29.05.2018Pasaules MS diena 2018

 

world-ms-day-logo-english.png

Katru gadu maija pēdējā trešdienā tiek atzīmēta pasaules Multiplās sklerozes diena, 2018.gadā tā iekrīt 30.maijā.  pateicoties čaklo rociņu palīdzībai https://www.youtube.com/watch?v=XwVdBQnQEYY  un fonda atbalstam, mēs šajā dienā dosim mūsu cilvēkiem pa svecītei, lai kur arī viņš būtu vai slimnīcā, vai mājās, vai kopīgi sanākot kopā, tieši šajā dienā, pulksten 12,00, to aizdegtu. Radīsim šo kopības sajūtu multiplā sklerozes slimniekam, ka neesam viens, bet esam daudz, mēs atceramies par katru un mums visiem ir viena cerība, ar gaišu domu par mīlestību un cerību, ka kādreiz šī slimība būs izārstējama. 

     Diena, kad tiks atzīmēta globāla solidaritāte uz cerību par nākotni.

Pasaules MS diena ir oficiāli atzīmēta katru gadu 30. maijā. Notikumi un kampaņas notiek visu maija mēnesi. Tas apvieno globālo MS sabiedrību, lai dalītos stāstos, veicinātu izpratni par multiplo sklerozi.

2018. gada kampaņa tiek dēvēta par #bringinguscloser un tēma ir pētniecība.

2009. gadā MS International Federation (MSIF) un tās locekļi uzsāka pirmo Pasaules MS dienu. Kopā mēs esam sasnieguši simtiem tūkstošu cilvēku visā pasaulē, katru gadu veicot kampaņu, kurā katru gadu uzmanība pievērsta citai tēmai.

Ar multiplo sklerozi skarto ir vairāk nekā 2,3 miljonu cilvēku visā pasaulē.

 

     Pētniecība mūs tuvina uz izārstāšanos.

Lai gūtu panākumus, mums kopīgi jākļūst par globālu dalībvalstu kopienu, lai atrastu veidus, kā uzlabot dzīvi ar MS tagad un pārtrauktu MS uz visiem laikiem.

#bringinguscloser kampaņa ir saistīta ar cilvēkiem, kurus ietekmē MS, un tiem, kas iesaistīti MS pētniecībā, tostarp zinātniekiem, studentiem, medicīnas māsām, līdzekļu vākšanas speciālistiem, brīvprātīgajiem un citiem. Tā ir iespēja sanākt kopā, lai atzīmētu to, ko mēs līdz šim esam sasnieguši MS pētījumos, un dalīties ar cerībām uz nākotni.

lasīt vairāk

29.05.2018Iedod darbu čaklām rokām

  caklas_rokas.png Siguldas bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām, biedrības  “Cerību spārni”  čaklās rokas darinājuši šīs sveces, lai nestu prieku mūsu cilvēkiem , kuras paredzētas pasākumam Pasaules MS dienā 30.maijā.  izmaksas sedz Borisa un Ināras Teterevu fonds programmas “Iedod darbu čaklām rokām”. Video kā tās top varat apskatīt http://ejuz.lv/jsl .

lasīt vairāk

14.05.2018Iespēja tikt pie nodarbinātības

     Sustento sākas NVA projekta īstenošana. Tas ir motivācijas projekts ilgstošiem bezdarbniekiem ar invaliditāti. Tajā ir iekļautas motivācijas nodarbības 80 akadēmisko stundu apjomā un mentora darbs, individuāli strādājot ar katru klientu, lai panāktu to, ka cilvēks atrod darbu.
     Nākamajā nedēļā sāksies darbs ar pirmo grupu Rīgā, tas būs sava veida pilotprojekts.
     Pēc tam vēlamies veidot grupas arī reģionos. Man tāds lūgums - palūkojiet, vai Jums zināmo cilvēku lokā ir ilgstoši bezdarbnieki ar invaliditāti. Apziniet, lūdzu, viņus. Uzziniet, vai viņus interesētu iesaistīties šajā programmā.
Visiem klientiem gan jābūt reģistrētiem bezdarbniekiem NVA datu bāzē.
     Pēc tam darām visu, lai arī Jūsu apkārtnē notiktu šie pasākumi un palīdzētu cilvēkiem tikt pie darba.
Dodiet ziņu, kas gatavi sadarbībā un redz iespējas savā pusē organizēt grupas un veikt mentoringu.
                                                                                              Sazināties ar Valda, tālr. 29469662

lasīt vairāk

07.05.2018LMSA uzvar konkursā

2018.gada pirmā stipendiju konkursā uzvar Latvijas Multiplās sklerozes asociācija (LMSA) un viņu pieteiktais projekts – divu elektrisko ratiņkrēslu iegāde multiplās sklerozes skartiem cilvēkiem.

http://www.otraelpa.lv/2018-gada-1-stipendijas-konkursa-uzvaretaji/#more-2441 

Otra elpa L.jpeg

     Projekta ietvaros biedrība vēlas rast iespēju palīdzēt MS skartajiem cilvēkiem, 

  iegādājoties elektriskos ratiņkrēslus, kuri atvieglotu šo cilvēku ikdienas soli un 

  veicinātu integrāciju sabiedrībā. Ratiņkrēslus izmantos apmēram 60 vissmagāk 

  slimības skartie cilvēki. Ratiņkrēsli pēc īpaši izstrādāta grafika vai pēc motivētas 

  vajadzības tiks nogādāti uz attiecīgu Latvijas reģionu. Iegādāto ratiņkrēslu

  ekspluatācijas garantija ir 10 000 km. Attiecīgi, pareizi lietojot elektriskos ratiņkrēslus,

 tie kalpos cilvēkiem vēl ilgu laiku.

lasīt vairāk

09.04.2018Paralimpiskā sporta diena

Visus interesentus ar invaliditāti, kuri vēlas piedalīties vienā no gada lielākajiem sportošanas notikumiem Latvijā, aicinām aizpildīt pieteikuma anketu .    

Jau 7. reizi notiks viens no lielākajiem paralimpiskās sportošanas svētkiem Latvijā – sporta festivāls "Paralimpiskā sporta diena Rīgas pilsētā", kas aicina dažādās sportiskās aktivitātēs iesaistīties cilvēkus ar invaliditāti! Pasākums tiek organizēts ar Bankas Citadele un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.
Šī gada Paralimpiskās sporta dienas ietvaros tās dalībniekiem būs iespēja startēt četros komandu sporta veidos – Boccia, Bocce, sēdvolejbolā, un grīdas kērlingā, kā arī septiņos individuālajos sporta veidos – galda hokejā, šautriņu mešana, novusā, mehāniskajā airēšanā uz ergometriem Concept II, peldēšanā, pauerliftingā un galda tenisā!

lasīt vairāk

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: