12.05.2020Sveicam medmāsu dienā

 

               Māsu diena.png

lasīt vairāk

06.05.2020Tev tas jāzina, iepazīsties

Biežāk uzdotie jautājumi par multiplo sklerozi

     “Par multiplo sklerozi “ – grāmata Man ir liels prieks, ka Latvijā ir parādījies šāds izdevums, kurā ir apkopoti svarīgākie jautājumi par multiplo sklerozi. Sabiedrībā nereti sastopamies ar daudziem mītiem saistībā ar šo diagnozi, tā tiek jaukta ar citām diagnozēm, tādām kā vecuma sklerozi u.c. Nereti MS diagnosticētais aizejot pie ārsta nezina, kādus jautājumus uzdot, tad šeit mēs varam aplūkot biežākos jautājumus, kuri varētu Jūs interesēt. Nebaidieties uzdot arī citus jautājumus, ja jums tādi radušies.  

     Atcerieties, ka nav sliktu vai nepareizu jautājumu. Šis izdevums saprotamā valodā izskaidro, kas ir MS, kā atpazīt, kā rīkoties vienā vai otrā gadījumā, ko darīt, ko labāk nedarīt, kā rīkoties dažādās situācijās un kurp griezties pēc palīdzības, kā atpazīt paasinājumu, kā tas ietekmēs grūtniecību, vai drīkstu vakcinēties, cik svarīgi ir lietot nozīmētos medikamentus, kas ir plazmafarēze un vai drīkstu izmantot alternatīvo medicīnu, kā arī daudzas citas svarīgas sadaļas. Šeit apkopots plašs ieskats par multiplo sklerozi un ir domāts ne tikai pašiem pacientiem, bet arī viņu piederīgajiem, jo saslimstot ar MS tiek iesaistīta gan ģimene, gan apkārtējie cilvēki, sabiedrība. Pateicoties šī izdevuma ietvertajai informācijai, būs vieglāk izvērtēt un saprast tālākās perspektīvas un vieglāk pielāgoties, adaptēties sabiedrībā. Atrast spēku atzīt un pieņemt, ka attīstoties diagnozei būs cits dzīves temps nekā iepriekš, pieņemt, ka dzīvē var izmainīties prioritātes, mācīties ieklausīties sevī un savā ķermenī, mēģināt izmainīt ieradumus, bet varbūt beidzot sākt darīt lietas, ko agrāk neesi darījis. Lai šī grāmata Tev ir iedrošinājums, ka dzīve nav beigusies ar diagnozes uzstādīšanu, bet gan sākums jaunam dzīves posmam ar kuru dzīve sākas, tikai savādāka kā līdz šīm.

                                         Latvijas Multiplās Sklerozes asociācijas valdes priekšsēdētāja INETA OSIPOVIČA

 

Šis izglītojošais materiāls palīdzēs atbildēt uz daudziem jums svarīgiem jautājumiem par multiplo sklerozi. Uz jautājumiem ir sniegtas detalizētas atbildes.

 

Šo grāmatu, kā arī citus bukletus un žurnālus ir iespējams, gan lasīt mūsu mājaslapā www.mslapa.lv zem sadaļas MULTIPLĀ SKLEROZE – Tev tas jāzina – iepazīsties! , gan izdrukāt pašiem - http://mslapa.lv/site/31006 , bet, ja esi mūsu biedrs, vari sazināties ar savu nodaļas vadītāju un saņemt šos materiālus pie tikšanās.

lasīt vairāk

22.04.2020Nodarbju līdzsvars

Lūdzu aizpildiet anketu!

     Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas "Ergoterapija" 3.kursa studentes

Studiju kursa “Sabiedrības veselība” ietvaros, paredzēts izveidot projektu, kas sniegtu atbalstu un, kas ir balstīts uz sabiedrību, vēlās sadarboties ar mūsu asociāciju, projekta mērķis ir informēt cilvēkus ar kustību traucējumiem par to, kā var sabalansēt savu ikdienu (nodarbju līdzsvars), sniegtu organizācijas biedriem informāciju, kuru biedri būs izvēlejušies sev kā interesējošu pēc aptaujas izpildīšanas (tēmas tiks identificētas pēc aptaujas rezultātu apkopošanas). Informācija asociācijas biedriem tiks sniegta attālināti (izmantojot telerehabilitācijas metodi), līdz ar to informācijas sniegšanas veidu mēs varam piedāvāt kā - informatīvu materiālu (vizuāli, video, rakstisku, prezentācijas) un video semināru veidā. 

 

      Vai Jūs būtu ieinteresēti šāda sadarbībā, ja jaunie specialisti nodotu savas zināšanas            

                                              BEZMAKSAS mums ? 

 

Šeit pieejama aptauja ar minētajām tēmām, kuras varam piedāvāt:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfE9MnuLJVtOK_xcXODi2rGLr-ROUG7kHt-3BAlCJqozlbnOw/viewform?usp=sf_link 

Cerot uz sadarbību,

 

Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas "Ergoterapija" 3.kursa studentes

Jeļizaveta, Agnese, Sabīne, Viktori

lasīt vairāk

12.04.2020Palīdzība ārkārtas situācijas laikā

Kā cilvēkiem ar hroniskām slimībām atrast palīdzību

ārkārtas situācijas laikā?

1.Sekot savam veselības stāvoklim atbilstoši hroniskajai slimībai – mērīt asinsspiedienu, sekot cukura līmenim, regulāri lietot ārsta nozīmētās zāles.

2.Sekot, lai zāļu krājums pietiktu vismaz 1 nedēļai.

3.Ja veselība nepasliktinās, bet nepieciešamas zāles, pie ģimenes ārsta neejiet paši, bet sazinieties elektroniski vai pa telefonu.

4.Ar ģimenes ārstu izrunājiet visu par izrakstītajām zālēm, īpašu uzmanību pievēršot zālēm, kurām varētu mainīties nosaukums saistībā ar jauno kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtību. Par jauno kārtību varat izlasīt šeit: http://sustento.lv/resource/show/1550; https://www.zva.gov.lv/lv/jaunumi-un-publikacijas/jaunumi/no-sodienas-arsti-kompensejamo-zalu-recepte-norada-aktivo-vielu-un-aptiekas-izsniedz-zales-ar-zemako

lasīt vairāk

11.04.2020Jaukas lieldienas

Visiem jaukas Lieldieniņas, lai arī citādākas, nekā katru gadu, bet tas taču nemaina tradīcijas.

Ja jau esam tagad pārgājuši uz virtuālo laiku, tad arī olu kaujas varam uzrīkot virtuālas, dalīsimies ar savām  krāsoto oliņu bildēm un lai visiem ir veselīgas Lieldienas, priecīgs prāts, izturība un cerams, ka Jāņus-Līgo svētkus varēsim svinēt kā katru gadu !                     

                                  FotosesijaAndrejs-99.jpg

Priecīgas Lieldienas !

lasīt vairāk

Aptauja:
Mana primārā nepieciešamība.

Rezultāti Atbildēt

Biedrība „Latvijas Multiplās sklerozes asociācija” (LMSA)
LMSA atrodas Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) Melīdas iela 10, Rīga, LV – 1015

Tālrunis: 2 659 9723
E-pasts: lmsa@lmsa.lv

LMSA rekvizīti:
A/S „Rietumu Banka”
Konts:
IBAN LV10RTMB0000 0688 01518
SWIFT: RTMBLV2X


Nodaļas

Atbalstītāji: