Avīze Cerība Nr.39(2.daļa)

Nometne Šventojā

       Nometne kaimiņvalstī Lietuvā šā gada augustā padarīja dzīvi interesantāku savādāku, jo pēc kāzu ceļojuma pie Melnās jūras 1978. gada vasarā netika nekur ceļots. 1979. gadā piedzima pirmā meitiņa Ivitiņa. 1980.gadā piedzima meitiņa Zitiņa. 1982. gadā piedzima dēliņš Jānītis. Pašai no 1990.gada nākas sadzīvot ar MS, tāpēc arī nekur nebija iespējams aizbraukt gan finansu, gan veselības problēmu dēļ. Esmu ļoti pateicīga MS asociācijas darbiniekiem, nometnes organizatoriem un sponsoriem.

       Pagājuši vairāki mēneši, kopš nometnes apmeklējuma, bet atliek tikai iesmaržoties ar smaržām, kas pārvestas no Lietuvas, tā ataust atmiņā brauciens, kurš bija interesants un labi organizēts pasākums.

 MAIJA VISOCKA Viļānu novadā.

nometne1.JPG

Patīkama atkalredzēšanās 26.–29. augustā Lietuvā

Katru gadu augusta beigās tiek organizēta Baltijas valstu MS slimnieku nometne. Šogad tā no 26. līdz 29. augustam notika Lietuvā – netālu no Palangas, modernā veselības centrā „Energetikas”, jūras krastā. No Latvijas un Igaunijas bija aicināti pa 20 dalībniekiem, bet visi kopā ar lietuviešiem bijām 86. Liels paldies Lietuvas MS biedrības vadītājai Aldonai Droseikienei par labi organizētu nometni. Ļoti patīkami bija atkal satikt mūsu draugus un pavadīt kopā šīs dienas.            

Mūsu delegācija Lietuvā ieradās 26. augustā tieši uz pusdienām. Tikām laipni sagaidīti, izmitināti istabiņās pa 3 un 4. No Latvijas uz Lietuvu devās mūsu cilvēki no Rīgas, Lielvārdes, Ogres, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes, Cēsīm, Jūrmalas un Bauskas. Pēc pusdienām devāmies pie jūras.

Pirmajā vakarā tieši Latvijas grupai bija jāorganizē atpūta. Mūsu meitenes Līga, Elita un Marga bija apguvušas līnijdeju soļus, pusgadu trenējoties dienas centrā „Ābeļzieds” fizioterapeites Katrīnas vadībā. Ierādījām deju soļus vēl arī Juliannai un Ženijai un stājāmies publikas priekšā. Skatītāji uzņēma mūs ar ovācijām, jo bija redzējuši mūs ienākam zālē ar spieķu palīdzību, bet nu mēs dejojām tīri naski bez spieķiem. Panākumi bija lieliski, paldies Margai Ozoliņai par sagatavoto priekšnesumu un tehnisko nodrošinājumu! Pēc līnijdejām kopīgi spēlējām vēl dažādas citas spēles, kam sekoja dejas līdz vēlam vakaram.

Otrā dienā pēc brokastīm sākās nodarbības. Visi dalījāmies vairākās grupās un darbojāmies līdz pat vakaram. Kas vēlējās, gatavoja maskas vai rotaslietas, apgleznoja akmentiņus. Citi ieklausījās psihologa padomos vai piedalījās mākslas terapijas grupā. Pēc pusdienām mainījām grupas. Garlaikoties nebija laika. Brīvajos brīžos devāmies uz jūru, laiks bija silts un saulains.

Otro vakaru publiku izklaidēja igauņu grupa, rādot teātri par Zelta zivtiņu (mūsdienu versijā). Turpinājumā bija sagādātas dažādas maskas un parūkas, citi atribūti un sekoja konkurss par labāko masku. Uzvarēja latviešu galdiņš, atkal izcēlās Marga un panāca mūsu uzvaru!

Arī trešajā dienā notika interesantas nodarbības ar psihologiem, psihoterapeitiem, gatavojām rotas, zīmējām. Pēc pusdienām atkal gājām uz jūru, ūdens bija ļoti silts, un drosmīgākie peldēja kaut arī bija palieli viļņi – kā jau atklātā jūrā.

Diemžēl viss jaukais arī kādreiz beidzas. Trešo vakaru mūs iepriecināja paši saimnieki lietuvieši ar teatrālu uzvedumu. Notika oficiāls nometnes noslēgums, sekoja cienasts ar kūku un kafiju, bet tad zālē ieradās „čigānu tabors” ar jaukām dziesmām un dejām. Tika zīlēts un zagts, te izcēlās arī mūsu Elita, „aptīrīdama” pašu čigānieti. Visam atkal sekoja dejas bez spieķiem līdz pat vēlam vakaram.

Nometne bija jauka, vieta ļoti skaista, istabiņas gaišas, mājīgas, ar visām ērtībām, ēdināšana 3 reizes dienā, ēdieni ļoti garšīgi. Šo dienu laikā aizmirsām par visām kaitēm un likstām, jutāmies vienoti un labi sapratām viens otru, domājām labas domas. Ar ilgošanos gaidīsim nākamo gadu, kad nometnei jānotiek atkal Latvijā. Paldies sponsoriem no Gedeon Richter, kas deva iespēju mūsu cilvēkiem piedalīties šajā nometnē! 

Marga Ozoliņa

 

Alūksnieši Rīgas Zoodārzā

     Kādā rudens dienā Alūksnes MS nodaļa un viņu atbalstītāji devās ceļā uz Rīgu. Pateicoties Mārim Āboliņam, projekta ''Hameleonu rotaļas'' ietvaros mūsu nodaļai bija iespēja apmeklēt Rīgas ZOO. Vēl tumsā izbraucot, bija drēgns, bet iebraucot Rīgā, mūs jau sagaidīja saulīte. Apciemojām arī Skaidrīti Beitleri. Zoodārzā mums bija iespēja izmantot arī binokļus, kas bija svarīgi tiem, kas slikti redz. Pēc ZOO izbraucām ar kuģīti pa Daugavu. Dzērām tēju, uz augšējā klāja daži arī dejoja. Materiāli mūs atbalstīja SIA ''Ozoli'' īpašnieks Andis Zariņš. Esam viņam ļoti pateicīgi par to! Mums bija ļoti atsaucīgs šoferītis Andis Raudiņš. Mūsu Ināriņai nevajadzēja nemaz kāpt no ratiņiem ārā ,jo ar mūsu šoferīša un līdzbraucēju Oļega un Ivo palīdzību viņa tika uznesta un nonesta, uzcelta un nocelta visur kur vajadzēja. Un tas viss bija jautri! Mājupceļā iebraucām Siguldas atpūtas parkā.Tur nu katrs darīja, ko spēja. Žēl ,ka ne visiem bija iespēja tikt panorāmas ratā! Bet visi priecājās par brīnišķīgo rudens ainavu! Alūksnē atbraucām jau tumsā, noguruši, bet apmierināti! Mīļš paldies visiem, ar kuru atbalstu  mums bija iespējama šī ekskursija!

Maija Strautiņa no Alūksnes MS nodaļas

 

Alūksnē svinam savus 15 gadus .

     22.jūlijs – Alūksnes MS nodaļa pulcējās „Valdības mājas„ lielajā zālē uz savu 15.gadu jubileju. Pasākumā alūksnieši nav vieni , kopā ar visiem  ir draugi un ciemiņi no Gulbenes, Balviem , Cēsīm un Rīgas, vietējo nevastisko organizāciju pārstāvji no invalīdu biedrības, represēto kluba „Sarma”, NVO vadītāja, mūsu daktere Irēna Greivule, kā arī visa Alūksnes novada vadība Domes priekšsēdētājs Aivars Fomins, izpilddirektore Janīna Čugunova, priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers, sociālā dienesta vadītāja Regīna Kalniņa. Jubilejas dalībniekus priecēja Zeltiņu lauku kapella”Lauku Suvenīrs” ar jaukām dziesmām un pastāstiem no dzīves. Mūsu jubilejas pasākumu vadīja atraktīvā Sanita Eglīte.

    Domes vadība uzteica Ināras Priedes un Annas Fursenko paveikto 15.gadu garumā, kuras nav taupījušas savus spēkus un enerģiju, savu līdzcilvēku labā.

Pateicamies visiem saviem labvēļiem un atbalstītājiem!

Ināra Priede.

Ziņas no Kuldīgas.


14 . septembrī  Kuldīgas , Liepājas , Saldus nodaļas satiekas Kuldīgā septembra informatīvā sanāksmē " Dzīvosim ar prieku " Kuldīgas Domes mazajā zālē. Gide mūs iepazīstina ar Rātsnama vēsturi un renovētām 19 . g.s. tepām , angļu tipa stāvpulksteni  un grezno skapi ar Sv . Katrīnas ģērboni . Ar liftu  palīdzību visiem bija  iespēja pārvietoties pa Rātsnamu.
Psiholoģe Ilona  Ausēja  parunāja ar mums par psihes higiēnu .
Kuldīgas Domes izpilddirektore Ilze  Dambīte  sveic mūs visus un  rādīja  Kuldīgas novada galvenās bibliotekas atklāšanas filmiņu .Biblioteka tagad atrodas renovētās Sinagogas  telpās .
Tā pat varējām skatīt Kuldīgas tirgus atklāšanas svētkus pēc remonta.
Mūs apciemoja dr . Murziņa , dr . Dzirkale un māsa Zenta .
Mēs klausījāmies jaunumus no MS centra un  dr . Murziņa atbildēja uz mūsu jautājumiem.
Bijām priecīgi satiekoties un šķīrāmies  , lai atkal satiktos .
8 . novembrī Kuldīgas nodaļa sapulcējās uz Rīta tēju ar jubilejas kūku.
Vēlot saules mūžu Latvijai un mūsu nodaļai veiksmi .
Pārrunājām nodaļas darbošanos turpmāk .
Paldies , visiem kas mūs saprot un atbalsta !
Visiem  MS  Latvijā , mūsu ārstiem , tuviniekiem , labvēļiem :
Un izbriduši ikdienas tumsu ,
Ar savu gaismu Ziemassvētki nāk .
L . Brīdaka
Baltus , miera pilnus Ziemassvētkus un darbīgu Jauno gadu !
Ticību , cerību , mīlestību !

 Kurzemes reģionālās un Kuldīgas nodaļas vadītāja  Zaiga Ribaka

 

 

Pārdaugavas jaunumi.

2011.g.19.septembrī Rīgas pilsētas  Kurzemes nodaļā ilggadīgā vadītāja Pārsla Petrone nolēma sapulcēt sen neredzētos un arī visus pārējos slimniekus uz nelielu pasēdēšanu, aprunāšanos. Pateicoties dienas centra "Abeļzieds" vadībai, kas atnāca uz darbu sestdienā un LMSA vadītājai Skaidriitei, kur piešķīra transportu, savācāmies kuplā skaitā. Ieradās sen neredzētie kolēģi, gan no Kurzemes, gan Zemgales un citiem Rīgas rajoniem. Aprunājāmies, kas jauns noticis un kā kuram iet. "Abeļzieda" jaukā fizioterapeite Katrīna iepazīstināja ar ESF projektu "Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstībs personām, kurām ir objektīvas grūtības sevi aprūpēt vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ". Projekts dod iespēju saņemt rehabilitāciju 1.slimnīcas telpās bez maksas līdz 30 diennaktīm. Apspriedām vēl dažādus aktuālus jautājumus un labā garastāvoklī izklīdām pa mājām līdz Ziemassveetkiem, kad atkal tiksimies.

M.Ozoliņa Kurzemes nod.

 

Notikumi Cēsīs

cesis 1.JPG    

Ša gada 8. novembrī tika sarīkota sapulce jaunajās telpās, kuras tika piešķirtas Cēsu MS nodaļai, no pilsētas domes puses. Ieradās 13 biedri, tika uzaicināta vietejās avīzes redakcija, kura publicēja rakstu. Sapulces gaitā bija runāts par pavadīto vasaru un spriedām par Vecā gada pavadīšanu, un Jaunā gada sagaidīšanu. Kā arī nolēmām katru nedēļu ceturtdienās tikties, lai izrunātu jaunumus. Novēlam visiem gaišus un siltus Ziemassvētkus, un Laimīgu Jauno 2012. gadu!

Vita Ādamsone

 

Noskaidroti konkursa „Dzīve ar MS” uzvarētāji

Veiksmīgi noslēdzies LMSA rīkotais pacientu stāstu konkurss „Dzīve ar MS”. Liels, liels paldies visiem tiem, kuri piedalījās, izstāstot savu stāstu un izjūtas.

4 konkursa uzvarētāji ir Marga Ozoliņa, Ieva, Vita Eglīte  un Sanita Ungure. Ar uzvarētājām tuvākajā laikā sazināsies Latvijas Multiplās sklerozes asociācija.

Paldies visiem konkursa dalībniekiem par piedalīšanos!

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Mājas lapas izveidi un esamību atbalsta: