speciālistu man izvēlēties? Ko par to teiks mans ģimenes ārsts? Vai, izvēloties alternatīvās metodes, man ir jāatsakās no medikamentiem? Kā pārliecināties par speciālista kvalifikāciju? Jo būsim godīgi – pagaidām alternatīvās un papildinošās medicīnas joma Latvijā un arī daudzās citās Eiropas valstīs nav sakārtota. Un tieši tas ir viens no iemesliem, kas rada cilvēkos piesardzību.

     Leonardo da Vinci projekta ietvaros profesionāļi kopā ar pacientiem būs radījuši informatīvo telpu, kurā būs atbildes uz daudziem jautājumiem par metožu piemērotību, mijiedarbību ar mūsdienu medicīnu, kā novērtēt sniegto pakalpojumu kvalitāti, kādi būs terapijas rezultāti un kādiem ētikas standartiem jāatbilst alternatīvās un papildinošās medicīnas jomai. Cilvēkiem, kam šīs tēmas šķiet interesantas, 31.maijā, Rīgā būs iespēja klātienē tikties ar  speciālistiem no sadarbības valstīm un labāk izprast viņu pārstāvētās alternatīvās un papildinošās medicīnas metodes. Par pasākumu norises vietu interesējieties pie savu nodaļu vadītājiem. Vietu skaits būs ierobežots.

                                                                                                                                    Ieva Rietuma

 

Jaunākās terapijas iespējas progresējošas MS ārstēšanā.

   Ik pa brīdim vērts atgādināt, ka multiplā skleroze ir hroniska noritoša slimība, kurai ir vērts pievērst uzmanību un neatstāt novārtā. To, ka MS ir hroniska slimība labi zina pacienti ar ilggadēju pieredzi. Esam runājuši un stāstījuši, ka pēdējo gadu laikā aktivizējas vairākas kustības, kas veltītas progresējošās slimības terapijas izstrādei - pētījumi pacientiem ar progresējošu slimības norisi. Arī Latvijā pacientiem ir iespēja piedalīties pētījumā, kur pacientiem piedāvā jaunāko pieejamo terapiju, tikai jāsaprot, ka šādos pētījumos ir arī ierobežojumi – ne visi pacienti saņem medikamentu, viena daļa pacientu saņems placebo (tablete, kas nesatur aktīvo vielu). Piedalīšanās šādā pētījumā paver iespēju saņemt jaunāko un efektīvāko terapiju. Jāizmanto dotās iespējas! Citādi jaunumi Latvijā par jaunajiem preparātiem pagaidām nav, jo pagaidām vēl nav uzsākta divu preparātu, kas domāti agresīvi noritošai MS, kompensācija, kuru jau uzsāka 2009.gadā. Šie preparāti nozīmējami pacientiem ar agresīvi noritošu recidivējoši -remitējošu slimību.

      Ceru, ka pacientu asociācija ieviesīs savas korekcija un parādīs gribu cīnīties par jaunu cilvēku pilnvērtīgu dzīves kvalitātes saglabāšanu! Cik zinu, tad pacientu asociācija par vienu no saviem uzdevumiem izvirza integrēt pirmreizēji diagnosticētos pacientus sabiedrībā, rast psiholoģisku atbalstu un iespēju labāk izprast slimības noris, pieņemt lēmumus par piedāvātām terapijas iespējām. Protams, ka mēs esam par sadarbību, kā starp ārstu un pacientu, tā arī pacientu asociāciju, kura pati par sevi pārstāv pacientu intereses.

     Vēlos ieteikt, lai pacienti ar savu personisko pieredzi slimības ārstēšanā, pielietojot dažādu alternatīvo terapiju, kā piem. apiterapiju , dalītos ar ārstējošo ārstu. Vēl labāka sadarbība veidotos, ja par alternatīvās terapijas izvēli Krievijā, Ķīnā un citur, Jūs konsultētos ar savu ārstējošo ārstu. Terapijas galvenais princips – nekaitēt pacientam un pielāgot tam attiecīgajā momentā visatbilstošāko terapiju.

     Atbilstoši jaukajam pavasara laikam – novēlu, lai nezūd optimisms un saglabājas cerība!

 

                                                                                                      MS centra neiroloģe J.Kalniņa

 

MS pētniecības izaicinājumi

      Tūkstošiem zinātnieki veic pētījumus par visiem MS aspektiem, veicinot mūsu zināšanas par slimību un to, kā ar to tikt galā un ārstēt. MS ir ārkārtēji grūta slimība pētniecībai dažādu iemeslu dēļ:

     1.Slimības rašanās cēloņi ir nezināmi, lai gan vispārīgi tiek ticēts, ka cēloņi ir ģenētisko, imunoloģisko un vides faktoru kombinācija. Tomēr, tā kā bieži slimības diagnostika notiek daudzus gadus un ir daudzi mainīgie lēmumi, līdz šim ir bijis neiespējami noteikt specifisku cēloni vai izraisītāju.

     2.Efekti ir divās nesasniedzamās ķermeņa daļās – smadzenēs un muguras smadzenēs. Tikai, pateicoties magnētiskās rezonanses atklāšanai 1980. gadu sākumā, zinātniekiem bija iespēja skatīt aktuālos bojājumus smadzenēs un muguras smadzenēs.

     3.Nav vienota slimības modeļa un slimības gaita ir nepastāvīga. Bojājumu skaitam un to atrašanās vietai pacienta nervu sistēmā ne vienmēr ir korelācija ar to radītajiem recidīviem vai invaliditātes pakāpei.

     Ņemot vērā visus iepriekš minētos iemeslus, ir grūti zinātniski salīdzināt cilvēku pieredzes. Lai izpētītu slimības modeļus un jaunu ārstniecības līdzekļu efektivitāti, ir nepieciešams veikt plašus placebo efekta kontrolētus klīniskos pētījumus.

     Par spīti šīm grūtībām tūkstošiem zinātnieku un pētnieku visā pasaulē veic plaša diapazona pētījumus, iekļaujot pētījumus, lai mēģinātu saprast MS cēloņus, kas notiek cilvēka, kuram ir MS, šūnās, kāpēc citi cilvēki iegūst MS un citi nē, un kā uzlabot veidus slimības uzraudzībai un ārstēšanai.     

     Galvenās pētniecības jomas ir – neirobioloģija un imunoloģija, MS ģenētika, vides faktori un MS, MS epidemonoloģija, dzīves kvalitāte cilvēkiem ar MS, diagnostika un uzraudzība, ārstēšana un terapijas.

Avots: ttp://www.msif.org/global-ms-research/global-ms-research.aspx

                                                                                                              Tulkoja Aija Jaunmuktāne

 

Ziņas no Kuldīgas


Eita prom Ziemassvētki,
Ar kaņepu plācenīti.
Aties man Lieldieniņa
Ar baltām oliņām .
L.t.dz.


     17.decembrī satiekamies pie Ziemassvētku kūkas un kartsvīna.
Mums vēl laimi, prieku un veselību Kuldīgas novada pa Sociālā dienesta direktore Maruta Jautaiķe un Ineta Eņģele. Lasu Jura Rubeņa "Ziemassvētku prieks" Lai saņemtu dāvanas katrs skaita dzejoli.
    Vairākiem, kuri nevarēja ierasties aiznesu  dāvanas uz mājām un arī radinieki atnāk pie manis saņemt.
     28.decembrī apmeklējam Lut.ev.sv.Annas baznīcā Rēzijas Kalniņas un Ulda Marhilēviča koncertu  - Mana roka tavējā.
Paldies Ivitai Faitušai un Skaidrītei Beitlerei par iespēju apmeklēt šo koncertu, sagādātām biļetēm.
     4.martā pirmā pavasara mēnesī satiekamies pie kafijas tasītes.
     Pastāstu par 21.februāra Kuldīgas novada Lūgšanas brokastīm. Kurās piedalās arhibiskaps Jānis Vanags, Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, Lūgšanas brokastu patronese Inese Šlesere.
     Izdalu bērnu zīmētās kartītes un biļetes uz Dailes teātra izrādi "Preilenīte" Kuldīgā 21.martā.
Kopīgi apskatām Dienas centra apmeklētāju filcēšanas darbiņu izstādi. Interesanti! Skaisti!
     Nolemjamam Lieldienu pasākumā pulcēties 15. aprīlī. Tiksimies!
     Kurzemes MS  nodaļas 28 . maijā Pasaules MS dienā pulcēsies Kuldīgā uz kopīgu pasākumu .
Paldies visiem par sapratni un atbalstu !
Auksti vēji norimuši
Mākulīši izgaisuši.
Veras plaša debestiņa
Atnāk gaiša Lieldieniņa.
Priecīgas Lieldienas !
Saules un prieka pilnu pavasari !
Veselību !

                                        Kurzemes reģionālās nodaļas un Kuldīgas nodaļas vadītāja Zaiga Ribaka

 

Ziemassvētki Alūksnē

     Gads aizsteidzies vēja spārniem un klāt gada nogale. Laiks aiz loga nemaz neliecināja par svētku tuvošanos. Kā allaž šajā laikā sanācām Alūksnes novada Sociālā dienesta kamīnzālē pie skaisti izrotātas Ziemassvētku eglītes. Pārrunājām gada laikā paveikto un izteicām savu svētku novēlējumu. Katrs svētku dalībnieks par atmiņu no šīs pēcpusdienas bija sarūpējis mazu dāvaniņu loterijai. Ināra klātesošajiem piedāvāja lietu minēšanas spēli, kas izraisīja vispārēju jautrību, jo balvās bija dažādas sadzīvē noderīgas lietas. Maija katram no mums bija sagatavojusi skaistu apsveikuma kartiņu ar jauku novēlējumu.

      Vislielākais paldies mūsu labvēlei Guntrai Cīrulei par mums ziedoto naudu, lai mēs varētu sarīkot sev šos svētkus. Sēdējām pie bagātīgi klāta svētku galda, ko mums sarūpēja SIA „VALRITO” kafejnīcas darbinieki. Katrs saņēmām arī saldumu paciņu. Paldies Inārai un Anniņai par svētku sarīkošanu. Bija jauki būt savējo vidū un baudīt svētku noskaņu.

     Dažas dienas vēlāk apmeklējām koncertu Alūksnes katoļu baznīcā, ko sniedza Latvijā populāri mākslinieki Evita Zālīte, Ieva Akuratere un Ingus Pētersons kopā ar pavadošajiem mūziķiem. Koncerts bija jauks un radīja patiesu svētku noskaņu.

                                                                                                                                          Didzis

 

Ziņas no Jelgavas nodaļas…

     Nodibinājuma Fonda Ziedot atbalstītā projekta īstenošana Jelgavā ir sākusies  š.g.martā, ir notikušas jau 5 fizioterapijas nodarbības mājās 7 MS pacientiem, nodarbības notiek divreiz nedēļā.     

     Fizioterapeites vārdiem runājot, "cītīgi strādājam, lai saglabātu un uzlabotu esošo stāvokli, trenējam stāju, gaitu, muskuļu spēku, līdzsvaru, koordināciju u.c." Visgrūtākais darbs ir ar trīs pacientiem ar ļoti smagiem funkcionāliem traucējumiem, spastiku, kas paši bez palīdzības nevar piecelties sēdus, mainīt stāvokli, bet arī viņiem pēdējās nodarbībās ir izdevies apsēsties, sēdēt jau ilgāku laiku, no gultas pārsēsties riteņkrēslā. Šādu nodarbību kurss ir ļoti nepieciešamas vismaz divas-trīs reizes gadā, protams, neaizmirstot turpināt vingrot arī pašiem, ar tuvinieku palīdzību un atbalstu.

     Aprīļa sākumā ir ieplānota divu dienu apmācība MS pacientu tuviniekiem par mazkustīgu pacientu aprūpi, kas tiek īstenots sadarbībā ar biedrību "Latvijas Samariešu apvienība" un ietver gan teorētisko, gan praktisko iemaņu apguvi aprūpes jomā.

                                                                                                             Gundega Krūmiņa- Rjabova

 

Rīga kurzemes nodaļa.


     Šajā bezsniega ziemā varējām daudz uzturēties svaigā gaisā.Tomēr mums notika arī dažādas nodarbības telpās.Tā piemēram,slimnieki,kuri gribēja,varēja nodarboties ar ārstniecisko fizkulturu d/c"Ābeļzieds"telpās,fizioterapeita uzraudzībā.Žēl,ka cilvēki slinkuma vai negribēšanas dēļ neizmanto šo iespēju. Jau mūsu senči zināja, ka kustībās ir dzīvība.
     Tāpat pateicoties mūsu Ingrīdai un Pārslai apmeklējām vairākas izrādes. Jau 30.janvārī apmeklējām A.ČEHOVA V/N.KRIEVU dramas teātra izrādi"Ceļotāji naktī",2.martā baletu "Otello" operā,3.martā jauko E.Kestnera komēdiju "Trīs vīri kurortā" nacionālaja teatrī,4.martā "Troksnis aizkulisēs" krievu dramā,15.martā "Vējiem līdzi" Dailē,19martā "Bagātā kundze" nacionālajā teātrī.
     Tā mums ir ļoti kulturas pilns pavasaris.Pateicamies visiem,kas sagādāja mums šo jauko,kultūras pilno laiku.
     Novēlu visiem labu garastāvokli sagaidot jaukos pavasara svētkus-Lieldienas.

                                                                                                                                Marga Ozoliņa.

 

Vācu draugi atkal Latvijā.

     Decembra beigās mūsu vācu labvēļi no Hemeras pilsētas Kristīgās draudzes mūs apciemoja Rīgā. Satikāmies pirmssvētku noskaņojumā Rīgas Latgales priekšpilsētas sociālajā centrā, klātesošie saņēma nelielas Ziemassvētku dāvaniņas, kopīgi atcerējāmies 2013.gadā paveikto, pateicāmies pa humāno palīdzību, kuru saņēmām jūnijā un oktobrī, tās bija funkcionālās gultas, ratiņkrēsli, staiguļi, spieķi, higiēnas preces, gultas veļa un citas invalīdiem noderīgas lietas. Kopīgi muzicējām, klausījāmies dziedājumos, ļoti jauki pavadījām laiku. Neliela atkāpe – ja kādam no mūsu cilvēkiem, šo kristīgo , jauko, sirsnīgo cilvēku klātbūtne un labvēlība ir nepieņemama vai pat nepatīkama, neviens ar varu uz šīm kopā sanākšanām un tikšanās reizēm netiek vilkts. Kaut gan palīdzību un dāvaniņas gan visi grib saņemt!

     Mūsu draugi apsolīja, ka 2014.gadā atkal brauks pie mums un vedīs mums dažādas nepieciešamas lietas. Tagad zinām, ka maija sākumā vācu labvēļi būs atkal Rīgā, ar draudzes busu un piekabi. Tiks atvestas desmit funkcionālās gultas, ratiņkrēsli, higiēnas preces un citas lietas.

     Ja ir vajadzīgas funkcionālās gultas , zvaniet vai rakstiet mums vai arī piesakiet pie nodaļu vadītājiem. Gaidam mūsu labvēļus Rīgā! 

                                                                                                                             Skaidrīte Beitlere

       

 

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Mājas lapas izveidi un esamību atbalsta: