Avīze Cerība(2.daļa)

„Ar prieku un labsajūtu pa dzīvi…”    

KIF_logo (1).jpg 

tererevu_logo.jpg

Esam noslēguši ar Nodibinājuma „Latvijas Kopienu iniciatīvu fonds” un Borisa un Ināras Teterevu fonda  atbalstu īstenoto projektu  Rīgas senioriem

„Ar prieku un labsajūtu pa dzīvi…”

Projekts īstenots no 2013.gada jūlija līdz decembrim. Projekta ietvaros esam iegādājušies datortehniku un programmatūru, kancelejas preces, 10 biedrības seniori apmeklēja datorapmacības korporatīvos kursus 2 dienu garumā, noorganizēti ergoterapeita semināri- konsultācijas par pareizu palīglīdzekļu izvēli, par mājvietas pielāgošanu un iekārtošanu atbilstošām prasībām un katra individuālām vēlmēm un iespējām.

Viens no projekta noslēguma pasākumiem bija pieredzes apmaiņas brauciens 10 Rīgas senioriem uz LMSA Jelgavas nodaļu un tikšanās seminārs ar Jelgavas nodaļas vadītāju un biedriem Jelgavā Rīgas seniori kopā ar jelgavniekiem gida pavadībā apskatīja Jelgavas Sv. Trīsvienības torni.

Pēc nelielas kafijas pauzes rīdzinieki un jelgavnieki devās kopīgā ekskursijā uz Tērvetes dabas parku, kur visi pasākuma dalībnieki varēja apskatīt jauko rudenīgo pasaku mežu, braucot senatnīgā vilcieniņā, kas atviegloja dažiem pagrūto pārvietošanos pa garajām meža takām. Pēc jauki pavadītas pēcpusdienas dabā, projekta dalībniekiem bija sarūpētas siltas pusdienas un neaprakstāmiem iespaidiem pildītie pasākuma dalībnieki varēja doties mājup.

Īstenotā projekta ietvaros Rīgas seniori apmeklēja seniori apmeklēja Dailes teātra izrādi „Šeipings”, „Finita La Comedia” un Jaunā Rīgas teātra izrādi „Austrumvējš Rietumvējš”, esam gandarīti, ka ietvērām projektā šo aktivitāti, jo viena no projekta dalībniecēm teātra izrādē nebija bijusi 15 gadus!

 

kifa 5 bilde.JPG

                                                                                                          Projekta vadītāja Ivita Faituša

 

 

Vācu draugu nesavtīgā palīdzība.

        Mūsu draugi no Vācijas  Hemeras pilsētas Kristīgās draudzes oktobra sākumā, atveda mums humāno palīdzību ar savu busu un lielu piekabi. 10 funkcionālās gultas ar matračiem, ratiņkrēslus, rolatorus, gultas veļu, higiēnas preces, dāvaniņas. Vairākiem mūsu cilvēkiem gultas vācieši aizveda paši unuzstādīja, aprunājās ar katru no jums. Cik viss tas ir vērtīgs, neatsverams, to varēja novērtēt kats no mūsu cilvēkiem, kas šo palīdzību saņēma. Kopā ar vācu draugiem pasēdējām  Rīgas Latgales Sociālā dienesta telpās, aprunājāmies, vācieši mūs iepriecināja ar skaistiem kristīgiem dziedājumiem un ģitāras spēli.  Mēs esam tik ļoti sadraudzējušies , ka  mūsu labvēļi mūs apciemos vēl šogad gada beigās, bet šoreiz viņi lidos ar lidmašīnu, lai satiktos un apsveiktu mūs.

        Paldies Jums mīļie draugi no Hemeras un Neuwied Gladbahas pilsētu Kristīgajām draudzēm Vācijā!  Lai Dieva svētība Jums un mums!

                                                                                                                                   S.Beitlere    

 

 

Leonardo da Vinci projekts turpinās Nīderlandē…

gruntvig logo.jpg 

     Šī gada oktobra nogalē Eiropas Savienības Leonardo da Vinči partnerības projekta „Atbalsts CAM (Complementary and Alternative Medicine) jomas speciālistiem” ietvaros notika dalībvalstu pārstāvju tikšanās Nīderlandē, Amsterdamā.

     Šī starptautiskā projekta ietvaros top divi svarīgi dokumenti - papildinošās un alternatīvās medicīnas esošo un topošo speciālistu  Ētikas kodekss un Rokasgrāmata, kas orientēta tieši uz pacientiem, kas sirgst ar hroniskām saslimšanām, tādām kā izkaisītā skleroze, un speciālistiem, kas strādā ar šiem pacientiem.

     Latvijas pārstāvji šajā projektā piedalās līdzās Vācijas, Nīderlandes un Polijas komandām. Mūsu valsti pārstāvošās LMSA organizācijas loma šajā projektā ir tieši pacienta interešu, viedokļu un vajadzību atspoguļošana abos šajos dokumentos, kas noteikti dos artavu papildinošās un alternatīvās terapijas jomas sakārtošanā un tās piedāvāto iemācīties veidus, kā pašiem pacientiem strādāt savas dzīves kvalitātes uzlabošanā.

      Šoreiz projekta dalībniekus Nīderlandē uzņēma Tradicionālās Ķīnas medicīnas koledžas pārstāvji, kas ne tikai strādā ar pacientiem, bet arī apmāca studentus no visas Eiropas, kā arī Krievijas un Ukrainas. Tieši viņu piedāvājums ir nākamā gada vasaras sākumā rīkot praktiskus seminārus MS pacientiem un medicīnas darbiniekiem, kas ir ieinteresēti savu zināšanu paplašināšanā.

     Tikšanās laikā puses gan vienojās par tālāk veicamo darbu sarakstu, lai rokasgrāmata un ētikas kodekss būtu plaši pieejama gan speciālistiem, gan studentiem, gan pacientiem jau nākamā gada vidū un tiktu tulkota vismaz piecās valodās, kurā runā Eiropas Savienībā.

Daudz uzmanības tika veltīts tieši topošās rokasgrāmatas saturiskajiem jautājumiem, tomēr projekta dalībnieki neaizmirsa pārdomāt arī to, kā sagatavot šo svarīgo informāciju vienkāršai piekļuvei un lietošanai internetā.

     Partneri pārsprieda arī Leonardo da Vinči partnerības projekta pārbaudes rezultātus Polijā un atzinīgi novērtēja rekomendācijas – pēc iespējas pārdomātāk un kvalitatīvāk sagatavot informāciju par alternatīvās un papildinošās medicīnas iespējām un piedāvājumiem pacientiem ar hroniskām slimībām.

     Tāpat projekta dalībnieki pārsprieda iespējas turpināt attīstīt šī Leonardo da Vinči partnerības projekta ietvaros rastās idejas un praktiskās vajadzības jau citu atbalsta projektu ietvaros.

 

     Projekta dalībniekiem līdz nākamās tikšanās reizei Polijā vēl daudz darāmā, jo projekta noslēgums, kas paredzēts Latvijā maija beigās, vairs nav aiz kalniem.

 

Nr.4Amsterdama.JPG

                                                                                                            Jānis Liepiņš, Ieva Rietuma

 

Alūksnes nodaļā

      Kādā agrā jūlija rītā mēs braucām ekskursijā uz  Latgali. Vispirms apskatījām Aglonas baziliku, kuru mums laipni izrādīja jauns katoļu priesteris. Pēc tam aizgājām pie netālu esošā avota pasmelt svēto ūdeni.

     Tālāk devāmies uz Aglonas maizes muzeju, kurš atrodas viesu mājā. Apskatījām muzeja ekspozīciju, pagaršojām tikko ceptu rudzu maizi un arī šmakovku. Pēc muzeja apskates blakus esošajā veikaliņā iegādājāmies siltu rupjmaizi ciemakukulim mājiniekiem.

Vēlāk devāmies apskatīt Kristus Karaļa kalnu, kuru izveidojis kāds katoļticīgais. Parkā daudz koka skulptūru, kurās attēloti Bībeles tēli, krāšņas puķu dobes, bruģēti celiņi. Uzmanību piesaistīja dīķī noenkurotais Noasa šķirsts, kas celts no baļķiem. Kalna galā uzcelta pat neliela baznīca. Teritorijas labiekārtošana turpinās, izrakti dīķi, tajos izveidotas saliņas. Var tikai apbrīnot šī cilvēka uzņēmību veidot šādu apskates objektu.

     Atpakaļceļā bijām pie Rāznas ezera, daži pat izpeldējās. Tālāk devāmies uz Rēzekni, apskatījām jaunuzcelto Latgales koncertzāli GORS tikai no ārpuses, jo bijām saguruši.

     Diena bija izdevusies. Paldies Alūksnes novada domei par ekskursijai atvēlēto busiņu un šoferim Staņislavam par mūsu laipnu izvizināšanu!

     23.oktobrī piedalījāmies Alūksnes novada NVO dienā, kas notika pirmo reizi. Tajā stāstījām par savas organizācijas darbību. Vienreiz mēnesī, mēs, aktīvākās Alūksnes NVO tiekamies ar novada vadību, lai uzzinātu aktuālo informāciju par novadā notiekošo.

 

Novēlu visiem klusus Ziemassvētkus un veiksmīgu Jauno gadu!

                                                                                                                                  Didzis

 

Ziņas no Kuldīgas !

Kuldiga 13-3.JPG 

     2013. gads aizrit ar skaistām Lieldienām, kuras vēl atceramies. Pasaules MS dienā Kuldīgā pulcējas MS no Kuldīgas, Saldus, Nīcas novada un Liepājas. Mūs sveica Kuldīgas Kurlmēmo biedrības dejotāji ar latviešu tautas dejām. P/A Kuldīgas Sociālā dienesta direktore Maruta Jautaiķe vēl mums veiksmi, veselību un jauku šo dienu pavadīt. Dziedājām kopā ar Kuldīgas pensionāru ansambļa Brūklenājs vadītāju- akardionisti Ēriku Lēmani.

     4. jūnijā braucām uz Saldus MS nodaļas 15. gadu jubileju. Jauks brauciens un satikšanās ! Kā katru gadu septembra otrā trešdienā Kuldīgā satiekas Kurzemes MS nodaļas seminārā „Dzīvosim ar prieku”. Ar mums runāja uzaicinātā psiholoģe- psihoterapeite Inese Birģele. Prieks par kuplo apmeklējumu ! Šādas tikšanās mums nepieciešamas, uzzinām, kas notiek citās nodaļās, bagātinām savu dzīvi un gūstam lielāku kopības izjūtu. Dziedam kopā un ejam rotaļās ar Kuldīgas pensionāru ansambļa vadītāju- akordionisti Ēriku Lēmani. Visi esam apmierināti un šķiramies līdz nākamai tikšanās reizei.

    8. oktobrī Kuldīgas MS nodaļa pulcējās un atcerējās Latvijas Tautas frontes 25 gadu jubileju. Paldies par Latvijas valsti, un paldies tā laika aktīvistiem !

Pastāstu par 26. 09. 13. LMSA Valdes sēdi.

     Saņem higiēnas preces, kam nepieciešams. Paldies, vācu labvēļiem, Skaidrītei un Inetai.

     Apciemoju mājās smagākos MS, kontakti ir ar MS un piederīgajiem gan telefoniski, gan internetā, gan arī ierodas pie manis pēc padoma.

     Gatavosimies Ziemassvētkiem !

     Paldies visiem, kas mūs saprot un atbalsta !

     Visiem MS Latvijā, mūsu ārstiem, tuviniekiem, aprūpētājiem un labvēļiem:

 

...un mirdzums, kas tur trīc,

Ticēt liek un cerību nes līdz !

/Imants Ziedonis/                                                                   

 

Laimi, veselību 2014. gadā, TICĪBU, CERĪBU, MĪLESTĪBU !

 

Kurzemes reģionālās nodaļas vadītāja Zaiga Ribaka.

 

 

Pasaules MS Konference

    No 4.- 6. oktobrim Berlīnē notika Pasaules MS konference, kurā piedalījās aptuveni 550 dalībnieku no dažādām pasaules valstīm. Tās ietvaros notika arī Vācijas MS biedrības 60 gadu svinības un darbības apskats, kurā tika pieminēts arī aktīvais atbalsts LMSA dibināšanā.

 

     Zinātniskajā programmā augsta profila starptautiski atzītu MS eksperti informēja par progresu un rezultātiem imūnmodulējošajā un simptomātiskajā terapijā. Kopumā 17 lektori no Vācijas, Francijas, Lielbritānijas, Šveices, Nīderlandes un ASV, lasīja lekcijas par aktualitātēm savā jomā - jauno medikamentu īpašībām un cerīgajiem pētījumiem, kā arī iedziļinoties tādos simptomos kā nogurums, seksuāla disfunkcija, urīnpūšļa kontroles zaudēšana.

Semināru gaitā tika diskutēts par organizāciju darbu ar jaundiagnosticētajiem, jaunu brīvprātīgo iesaistīšanu, līdzekļu vākšanu aktivitātēm, MS personu sociālo aktivitāšu veicināšanu.

Internetā pieejama informācija www.endprogressivems.org un www.progressivemsalliance.org

     MSIF (Starptautiskā Multiplās Sklerozes Federācijas) padomes, valdes un komitejas sanāksmes notika š.g. 7.-8. oktobrī, tūlīt pēc MS Pasaules konferences. Šīs sanāksmes apmeklēja vairāk nekā 80 delegāti no dažādām valstīm, tostarp Kolumbijas, Kubas, Ēģiptes, Ungārijas, Latvijas, Libānas, Namībijas, Palestīnas pašpārvaldes un Turcijas.

     Nacionālās kontaktpersonas ar MS pirmo reizi kopš 2009.g. komunicēja Personu ar MS Forumā. Produktīvās tikšanās laikā bija iespēja izteikt komentārus par MSIF darbības jomām. Tikšanās laikā iekļauta arī jaunākā informācija par starptautisko progresīvās MS aliansi un domu rosinoša paneļa diskusija par to, kā MS organizācijas un MSIF apspriež realitāti par dzīvi ar MS .

 

bilde_vacija.JPG 

Elektroniski konferences materiāli pieejami MSIF mājas lapā: http://www.msif.org.

                                                                                                           

                                                                                                         Pārstāve no LMSA, Maija

Gadi kā gājputni steidzas....

      Jā, tā nu sanāk, atkal gads tuvojas beigām.

Tagad mēs mierīgi apsēžoties, varam atskatīties  uz padarīto šajā 2013 gadā.

     Patīkami ir tas, ka šogad mūsu sportiskais pulciņš (paši aktīvākie nodaļas biedri) ir ļoti radoši  darbojies, pateicoties Socialo lietu pārvaldes un Pilsētas domes atbalstam,  nodrošinot mūs gan ar transportu, gan arī finansiāli. Nevar aizmirst arī mūsu sponsorus, kuri palīdz finansiāli, lai mēs varētu darboties. Ziedot lv. mūs atbalstīja  projekta realizācijā.

     Sirsnīgi pateicamies visiem labestīgajiem  cilvēkiem par sniegto palīdzību.  Lai piepildās šis sakāmvārds: „Dots devējam atdodas” -  un visiem dubultīgi atmaksājās – lai viss veicas un izdodas.

Sagaidot klusos Ziemassvētkus, mēs esam iecerējuši, sanākt kopā un dāvāt viens otram mīļus un  labus vārdus, novēlot atveseļošanos.

    

     Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu novēlam visiem Vecmīlgrāvja slimnīcas Neirologijas nodaļas darbiniekiem, LMSA valdei un visām LMSA nodaļām.

 aglonas pie daugavpils raksta.jpg        

            Būs brīnumi, ja tiem noticēsim,

            Būs laime tad, ja pratīsim to dot.

            Būš saskaņa, ja vien to radīt spēsim,

            Vien dodot citiem, varam laimi gūt.

 

                                                                             LMSA Daugavpils nodaļas vadītāja M.Jukša.

 

 

Sveiciens lielajā jubilejā!

ParslaPetrone.jpg      

     Mūsu enerģiskā , visu mīlētā Rīgas PĀRSLA PETRONE noslēdz mūsu šā gada aktīvāko biedru jubileju gadu. Pārslai 75! Tā enerģija, līdzjūtība, sapratne par savu līdzcilvēku likteni, rūpējoties par katru no saviem biedriem ir apbrīnas vērta. Veselības samezglojumi Pārsliņainoteikti ir vairāk kā daudziem no mums, bet tas neliedz viņai sarīkot pasākumu, sameklēt sponsorus, sarīkot ekskursiju, izbruakāt pie tiem, kas var atrasties tikai mājās, mācīt lidzcilvēkiem vācu valodu, sagādāt biļetes uz operu, teātri,  to visu var izdarīt tikai garā stiprs cilvēks un mūsu Pārsla tāda ir!  Mēs visi ,visi asociācijas biedri vēlam Tev veselību, dzīvesprieku, tādu pašu enerģiju kā līdz šim, lai Tev pietiek spēka pārvarēt visa dzīves grūtības!  Mēs vvisi Tevi mīlam!  Daudz, daudz laimes lielajā jubilejā!

 

                        Uz laimes zvaigznes pusi

                        Lai Tava dvēsle brien-

                        Vai izlijusi ,vai nosalusi,

                        Bet gaismas stariņus sien.  /A. Priedītis/

                                                                                                                                     S.Beitlere

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Mājas lapas izveidi un esamību atbalsta: