28.05.2020Pasaules MS diena 2020 - 30 maijā

 Pasaules MS dienā sveicieni no Rīgas Austrumu Klīniskās Universitātes Slimnīcas  Multiplās sklerozes vienības komandas

                                            Skatīt šeit -  https://youtu.be/QCtvDzlLpNE

Kādas meitenes stāsts par MS, par ārstēšanos un pieredzi, viņas pieredzi, par cerībām un sapņiem, viņas sapņiem...

                                           Skatīt Šeit - https://youtu.be/vm9WCygEkZk

lasīt vairāk

27.05.2020Apsveikums cesis

                Apsveikum ar MS.jpg

 Paldies, par vēlējumiem Cēsu pašvaldības aģentūras "Sociālais dienests" kolektīvam un direktorei !

lasīt vairāk

24.05.2020Pasaules MS diena 2020

                              Pasaules MS diena 2020 - 30 maijā

    MS connections.pngMēs esam spēcīgi kopā ! Es pievienojos, mēs apvienojamies – komunikācija, tas ir tas, 

        kas vajadzīgs katram un ikvienam…

      Mums Latvijā ir vairāk kā 2500 cilvēku ar MS no kuriem daudzi koronovīrusa dēļ nevar atstāt savas mājas, tādēļ esam pieņēmuši izaicinājumu un pielāgojuši kampaņu pandēmijai. Lai arī paliekam mājās, paliekam saistīti.

     Pasaules MS diena – 30 maijs – diena kad  atzīmējam globālo kustību jau no 2009. gada, ar cerību uz nākotni ! MS Connections ieviests, lai sasniegtu dažādus mērķus, tai skaitā:

     * Pievienojoties MS kustībai mēs cīnāmies ar sociālajām barjerām un aizspriedumiem, kas liek cilvēkiem ar MS justies vientuļiem un izolētiem, nesaprastiem.

     * Tiek radītas atbalsta grupas pa visu Latviju, kas atbalsta un izglīto cilvēkus, kurus skārusi MS

Izglītojam un veicinām cilvēkiem ar MS izpratni par  

                                                                           pašaprūpi un veselīgu dzīvesveidu.

     Arī mēs, tāpat kā visā pasaulē vēlamies radīt pozitīvas pārmaiņas MS skarto cilvēku dzīvē!

Mēs varam dalīties savā starpā ar ieteikumiem, kas mūs uztur, lai tiktu pāri MS , redzamajiem un neredzamajiem simptomiem, katram taču ir kāda formula, kas palīdz grūtajos brīžos….. kādam vajag aiziet uz baznīcu,  kādam apmeklēt biedrības atbalsta grupu , bet kādam pietiek ar telefona zvanu un sarunu. Vai satikt draugus un padzert kafiju vai tēju… Kas palīdz tev ?

lasīt vairāk

12.05.2020Sveicam medmāsu dienā

 

               Māsu diena.png

lasīt vairāk

06.05.2020Tev tas jāzina, iepazīsties

Biežāk uzdotie jautājumi par multiplo sklerozi

     “Par multiplo sklerozi “ – grāmata Man ir liels prieks, ka Latvijā ir parādījies šāds izdevums, kurā ir apkopoti svarīgākie jautājumi par multiplo sklerozi. Sabiedrībā nereti sastopamies ar daudziem mītiem saistībā ar šo diagnozi, tā tiek jaukta ar citām diagnozēm, tādām kā vecuma sklerozi u.c. Nereti MS diagnosticētais aizejot pie ārsta nezina, kādus jautājumus uzdot, tad šeit mēs varam aplūkot biežākos jautājumus, kuri varētu Jūs interesēt. Nebaidieties uzdot arī citus jautājumus, ja jums tādi radušies.  

     Atcerieties, ka nav sliktu vai nepareizu jautājumu. Šis izdevums saprotamā valodā izskaidro, kas ir MS, kā atpazīt, kā rīkoties vienā vai otrā gadījumā, ko darīt, ko labāk nedarīt, kā rīkoties dažādās situācijās un kurp griezties pēc palīdzības, kā atpazīt paasinājumu, kā tas ietekmēs grūtniecību, vai drīkstu vakcinēties, cik svarīgi ir lietot nozīmētos medikamentus, kas ir plazmafarēze un vai drīkstu izmantot alternatīvo medicīnu, kā arī daudzas citas svarīgas sadaļas. Šeit apkopots plašs ieskats par multiplo sklerozi un ir domāts ne tikai pašiem pacientiem, bet arī viņu piederīgajiem, jo saslimstot ar MS tiek iesaistīta gan ģimene, gan apkārtējie cilvēki, sabiedrība. Pateicoties šī izdevuma ietvertajai informācijai, būs vieglāk izvērtēt un saprast tālākās perspektīvas un vieglāk pielāgoties, adaptēties sabiedrībā. Atrast spēku atzīt un pieņemt, ka attīstoties diagnozei būs cits dzīves temps nekā iepriekš, pieņemt, ka dzīvē var izmainīties prioritātes, mācīties ieklausīties sevī un savā ķermenī, mēģināt izmainīt ieradumus, bet varbūt beidzot sākt darīt lietas, ko agrāk neesi darījis. Lai šī grāmata Tev ir iedrošinājums, ka dzīve nav beigusies ar diagnozes uzstādīšanu, bet gan sākums jaunam dzīves posmam ar kuru dzīve sākas, tikai savādāka kā līdz šīm.

                                         Latvijas Multiplās Sklerozes asociācijas valdes priekšsēdētāja INETA OSIPOVIČA

 

Šis izglītojošais materiāls palīdzēs atbildēt uz daudziem jums svarīgiem jautājumiem par multiplo sklerozi. Uz jautājumiem ir sniegtas detalizētas atbildes.

 

Šo grāmatu, kā arī citus bukletus un žurnālus ir iespējams, gan lasīt mūsu mājaslapā www.mslapa.lv zem sadaļas MULTIPLĀ SKLEROZE – Tev tas jāzina – iepazīsties! , gan izdrukāt pašiem - http://mslapa.lv/site/31006 , bet, ja esi mūsu biedrs, vari sazināties ar savu nodaļas vadītāju un saņemt šos materiālus pie tikšanās.

lasīt vairāk

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: