Avīze Cerība (2.daļa)

Rīgas-Kurzemes nodaļā

Rīgas Kurzemes MS simniekiem ir laimējies,jo viņus uzmana un aprūpē mūsu Pārsla Petrone. Jau ildus gadus Pārsla ir mūsu nodaļas vadītāja un sargā visus mūsējos,kā vistiņa zem saviem spārniem savu perējumu,Pārsla sargā visus,neskatoties no dzīves vietas.Viņa ir kopā ar mums gan priekos,gan bēdās.Nesavtīgi organizējot svētkus,apmeklējot gulošos,par visiem viņai ir rūpes.
Pati būdama slima,Pārsla nekavējas aiziet pie citiem,palīdzēt kaut vai ar labu vārdu un padomu.Visās lietās mēs varam paļauties,ka Pārsla zinās kas jādara.Ilgstoši strādājot slimnieku labā par savu veselību viņa nedomā.Pateicoties Pārslas rūpēm esam bijuši gan Rundāles pilī,gan priecājušies par ziedošiem rododendriem,acālijām,ceriņiem.Katros svētkos tiek sameklēti sponsori /kas nemaz nav viegli/ ,tiek klāti bagātīgi galdi un lai vēl vairāk mūs iepriecinātu sagatavotas dažādas dāvaniņas.Mes sam ļoti pateicīgi mūsu Pārslai par viņas nepārtrauktājām rūpēm par mums.Ja mums rodas kādas grūtības,varam droši jautāt Pārslai un viss būs labi.Pārsla ir mūsu labais garinš,sargenģelis.
Lai viņai turas veselība,pietiek spēka un nepietrūkst mīlestības sagaidot savu 75 dzimšanas dienu.
Pārsliņ,mēs tevi mīlam.
                                                                                                                Marga Ozoliņa.

 

Rīgas Kurzemes nodaļas darbi.


Rosīgi darbojas Rīgas Kurzemes nodaļa Pārslas Petrones vadībā.Pateicoties atbalstītajam RD Labklājības departamenta atbalstam bija iespēja noorganizēt dažādus pasākumus.Par saņemtajiem naudas līdzekļiem varējām iegādāties dažādas higienas preces un kārumus,ko paņemt līdz ,apciemojot mūsu gulošos draugus.Ar pastāvīgās sponsores OLGAS gādību varējām ari apmeklēt uz mūžu aizgājušo slimnieku tuviniekus un mierināt viņus bēdās.
Saaicinājām savējos uz nelielu apspriedi un pasēdēšanu,kurā izlēmām vairākus mums svarīgus jautājumus.Nolēmām kur doties ekskursijā,kurus vēl likteņbiedrus vajadzēu apmeklēt mājās u.t.t..
Mūsu pastāvīgais sponsors SIA"Enhar"uzklāja pusdiengaldu ar siltajiem un aukstajiem ēdieniem.Netrūka arī gards klinģeris un tēja vai kafija,pēc izvēles.Apspriedām ekskursijas plānu.Nolēmām tālu nebraukt,bet aplūkot atjaunoto Ziemeļblāzmas pili un parku.Mūsu ilggadējā vadītāja Pārsla sūdzējas,ka esot nogurusi un gribētu atpūsties.Apspriedām jaunās kandidatūras,bet lūdzām Pārsliņu līdz Jaunajam gadam mūs nepamest.
Mūsu nodaļas cilvēki netiek aizmirsti.Staigājošie tiek aicināti satikties pie klātiem galdiem.Gulošie tiek apciemoti mājas.
Novēlam visiem vairāk smaidīt un priecāties.Tās ir zāles kas nemaksā naudu,jo viena minūte skaļu smieklu pagarina dzīvi par vienu stundu!

Marga

Atkal tikšanās un redzētais

8.Ekskursija Musas krastos.jpg

Jau vairākus gadus pavadu savu dzīves draugu uz LMSA Bauskas nodaļas rīkotajiem pasākumiem. Šoreiz tikšanās tika rīkota jūlija beigās. Satikāmies Bauskā skaitā 12 cilvēki, pie nodaļas vadītājas Stundas kundzes . Sēdāmies mašīnās un sākām īstenot nosprausto mērķi, apskatīt Bauskas novada Mūsas upes kreisā krasta apkārtni. Pa ceļam uzņēmām vēi vienu biedru, kurš spēj pārvietoties tikai ratiņkrēslā. Ceļš tālāk mūs veda gar Zemgales leknajām druvām, kur sākās ražas novākšana. Mērķi – seno mašīnu muzeju un Zemgales lauku sētu sasniedzām ātri. Cits citam palīdzot, jo divi bija ratiņkrēslā, apskatījām izveidoto ekspozīciju , tas bija interesanti. Pēc muzeja apskates, baudījām garšīgas pusdienas, kam sekoja pasēdēšana skaistajā Mūsas krastā. Noēdām lielo līdzpaņemto arbūzu un suminājām klātesošos biedrus pagājušos šūpļa un vārda svētkos. Laiks sarunās pagāja ātri. Šādas tikšanās rada spēku un enerģiju pārvarēt visas grūtības un dzīvot tālāk. Lai visiem laba veselība un dzīvotprieks!

Atbalstītājs Jānis Kaufmanis Iecavā.

Pats cīnies , palīdz , domā , spried un sver .

Pats cīnies, palīdzi, domā, spried un sver.

Pats esi kungs , pats laimei durvis ver .
J. Rainis

9.Septembris Kuldiga.jpg

     Kā katru septembra otro trešdienu Kuldīgā pulcējas MS no Kuldīgas , Saldus , Liepājas seminārā "Dzīvosim ar prieku "
Nolasu LMSA sekretāres Skaidrītes Beitleres vēstuli - apsveikumu !
     Atgādinu par priecīgo septembra sākumu , jo palielinātas pensijas !
Un izdalu VSAA materiālus : * Pakalpojumi pēc EIRO ieviešanas , * Pabalstu un pensiju summas pēc EIRO ieviešanas 2014 . gada 1 . janvārī
Mūs sveic Kuldīgas novada Domes izpilddirektore Ilze Dambīte un Kuldīgas sociālā dienesta darbiniece Ineta Eņģele
     Seminārā piedalās piedalās uzaicinātā psihoterapeite - psiholoģe Inese Birģele , gan stāstot , gan atbildot uz jautājumiem , gan praktiskām nodarbībām - taureņiem . Paldies Inese !
     Dziedam , ejam rotaļās kopā ar Kuldīgas pensionāru ansambļa Brūklenājs vadītāju - akordionisti Ēriku Lēmani .
     Paldies Ērika par sirsnīgu attieksmi !
Mielojamies pie kafijas galda , kuru uzklāja Kuldīgas ELVI Bistro - kafejnīcas pavārs Jānis Arājums .
Skaisti un garšīgi !
     Paldies mūsu Anitai Goldbergai par pašas cepto garšīgo kūku !
     Paldies visiem , kas palīdzēja vairākiem nokļūt šai pasākumā , radiem , draugiem , vienkārši labiem cilvēkiem .
Paldies par sapratni !
    Paldies visiem , kas piedalījās , par labiem vārdiem man un ziediem .
Labo spītību tālākā dzīvē !

                              LMSA Kurzemes reģionālās nodaļas un Kuldīgas nodaļas vadītāja Zaiga Ribaka

Jokojot un smejoties kļūstam veselāki.

Mēs, Daugavpils nodaļas biedri, šo teicienu 8.augustā pārbaudījām – tas tik tiešām tā ir! Bija taču tik karsts laiks, bet mēs visi tik ņipri un darboties griboši, jo mums psihoneiroloģiskās slimnīcas kolektīvs uzdāvināja iespēju atrasties viņu teritorijā, jaukajā, atbilstoši Eiropas standartiem aprīkotajā, nojumē. Mēs redzējām, ka slimnīca ir kā maza pilsētiņa, kurai apkārt atrodas labiekārtots parks ar divām strūklakām vidū, kas nodrošina, ne tikai vizuālo gandarījumu, bet arī šajā karstajā

vasaras svelmē sniedza nepieciešamo veldzi. Visiem, kas atradās ratiņkrēslos, bija iespējams pārvietoties pa teritoriju bez kādām grūtībām, uzspēlēt šahu, papriecāties par skaistajiem ziediem, jo visi celiņi un trotuāri ir asfaltēti, ir nobrauktuves ratiņkrēsliem, visas kāpnes ir aprīkotas ar margām, blakus trotuāriem ir ierīkoti soliņi atpūtai. Lieliskajā nojumē mēs stāstījām anekdotes, jocīgus atgadījumus, minējām mīklas, dziedājām, kurus vērtēja mūsu „ārste”, ēdām pīrādziņus un citus našķus, cienājāmies ar mūsu Artūra garšīgajām vīnogām, smējāmies līdz asarām un nobeigumā

„ ārste” uzdāvināja dāvanas. Cik tas bija forši!!!

Gads tuvojas uz beigām, bet mums vēl ir daži neīstenoti sapnīši, priekš tiem ir vajadzīga nauda. Mēs ļoti ceram, ka viss izdosies un mūsu sapņi piepildīsies. Tā tam ir jābūt un citādi nevar būt!!!

 

10.Daugavpils daktere arste savejos.jpg

                                                                                                                                   Monika Jukša

 

Mūsu Latvijas lepnuma lielā jubileja.

11.Musu Zenija.jpg

1. jūlijā mūsu Latvijas lepnums – Ženija Stunda atzīmēja savus 75 gadus!

Pazīstu Ženiju no 1996. gada marta. Visus šos gadus viņa neatslābstoši vada Bauskas MS nodaļu, ir asociācijas valdes locekle – asociācijas dvēsele.

Kopīgi esam izēdušas pudu sāls. Savā laikā, kad mums gāja grūti ar finanšu atskaitēm , es vienmēr varēju paļauties uz Ženijas palīdzību, vai tas bija vakaros vai pat naktīs, vai sestdienās, svētdienās, man atlika pazvanīt un Bauskas Ženija bija klāt.

Ne velti Bauskas ļaudis 2004.gadā izvirzīja Ženiju Stundu Latvijas lepnumam. Mēs joprojām ar Tevi lepojamies! Atliek tikai parunāt ar Bauskas puses cilvēkiem, lai saprastu kāda enerģija, vēlēšanās palīdzēt citiem, izprast slimo cilvēku dzīves un veselības sarežģījumus, mājo Ženijā. Lai mums vairāk tādu biedru un draugu ar tik neatslābstošu dzīves prieku, možumu, darboties gribu, kāda piemīt Ženijai!

Lai Tev veselība, ģimenes un cilvēku mīlestība vēl ilgus, ilgus gadus!

Paldies Tev un vissirsnīgākie laba vēlējumi!

                                                                                                                Skaidrīte Beitlere

 

Daugavpils saulītei jubilejā!

Noplūc kā puķes dienas,
Laiks ko dāvina Tev,
Skaistākās ziedlapiņas
Paņem vienīgi sev.

IMG_1122[1].JPG
       

     Šis gads mums ir lielu, nozīmīgu jubileju gads. Mūsu visu mīlētā Monika Jukša, Daugavpils un visas asociācijas smaidīgā saulīte, gada sākumā atzīmēja savus ..... gadus. Nezinu vai var publiski minēt vai nē, bet, Monīti, tik daudz jau kā minēts pasē Tev nevar būt. Tā enerģija, smaids, izturība, mīlestība pret visiem, visiem, kas staro no Tevis, ir apbrīnas un cieņas vērta! Katru reizi redzoties vai sazvanoties mēs visi esam ''mīļās saulītes'', kaut gan saulīte esi Tu pati! Atceroties pirmās tikšanās daudzus gadus atpakaļ, esmu domājusi, cik daudz labestības, mīļuma, smaidīguma varbūt vienā jaukā cilvēkā. Monika, lai Tev daudz prieka no saviem abiem mazdēliem Kristapa un mazā Edgariņa, no visas ģimenes! Mēs visi Tevi mīlam,vēlam veselību, dzīves prieku, smaidu, neizsīkstošu enerģiju arī turpmākos gadus!

                                                                                                                Skaidrīte Beitlere.

Aicinājums līdzdarboties LMSA

Aicinām atsaukties darboties gribošus cilvēkus ar MS - gan slimniekus, gan radiniekus, gan draugus, kas vēlas palīdzēt gan savam tuvam cilvēkam, gan citiem, īstenojot lielākus vai mazākus projektus – pasākumus MS skartajiem cilvēkiem un viņu ģimenēm. Pagaidām varam piedāvāt brīvprātīgo darbu, taču laika gaitā īstenojot projektus, iespējams arī algots darbs, viss ir atkarīgs no tā, kā mums visiem kopā izdosies!

Lūdzam rakstīt: birojs.lmsa@gmail.com, zvaniet Ivita 26141974 vai Skaidrītei 26599723.

Tāpat aicinām pievienoties domubiedru grupai „Multiplā skleroze” portālā www.draugiem.lv, kur varat lasīt MS skarto cilvēku diskusijas, izteikt savu viedokli, padalīties ar savu pieredzi.

 

Paziņojums

Sākot no oktobra mēneša, katru nepāra datumu otrdienu no plkst.11.00 līdz plkst. 13.00 (2013. gadā 15., 29.oktobrī, 5., 19.novembrī, 3., 17.decembrī, turpmākie datumi tiks publicēti decembra Cerības numurā un www.mslapa.lv jaunumu sadaļā). Visiem interesentiem būs iespēja klātienē tikties ar biedrības LMSA pārstāvjiem Melīdas ielā 10, Rīgā biedrības LMSA birojā un uzzināt iespējas, ko piedāvā biedrība LMSA MS skartajiem cilvēkiem, paust savas idejas un ieteikumus, saņemt noderīgu informāciju, kā arī vienkārši izrunāties ar cilvēkiem, kas ir līdzīgā situācijā.

Logo KIF un Ināras un Borisa Teterevu fonds…

teterevi.jpg
2013.gada 7.maijā Biedrība "LMSA" noslēdza vienošanos ar Nodibinājumu
Latvijas Kopienu iniciatīvu fondu par projekta "Ar prieku un labsajūtu
pa dzīvi..." īstenošanu 2013.gada otrajā pusē, projekta kopējais
budžets ir Ls 2000, no kuriem Nodibinājuma Latvijas Kopienu iniciatīvu
fonda finansējums ir Ls 1800.
Pirmais projekta posms veiksmīgi noslēdzies 2013.gada augustā ar
jaunas datortehnikas iegādi mūsu biedrības "LMSA" biroja Melīdas ielā,
Rīgā administratīvā darba nodrošināšanai un biroja preču iegādi.
Esam gandarīti, ka pēc divu gadu pārtraukuma esam uzsākuši darbu pie
mūsu biroja darba atjaunošanas, pašreiz rit darbi pie visu
komunikāciju sakārtošanas un atbildīgo cilvēku piesaistīšanas.
Projekta otrajā posmā- 2013.gada oktobrī - desmit Rīgas MS seniori
apmeklēs korporatīvās apmācības - ievads darbā ar datoru, teātru
izrādes Dailes teātrī un Jaunajā Rīgas teātrī, iegādāti stresa
noņēmēji un organizēta ergoterapeita nodarbība un organizēts
rīdzinieku - MS senioru brauciens pieredzes apmaiņas brauciens uz
Jelgavu un uz Dobeli.

Projekta vadītāja Ivita Faituša

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Mājas lapas izveidi un esamību atbalsta: