Avīzes Cerība Nr.40(2.daļa)

Baltijas nometne "Latvija 2012"

Atvadas no vasaras Siguldā.27.08.- 30.08.

            Ceriba 40-7.JPG

Lai arī šogad vasara mūs nelutināja,tomēr žēl,ka viņa aiziet vēsturē/Kā katru gadu MS asociācija sarūpēja kārtējo starpvalstu nometni. Tiesa sagaidījām tikai draugus no Igaunijas,lietuvieši nevarēja ierasties. Sapulcējāmies viesu namā "Brūveri",izvietojāmies pa istabiņām vai mājiņām ,kā nu kurš, un steidzāmies tikties ar ārstiem un citiem speciālistiem.

Ar interesi noklausījamies dr.Kalniņas stāstu par jaunumiem veselības aprūpē, jaunākajām zālēm un ārstēšanas metodēm,ieradusies bija arī firmas „Gedeon Richter” pārstāve V.Eglīte , kā arī noklausījāmies psihoterapeites dr.I.Mihailovas un ergoterapeita dr. F.Bernadska lekcijuju. Pēc sātīgām pusdienām varējām nodarboties ar dažādām interesantām lietām,pēc izvēles.veidot ziedu pušķus no konfektēm, šūt skaistus maisiņus,veidot dažādus dekorus no dabas materialiem, kartiņu izgatavošana, ziedu brošu izgatavošana no materiāla, šūšanas darbnīca. Pēc vakariņām Igauņu draugi solīja parādīt savu gadsimta filmu "Pēdējā relikvija", bet tehnisku iemeslu dēļ noskatījāmies tikai vairākus klipus par Igaunijas dabu un cilvēkiem.

Otrajā rītā laiks bija labāks nekā iepriekš un mēs varējām aplūkot visu palašo pagalmu. Turpinājās visas iesāktās nodarbības., sakūrām "draudzības ugunskuru" apkārt kuram pasēdējām,uzdziedājām un papļāpājām. Ļoti interesanta lekcija un praktiski padomi higiēnas līdzekļu lietošanā bija klausāma ar visiem piemēriem un demonstrējumiem no firmas ‘’Tena” pārstāves dakteres V.Dreimanes. Patīkami pavadījām laiku draugu pulkā. Vakarā bija jābūt Lietuviešu vakaram. Ar sajūsmu sagaidījām Lietuvas asociācijas prezidenti Aldonu, kura atnesa sveicienus no lietuviešu draugiem un izteica nožēlu, ka citi nevarēja atbraukt. Nometnes organizātori uzaicināja pie mums Siguldas senioru deju kolektīvu "Sniega roze". Tas bija kautkas. Zālē, kā gulbji, iepeldēja dāmas skaistos tērpos. Koncerts burtiski aizrāva elpu, cik skaistas bija šīs kundzes,pensiju gados. Nobeigumā dejot līdzi tika aicināti arī skatītāj, kas jutās spēcīgāks ļāvās dejas priekam.

Trešajā dienā braucām ekskursijā uz Siguldu , apskatījām Siguldas pilsdrupas, Gūtmaņalu un Turaidu ar 3 autobusiem. Visu par Siguldas un Turaidas senajiem un arī jaunajiem laikiem mums, ļoti interesanti, pastāstija gids Andrejs.

Noguruši, bet apmierināti atgriezāmies "Brūveros. Pagalmā tika izveidota izstāde no pašu paveiktajiem darbiem un vakarā labākie tika atzīmēti ar nelielām dāvaniņām. Pēc tam Igauņu draugi demostrēja jaunākās modes un mēs sniedzām nelielu koncertu. Sekoja dejasun citas aktivitātes līdz vēlai naktij.

No rita, pēc brokastīm, nometne tika slēgta, atvadījāmies no draugiem un braucām uz mājām. Tās bija ļoti jaukas, interesantas un neaizmirstamas dienas.

 

Marga Ozoliņa

             Ceriba 40-11.png

Kurzemes reģionālās un Kuldīgas nodaļas -

15 gadu jubilejas pasākums

Draudzība ir vienīgā saistviela, kas mūžīgi mūžos satur kopā pasauli .
Vudro Vilsons


12.09.2012.g. Kuldīgā pensionāru apvienības RUMBIŅA zālē pulcējās MS no Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Ventspils, Rīgas un mūsu atbalstītāji un draugi .


Kuldīgas novada domes izpilddirektore Ilze Dambīte un p/a Sociālais dienests direktore Maruta Jautaiķe un darbiniece Ineta Enģele, psiholoģe Inese Birģele, VSAA nodaļas vadītāja Lidija Petrevica . Ieradās arī Kuldīgas neiroloģe dr.Salcēviča un Vecmīlgrāvja slimnīcas neiroloģe Maira Murziņa un māsa Zenta Dimpere .
Sāku ar nelielu ieskatu nodaļas 15 gadu vēsturē un kopīgiem pasākumiem un darbību .
Kuldīgas E . Vīgnera Mūzikas skolas saksofonistu ansamblis iepriecināja mūs ar nelielu koncertiņu .
Saņemam draugu un atbalstītāju apsveikumus .
Rīgas Vidzemes priekšpilsētas nodaļas vadītāja Ineta Januško man pasniedz LMSA atzinības rakstu . Paldies !
Kopīgas pusdienas un jautrie brīži , dejojam savu iespēju robežās un pēc spējām .
Man ir izveidojusies saikne ar domubiedriem ar Kuldīgas sadraudzības pilsētas Gesthahtes Albrehktu pāri un Šrēderes kundzi. Ar viņu palīdzību tika izdota prof.Hass grāmata Multiplā skleroze , kuru bija iespējams mums visiem saņemt .
Paldies, Gesthahtes draugiem par mūsu jubilejas pusdienām un SIA Saules ieleja .
Vēl mums ir izveidojusies draudzība ar Bavārijas MS biedrību ciemojoties pie viņiem, arī viņu pārstāvji ir apmeklējuši Kuldīgu .
Paldies , sakām mūsu ārstiem mūsu pilsētās un Rīgas ārstiem !

Gribu pateikties Kuldīgas novada Domes izpilddirektorei Ilzei Dambītei, Kuldīgas p/a Sociālais dienests direktorei Marutai Jautaiķei , SIA Linde Pārtika
Visiem labiem cilvēkiem, par sapratni un atbalstu .
Visiem bija liels satikšanās prieks un atvadamies ar prieku, lai atkal satiktos .

Kurzemes reģionālās un Kuldīgas nodaļas vadītāja Zaiga Ribaka

                 Ceriba 40-8.jpg 

Daugavpils 15 gadu jubilejas pasākums

Likām bēdu zem akmeņa....

LMSA Daugavpils nodaļa jau 15 gadus  iet uz priekšu „dziedādama”. Dažreiz ne visai izdodas vienkārši  dziedot, pāri iet, ir arī asaras... bet tā ir dzīve un ir jādzīvo.

Šogad 15.novembrī svinējām 15 gadu jubileju, kopš nodaļas dibināšanas. Cik bija jauki! Lielākais prieks un lepnums bija tas, ka mums ir daudz draugu, kas mūs atbalsta, priecē un lutina. Bija atbraukušas abas „saulītes” ar laba vēlējumiem no Rīgas -  LMSA valdes priekšsēdētāja– Skaidrīte Beitlere un Ineta Januško. Klāt apsveikt bija atbraukušas arī Alūksnes „saulītes”- nodaļas vadītāja Ināra, Anna un Elita. Brīvu brītiņu atrada mūsu pilsētas Domes vadītāja – Žanna Kulakova un sociālo lietu pārvaldes veco ļaužu un invalīdu nodaļas vadītāja Ludmila Krasnikova.  Neaizmirsa mūs arī avīzes Seičas direktore  Inna Plavoka, kas  mums novēlēja arī turpmāk veiksmīgi  darboties, Viņas novēlējumam pievienojās  Grani.lv žurnāliste Ludmila un avīzes „Latgales laiks” žurnāliste Jelena. SIA Dautkom darbinieki ar visām kamerām un fotoaparātiem intervēja mūs un  filmēja visu notiekošo zālē, novēlot veiksmi turpmākajā darbībā un uzdāvinot dažādus gardumus. Garšīgs, salds sveiciens ar laba vēlējumiem atceļoja no Autobusu parka direktora S.Mihailova. Vislielāko pārsteigumu mums sagādāja  mīļie draugi no RIMI, ar viņu dāvātajiem produktiem, Tirdzniecības skolas skolotājai Lidijai Bidzānei un trim  audzēknēm bija daudz darba, lai visu saliktu uz galda un to skaisti noformētu. Liels paldies viņām! Senie draugi no SIA Domos  un  SIA Antaris arī pacienāja gan ar sulīgajiem augļiem, gan cepumiem. Paldies visiem labajiem draugiem!

Sveikt mūsu nodaļu 15 gadu jubilejā atnāca 27 pirmskolas iestādes audzēkņi kopā ar savu vadītāju Natašu uzdāvinot savas jaukās dejas. Ar  šo pirmskolas iestādi mēs sadarbojamies jau sešus gadus, bērni nāk pie mums uz Dienas centru ne tikai svētkos, bet arī parastās dienās , lai mums palīdzētu sagatavoties fizkultūras nodarbībām (pārģērbties).

Skat, atkal pārsteigums – sveikt atbraukuši mūsu, „Brūveros” iepazītie, lieliskie  draugi – Siguldas Senioru deju kopa „Sniegarozes” savas smaidīgās vadītājas Antras vadībā ar savām aizraujošām dejām. Dabūjām krietni pasvīst dejojot, pat sēdot....

...Un atkal jauns pārsteigums – sveikt atbraucis Grāveru pašdarbības kolektīvs no Aglonas novada ar savām burvīgajām dejām, dziesmām un dzejoļiem. .

Milzīgs paldies, visiem!

Kā var aizmirst, mūsu nodaļas biedres Olgas vīra Alekseja – dzejnieka ieguldīto darbu, apkopojot mūsu sacerētos dzejoļus un ar viņa un sociālās pārvaldes vadītājas S.Gavrilovas finansiālo atbalstu izdot  dzejoļu krājumu ar nosaukumu „ Ļudi siļnije duhom”. Paldies!

Sirsnīgi pateicamies visiem mūsu  sponsoriem un atbalstītājiem, kas mums gan finansiāli, gan matereāli palīdzēja noorganizēt nodaļas 15 gadu  jubilejas svinības.

Vēl jau tiks dāvinātas  sarūpetās dāvanas,  no labestīgajiem sponsoriem, visiem nodaļas biedriem, jo svētkos vienkārši nepietika laika.

Paldies Dienas centra vadītājai Lilitai un visām darbiniecēm, īpaši Olgai.

Vēlreiz saku PALDIES visiem, visiem, visiem!!!  

              

  LMSA Daugavpils nodaļas vadītāja – M.Jukša.

               Ceriba 40-9.JPG 

               Ceriba 40-10.JPG 

Mīļi draugi no Vācijas.

Divus gadus atpakaļ, 2010. gadā, kad pirmie desmit mūsu slimnieki, pateicoties saziedotajiem līdzekļiem labdarības fondam„ Les Ailes”, saņēmām rehabilitāciju sanatorijā „Jaunķemeri”, bija iespēja iepazīties ar fantastisku Pankratz ģimenīti no Vācijas, Jakovu un viņa dēlu Artūru, kuri arī saņēma šajā sanatorijā rehabilitācijas kursu. Tā  mums visiem izveidojās sirsnīgas attiecības, pateicoties kurām šogad septembrī Jakovs ar meitām un draugiem mums, mūsu slimniekiem par saviem līdzekļiem atveda humanitāro palīdzību, veselu piekabi, tur bija gan ratiņkrēsli, gan rolatori, gan gultas veļa un pamperi, gan citas mums noderīgas lietas, par ko viņiem milzīgs paldies.

Pateicoties LJMC piešķirtajai telpai mums bija iespēja uzaicināt visus vienkopus pie viena galda ne tikai tos, kas bijām divus gadus atpakaļ sanatorijā, bet arī citus mūsējos MS slimniekus. Daži , protams, nevarēja tikt dēļ lielā attāluma, veselības vai citu apsvērumu dēļ, bet lai vai kā, bija prieks, ka bijām gana kuplā skaitā.

Par bagātīgi klāto galdu, saldumiem un dāvaniņām, protams, arī jāpateicas mūsu mīļajiem draugiem no Vācijas.

Jakovs ar meitām un draugiem bija sagatavojuši mums veselu koncertu, meitenes ne tikai lasīja mums dzeju, bet arī dziedāja un spēlēja uz flautām, spēlēja uz ģitāras kā arī varējām klausīties Bībeles brīnumainajos stāstos.

Jakovam pastāstījām par mūsu vajadzībām un iespējām, vai pareizāk sakot iespēju un finansiālo trūkumu, par ko viņš izrādīja lielu interesi, tādēļ teicās, ka, ja būs iespēja nākamgad atbraukt, atvedīs mums ortopēdiskos matračus, speciālās funkcionālās gultas, pamperus, atbalsta spieķus kā arī citas nepieciešamās lietas, tieši mums, multiplās sklerozes slimniekiem.

Ļoti ceram, ka mūsu sadraudzība-sadarbība turpināsies vēl ilgus gadus.

Paldies, ka ir tādi cilvēki, kas saprot, izprot un palīdz mums.

Dod, Dievs, mums visiem, mūsu Vācu draugiem un viņu ģimenēm veselību, izturību, labklājību.

Uz tikšanos 2013.gadā.

 

LMSA Rīgas Vidzemes nodaļas vadītāja Ineta Januško.

                Ceriba 40-12.JPG 

 

Atbalsts MS slimnieku vecākiem

Vairākiem MS slimniekiem, DĒAK uzstādot diagnozi, kā invaliditātes cēlonis tiek minēts invaliditāte no bērnības.

LMSA darbojas ciešā sadarbībā, ar vienīgo Latvijā, MS centru pie LJMC, jau kopš 1995.gada. Pēc mūsu LMSA domām un MS centra speciālistu atzinuma, tie MS slimnieki, kuri ir salimuši jau agrā bērnībā, slimības iedīglis jau viņos ir bijis jau agri, varbūt pat piedzimstot, bet pamazām augot organisma imūnsistēmai nedarbojoties pareizi, sākas dažādas MS slimības izpausmes.

Vecākiem, kopjot šādus agri salimušus MS slimniekus, ar katru gadu viņu kopšana, aprūpe kļūst arvien smagāka un sarežģītāka. Slimnieks kļūst netikai fiziski nespējīgs sevi apkopt, bet dažiem rodas arī mentāli traucējumi.

Pēc mūsu novērojumiem, jo agrāk cilvēks saslimst ar MS, jo slimība norit straujāk un smagāk, cilvēks kļūst aprūpējams, dažreiz arī neprognozējams.

LMSA lūdz palīdzēt atrisināt jautājumu, par šo vecāku tiesībām pieprasīt vecuma pensiju no 57 gadu vecuma. Likumā „ Par valsts pensijām” ir noteikts, ka priekslaicīgu vecuma pensiju, ir tiesības pieprasīt personām, kuras aprūpējušas bērnus invalīdus līdz astoņu gadu vecumam. Mūsu gadījumā, bērnam pieaugot ar diagnozi MS, viņa kopšana un aprūpe kļūst arvien grūtāka.

Biedrības LMSA valde un to MS slimnieku vecāki , kuru bērniem ir uzstādīts kā saslimšanas cēlonis invaliditāte no bērnības , lūdz palīdzēt ierosināt un atrisināt jautājumu par tiesībām pieprasīt vecuma pensiju no 57 gadu vecuma .

 

Ceram uz atbalstu un sapratni , ja arī Jūs esat no šiem vecākiem,

zvaniet:

 

Iniciatīvas grupas vadītājai – Rīgas Zemgales MS nodaļas vadītājai

Ingrīdai Krēbsai tālr. 25979021.

 

Jūrmalas nodaļa. 

  •  Maijā bijām Biržas muzejā.

  • Jūnijā - “Lāču” maizes ceptuvē.

  • Babītes rododendru audzētavā.

  • Augustā - LMSA Baltijas nometne.

  • Septembrī - Brīvdabas muzejs.

  • Motormuzejs (projekta “Hameleonu rotaļas” ietvaros).

Turpinām nodaļas biedru savstarpējus apciemojumus. Regulāri sazvanāmies pa telefonu.

 

Ar cieņu,  Ieva Jūrmalā.

               Ceriba 40-13.JPG 

 

 

 

 

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Mājas lapas izveidi un esamību atbalsta: